Instalatérské a topenářské práce - Litovel, Mor. Třebová a okolí

Skončení topné sezóny je ideálním obdobím pro rozličné rekonstrukce a modernizace v našich domovech. Zvažujete výměnu otopných těles, rekonstrukci koupelny, instalaci podlahového topení? Pak určitě čtěte dál.

Koupelnové radiátory jsou velmi oblíbeným prvkem celé řady koupelen, a to nejen z důvodu, že díky nim, je v koupelně příjemně teplo. Svým elegantním vzhledem významně pozdvihnou každou koupelnu. Jejich výběr, co do barev, materiálu, vzhledu a rozměru je široký, a tak není pochyb, že by si snad někdo nevybral.

Výhoda koupelnových radiátorů je i v tom, že je můžete využívat i mimo topnou sezónu. Samozřejmě záleží na zvoleném typu. Tuto možnost Vám poskytne například koupelnový radiátor elektrický, či kombinovaný.

Typy koupelnových radiátorů Litovel

Na trhu se setkáte hned s několika typy koupelnových žebříků. Pomineme nyní jejich odlišnosti, co do rozměrů, materiálu, barvy apod. Zaměříme se na rozdělení koupelnových radiátorů dle možnosti jejich připojení na příslušný zdroj tepla. V podstatě je to stěžejní základ, od kterého se pak můžete odpíchnout při volbě dalších parametrů, jako jsou právě materiál, rozměry apod.

Elektrický koupelnový radiátor Litovel

Jedná se o typ radiátoru, který je možné připojovat do standardní zásuvky. Máte však možnosti si radiátor nechat připojit i do elektrické sítě napevno. Radiátor se ovládá termostatem, a to buď ručním způsobem, nebo je také možné ho naprogramovat, kdy se radiátor v určitý čas zapíná i vypíná. V jednotlivých trubkách radiátoru, je voda, či nemrznoucí kapalina, nebo olej. U prodejce se můžete informovat, jaká tekutina je zrovna ve Vámi vybraném radiátoru, a v čem vůbec spočívá jejich rozdíl.

Koupelnový radiátor kombinovaný Litovel

Pak zde máme radiátor, který je možný připojit jak do elektrické zásuvky, tak ho využít jako klasický systém vytápění. Jeho výhoda spočívá v tom, že ho můžete během topné sezóny využívat společně s ostatním topným systémem a mimo topné sezóny, ho jednoduše zapojíte v případě potřeby do zásuvky.

Koupelnový radiátor pro připojení k otopné soustavě

A jako třetí v pořadí je radiátor, který Vám topenář připojí k otopné soustavě Vašeho stávajícího systému vytápění. Jeho ovládání bude stejné, jako v ostatních místnostech, tj. buď ručně, nebo za pomoci termostatického ventilu. Určitá nevýhoda u tohoto posledního typu spočívá v tom, že ho mimo topnou sezónu nevyužijete k vyhřátí koupelny.

Nákup koupelnového radiátoru

Koupelnový radiátor, nebo chcete-li topný žebřík, si můžete v kamenných specializovaných prodejnách s koupelnovými potřebami, ale také na internetu. Nákup je však jedna věc. K tomu, abyste se mohli těšit z výhod radiátoru, je zapotřebí ho ještě odborně namontovat.

Montáž koupelnového radiátoru Litovel

S montáží se určitě obraťte na profesionální firmu, která má s výměnou, montáží a instalací otopných těles zkušenosti. Možná se to bude zdát jako hračka, namontovat radiátor do koupelny. Ovšem, pokud nejste zrovna vyučeni v oboru instalatér, topenář, pak můžete snadno něco opomenout, něco zásadního, a malér například v podobě vyteklé vody, může být hned na světě.

Níže se ještě podíváme na instalaci zařizovacích předmětů v koupelně, rekonstrukci koupelny, podlahové topení. Před tím Vám však dáme tip na profesionální firmu, u které můžete poptávat instalatérské a topenářské práce.

Zařizovací předměty v nové koupelně Litovel

Při výstavbě panelových bytů bylo standardem, je opatřit umakartovým jádrem, který bohužel není nijak estetickým prvkem. Bydlíte v takovémto bytě, nebo jste se přestěhovali do bytu, které ještě „zdobí“ jádro z umakartu?

Možná bude Váš nejbližší krok směřovat k modernizaci, rekonstrukci koupelny. Věřte, že po tomto kroku, bude Vaše koupelna doslova k nepoznání a konečně se může stát místem relaxace. Samozřejmě, umakartové jádro, jako takové sice ničemu nevadí. Ovšem, jak již to tak bývá, vše jde kupředu: technologie, materiály, možnosti. A tak logicky i naše požadavky jsou jiné a vzrůstají. Na druhou stranu, proč si nedopřát trochu toho luxusu a bydlet pěkně a útulně.

V případě, že se tedy rozhodnete pro rekonstrukci koupelny, ať už částečné, nebo kompletní, můžete významnou část starostí, zařizování a samozřejmě samotné práce, přenechat specializované firmě, jež má ve svém repertoáru právě rekonstrukce, nebo montáž zařizovacích předmětů aj.

Oslovíte-li firmu, která se zabývá oborem instalatérství, pak jim můžete například svěřit montáž veškerých zařizovacích předmětů, ke kterým patří například umyvadlo, vana, sprchový kout, toaleta, bidet aj. I když může být hračkou přimontovat nové umyvadlo, usadit a zajistit ho, určitě byste se nechtěli jednoho dne vrátit domů do bytu, kdy Vás přivítá značka louže, až potopa, a od Vašeho čtyřnohého mazlíčka to rozhodně nebude.

Rekonstrukce koupelny, rozvody vody Litovel

Firmy, které se zabývají instalatérstvím, mají také často ve své nabídce kompletní rekonstrukce koupelen, včetně opravy, montáže rozvodů vody. Nic za to nedáte, když se u nich informujete, jaké veškeré služby byste si u nich mohli objednat. A kdyby sama firma takovouto rozsáhlou práci nedělala, možná bude mít kontakty na zkušené řemeslníky, na které se budete moci obrátit. Což i tak bude velká výhoda, protože nebudete muset pracně shánět další spolehlivé řemeslníky, zjišťovat na ně reference atd.

Podlahové topení, teplo na každém kroku

Nejen v podzimním a zimním období jistě oceníte, když Vám nebude chladno od nohou. Když Vám je doma zima, co uděláte? Topení je již na maximum? Pak si nejspíš obléknete další vrstvu oblečení. Ovšem, i tak Vám nemusí být dobře po těle. A ještě k tomu se budete cítit jako medvědi nabalení.

Slyšeli jste již o možnosti podlahového topení, ať už elektrického nebo teplovodního? Díky němu již nebudete muset řešit, že byste snad měli studené nohy. A důležitý je ještě jeden poznatek, když Vám je teplo od noh, pak Vám bude teplo i po těle.

Určitě to sami znáte. Jistě jste někdy šli spát a měli jste doslova ledové nohy. Vzali jste si teplé pyžamo, ale nemohli jste ne a ne usnout. Problém byl v tom, že Vám bylo chladno od nohou.

Vraťme se však ještě k podlahovému topení. Pokud máte doma malé děti, tak jejich velkým teritoriem, je bezpochyby podlaha. Jakmile se malí caparti začnou plazit, sotva je udržíte na jednom místě. Rázem jsou z nich malí průzkumníci. My dospělí se přeci jenom pohybujeme ve vyšších sférách, než batolata, a tak nám třeba ani nepřijde, dokud bychom si sami na zem nelehli, že je při zemi chladno.

S výběrem, ale také montáží podlahového topení, se určitě obraťte na zkušenou firmu. Zástupce takové firmy za Vámi přijede na místo budoucích změn, projedná s Vámi možnosti, zaměří prostor, poradí Vám s výběrem podlahového topení. Následně Vám vypracuje cenovou nabídku a budete-li s uvedenou cenou souhlasit, nic nebrání tomu, aby započala spolupráce.

Po dokončení instalace podlahového topení, si budete moci užívat nejen „skutečného“ tepla Vašeho domova. I když se to bude zdát možná nepochopitelné, tak, i když si budete užívat stejné tepelné pohody, co do pocitové stránky, tak ušetříte nemalé částky na vytápění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15293 (rodina-finance.cz#22975)


Přidat komentář