Instalatérské a topenářské práce - Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř

Záběr práce instalatéra je vskutku široký. Samozřejmě, že na trhu najdete řemeslníky, kteří se specializují na určitou oblast. Jsou však i takoví profi a zkušení řemeslníci, na které se můžete obrátit s jakoukoli prací, která má co do činění s vodou.

Výčet instalatérských prací je opravdu bohatý. Můžeme si tedy instalatérské práce rozdělit na drobné a rozsáhlé. Nyní se zaměříme na drobné instalatérské práce. Mezi ně můžeme zařadit například: montáž nových, či výměnu zařizovacích předmětů v koupelně a na toaletě: umyvadlo, dřez, baterie, bidet, WC, vana, sprchový kout – drobné opravy spočívající v čištění ucpaného odpadu, kapajícího kohoutku aj.

Na jednu stranu je pravda, že v lecjaké domácnosti se najde zručný domácí kutil, který si třeba s kapajícím kohoutkem, nebo ucpaným odpadem poradí. Ovšem i taková drobnost, jako je věčně kapající kohoutek, nám může způsobit pěkné nepříjemnosti, když se nám oprava nepodaří. A pokud se Vám zdá zbytečné a trapné volat kvůli kapajícímu kohoutku hned instalatéra, vůbec se nemusíte cítit divně. Kdyby totiž instalatéři tuto službu nedělali, tak by ji ani neuváděli ve své nabídce služeb.

Drobné instalatérské práce

Vedle zmíněného kohoutku, patří k drobným instalatérským pracím tedy i výše uvedená výměna zařizovacích předmětů. A i když se jedná o drobnou práci, tak toto označení spíše náleží pro instalatéra. Kdyby se domácí kutil pustil například do montáže, nebo výměny například toalety, a před tím takovou činnost nedělal, mohlo by to skončit nejen menší louží okolo toalety, ale dokonce až vytopením bytu. A ušetření pár stovek korun by se Vám moc nevyplatilo. Nejenže byste nakonec stejně zavolali instalatéra, ale čekalo by Vás i řešení vzniklé škody.

Rozsáhlé instalatérské práce

A pak zde máme, kromě drobných instalatérských prací, i rozsáhlé instalatérské práce. Jich je mnohem více. Kupříkladu můžete poptávat: výstavbu koupelny na klíč – výměnu bytového rozvodu v koupelně, a to při rekonstrukci – modernizaci ležatých i stoupacích rozvodů vody i odpadů – modernizaci patních vodoměrných sestav – rekonstrukci, montáž požárních hydrantů – modernizaci předávacích i boilerových stanic tepla – montáž vodovodních přípojek pro rodinný dům – vybudování vsakovací jímky – montáž domovní vodárny – montáž magnetické úpravny vody – montáž ponorných čerpadel do vrtů, studní – provedení venkovních rozvodů, a to dešťové i splaškové kanalizace – opravy potrubí aj.

Pojďme se blíže podívat například na výstavbu koupelny na klíč. V prvé řadě je však třeba říci, že rozsah a možnosti výstavby koupelny na klíč, se samozřejmě může lišit u různých firem.

Výstavba koupelny na klíč

Než dojde vůbec ke kroku samotné výstavby koupelny, je zapotřebí vypracování patřičného návrhu. Setkat se můžete s vypracování návrhu nové koupelny tzv. na papír. Ovšem díky moderní technice a patřičným grafickým programům, Vám mohou některé firmy nabídnout i zpracování návrhu v tzv. 3D zobrazení, v barvě. Budete tak mít jedinečnou příležitost vidět Vaši novou koupelnu ještě dříve, než bude vůbec stát. Během zpracování návrhu, se určitě minimálně jednou setkáte s daným pracovníkem, abyste spolu prodiskutovali možnosti řešení, barevnou kompozici, vybavení, materiál, osvětlení apod.

Než však může dojít k vypracování návrhu, je zapotřebí prostor zaměřit. A toto zaměření může proběhnout na Vaší první konzultační schůzce. Zaměření je velmi důležité, protože ovlivňuje, jak velkou vanu, či sprchový kout, umyvadlo aj., bude vhodné zvolit.

Výběr obkladů, dlažby, zařizovacích předmětů

Souběžně s vypracováním návrhu, se vybírají obklady, dlažba a již zmíněné zařizovací předměty (vana, sprchový kout, umyvadlo, koupelnový žebřík, koupelnová skříňka závěsná a pod umyvadlo, zrcadlo, věšáky aj.). Co se sanitární keramiky, ale nejen jí týká, Vám určitě pomůže řemeslník, kterého si vyberete pro výstavbu koupelny. Mohlo by se zdát, že není nic těžkého si vybrat obklady a dlažbu. Ovšem, jak bylo v dřívější době problém vůbec sehnat tuto keramiku, tak v současné době se můžete naopak potýkat s tím, že budete stát nerozhodně nad řadou typů keramiky, co do vlastností i barevnosti. A právě s vlastnostmi obkladů a dlažby Vám může fundovaně poradit Vámi vybraný řemeslník. A to z jednoho prostého důvodu. Díky tomu, že se věnuje výstavbou koupelen, je v obraze, nejen co do nových technologií, ale také materiálů.

Dodávka veškerého materiálu na místo výstavby

Máte vybráno? Děláte si však starosti, jak vše, včetně stavebního materiálu dovezete k Vám domů? Jak již to tak bývá, veškeré potřebné jste nezakoupili na jednom místě, a tak platit xkrát dopravné se Vám zrovna nelíbí? Zkuste se zeptat Vámi vybraného řemeslníka. Jelikož se jedná o výstavbu koupelny na klíč, tak s největší pravděpodobností můžete očekávat i dovezení materiálu, zařizovacích předmětů aj. na místo určení.

Samotná výstavba nové koupelny

No a nyní již nebrání ničemu, aby se nepřistoupilo k samotné výstavbě Vaší nové vysněné koupelny. Pro výstavbu je však zapotřebí ovládat celou řadu prací, nejen instalatérských, topenářských, ale také zednických, stavebních, elektroinstalačních, obkladačských. Co to pro Vás znamená? Jistě ne to, že byste museli kromě instalatéra, topenáře, ještě shánět další řemeslníky. Není totiž výjimkou, že pokud má řemeslník ve své nabídce kompletní výstavbu koupelny, tak disponuje patřičnými znalostmi a dovednostmi, tj. vše zvládne sám. Nebo je tu ještě ta možnost, že on odvede práci, kterou ovládá a ostatní práce zajistí.

A je postaveno. Je zcela logické, že po tak rozsáhlé práci, nebude tzv. po odložení nářadí vše tip top a Vy si budete moci napustit vanu plnou pěny. Takže Vás hned napadlo to, že po odchodu řemeslníka, naběhnete s kýblem a mopem a pustíte se do úklidu? I v tomto případě pro Vás máme dobrou zprávu. Vy práci řemeslníka převezmete až v okamžiku, kdy bude místo „změn“ uklizené a odpad a vzniklá suť odvezena.

Při předávání odvedené práce, nejspíš podepíšete určitý předávací protokol. A ještě jedné výhody se můžete těšit, a to poskytované záruky na odvedenou práci. O délce záruky se informujte na počátku spolupráce, kdy nejspíš spolu s řemeslníkem sepíšete smlouvu o dílo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15259 (rodina-finance.cz#22921)


Přidat komentář