Instalatérské a topenářské práce - Jindřichův Hradec a okolí

Renovujete koupelnu? Potřebujete vyměnit topení? Tyto služby a práce Vám odborně poskytnou odborníci jménem "instalatéři a topenáři". Jde o odborníky, kteří se specializují na vodoinstalaci a topenářství, pomůžou s renovací bytu či domu.

V dnešní moderní době už si ani nedovedeme představit život bez tepla a vody. Ráno vstaneme, otočíme kohoutkem a už si vaříme ranní kafíčko nebo čaj. Pak se jdeme do koupelny osprchovat, použijeme WC a přitom nám do nohou hřeje vyhřívaná podlaha. Toto vše bereme jako denní samozřejmost žádné scifi. K tomu, ale by vše bez problémů fungovalo, je potřeba odborníků na** topenářské a vodoinstalatérské práce**. Potřebujeme je při každé opravě, rekonstrukci či stavbě nového bytu či domu.

Instalatérské práce

Co si představit pod názvem instalatérské práce? Jde o služby, které potřebujeme v běžném životě velmi často. Jde o práce, které nám poskytne odborný specialista nazývaný "Instalatér". Instalatér se musí řídit normy a speciálními technologickými postupy, musí mít odbornou kvalifikaci. Instalatéři zvládnou odborně práci s vodou, ale také práci s plynem.

Mezi služby vodo patří:

 • Celková rekonstrukce rozvodů vody pitné či užitkové, kanalizace, včetně návrhu a projektu. Jako vodoinstalační materiál si můžeme sami vybrat a to buď měď, ocel, litina, plast nebo nerez.

 • Instalace, opravy či výměny vodovodních baterií, sprchových koutů, WC, umyvadel, kuchyňských dřezů.

 • Montáž a demontáž bojlerů, zapojení praček a myček, bojlerů
 • Osazení či výměna vodoměrů, dle přání zákazníka
 • Instalace či výměna ohřívačů vody (elektrické bojlery, průtokové ohřívače vody)

Do služeb plyn, můžeme zařadit tyto činnosti:

 • Instalace, rozvod a servis plynu
 • Instalace a zapojení plynových zařízení jako je např. plynový sporák, plynový kotel
 • Provádí revize plynu a revize plynových zařízení

Všechny tyto práce vyžadují tlakovou zkoušku, kterou prokáží instalatéři bezchybnou instalaci vody, topení, plynu a kanalizaci. Tato tlaková zkouška je povinná a velmi potřebná částí dodávky vodoinstalačních prací.

Topenářské práce

A co si představit pod názvem "topenářské práce"? Tyto práce poskytuje specializovaný odborník zvaný "Topenář". Jsou to práce, které vždy přenecháváme tomuto expertovi, jelikož má k těmto pracím odborné zkoušky a kvalifikaci. Musí se řídit přísnými bezpečnostními předpisy a normy, které se řídí složitým zákonodárstvím. Topenář musí skládat každoročně přísné zkoušky o své kvalifikaci. Mezi topenářské práce můžeme zařadit:

 • Návrh účinného topného systému bytů, domů a staveb včetně Návrhu topení a výpočtu topení
 • Instalace, rekonstrukce a servis topení, jako je ústřední, podlahové či elektrické podlahové topení, etážové topení, koupelnové topení
 • Instalace plynových kotlů, kotlů na tuhá paliva, kamna, krby,
 • Poradí jak na ekologické topení včetně montáže a servisu
 • Montáže a výměny termostatických ventilů
 • Výměna a montáže kotlů na všechny druhy paliv
 • Návrhy na odstraňování závad a havárií v otopném systému a jejich realizace

Teplo v domácnostech a firemních budovách nám nejčastěji zajišťují různé kotle, krby či kamna. Máme topení na zemní plyn nebo elektriku  V současnosti ale jsou také velmi moderní a účinné různé** alternativní zdroje tepla**. Díky těmto alternativním zdrojům uchráníme naše finanční zdroje vydané za teplo. Topenáři poradí ale také navrhnou projektovou dokumentaci přímo na míru a přání ekonomicky i ekologicky smýšlejícího zákazníka.

Jeden z alternativních zdrojů tepla v domácnostech je slunce. Solární teplo využijeme o ohřevu teplé užitkové vody, k solárnímu ohřevu bazénu a také k vytápění. Tyto systémy na využití sluneční energie Vám rád nabídne a zajistí každá odborná firma na vodotopenářství.

Rekonstrukce koupelny

Vlastníte starší byt a chcete novou krásnou moderní koupelnu? Co vše je potřeba při rekonstrukci koupelny si ukážeme na příkladu. Tak nejprve si udělejte svoji malou představu o tom, jak by měla vypadat a jaké sanitní zařízení by měla zahrnovat. Po té se obraťte na odbornou firmu provádějící instalatérské a topenářské práce. Určitě si nechtě poradit od známých, kteří již podobnou rekonstrukci mají za sebou. Je potřeba vyhledat firmu, která je rychlá, spolehlivá a odvádí bezpečnou a kvalitní práci.

Kontaktujte se s vybranou firmou, která s Vámi projde Váš návrh, bude po Vás vyžadovat projektovou dokumentaci k místnosti, kde se koupelna nachází. V nejlepším případě se vydá k Vám do bytu, kde si přeměří rozměry koupelny, zakreslí si potřebné informace, a spolu s Vámi, Vám navrhne nový nejefektivnější projekt Vaší vysněné koupelny. Firmy dnes již zajistí také vizuální projekt, pro lepší představivost objednatele. Je nutno opravdu dopředu vědět, co vše od nové koupelny vyžadujeme, zda například chceme podlahové topení, nové WC jako je Geberit, bidet, jednu či dvě umývadla, sprchový kout či vanu. Po odsouhlasení návrhu či projektu koupelny je potřeba zajistit potřebné dokumenty, jako je stavební povolení či ohlášku o změně stavby, případně kolaudační rozhodnutí. S těmito důležitými dokumenty Vám pomůže dnes už každá firma na našem trhu, nebo Vám alespoň poradí, kde se vše vyřizuje a na koho se máte obrátit. Většina instalatérských firem Vám také poradí, kde zakoupit sanitární zařízení, dlažbu, obklad. Dnes mnoho firem dodává také prodej a montáž těchto zařízení, a mají nasmlouvané odběry u velkých dodavatelských firem, kde již mají své slevy podle odběru, a tím se i Vy dostanete k lepším cenám za sanitní zařízení a dlažbu než je běžně na trhu.

Po Vašem výběru sanitního zařízení, topného zařízení, dlažby a obkladu se už vybraná firma pustí do samotné rekonstrukce. Provede demolici stávajících sanitních zařízení, dlažby a obkladu. Všechen odpad je dnes dle zákonu o odpadu povinností dodavatelské firmy také odvést na skládku. Instalatérská firma v případě nutností provede nové vedení vody a odpadu, usadí sanitní zařízení, instaluje sprchový kout či vanu, usadí WC, bidet, zapojí nové podlahové topení. Ve spolupráci s dlaždičem či obkladačem provedou položení nového obkladu a dlažby. Provedou potřebné tlakové zkoušky topení, zkontrolují bezchybnou instalaci vody. Předají Vám hotovou novou koupelnu Vašich snů. Na vše Vám poskytnou zákonem stanovenou záruku.

Láká Vás rekonstrukce koupelny? Nevrhejte se do oprav a rekonstrukce sami. Nechte si poradit a provést dílo odborníkem na vodoistalaterství a topenářství. Jsou spolehliví, zaručují tu nelepší kvalitu a ručí za bezpečnost a platnost zákonných norem. Provedou Vám potřebné revize. Poskytnou Vám patřičnou záruku na sanitní zařízení ale také na jejich kvalitu práce. Jsou to prostě experti ve svém oboru.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15227 (rodina-finance.cz#22884)


Diskuze a zkušenosti

mmmmmmmmmmmm | 12.07.2011 09:24
cenaa je levný a jezdí hned


Přidat komentář