Instalatérské a topenářské práce - Česká Lípa a okolí

Na trhu práce najdete firmy, které sice poskytují instalatérské, topenářské práce, ale jimi vyslaní pracovníci častokráte ani nejsou v příslušném oboru vyučeni. Samozřejmě „život naučí“, ovšem proč zrovna Vy byste se měli spokojit s takovým řemeslníkem.

Jste-li z okolí České Lípy, poptáváte instalatérské a topenářské práce, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na pana Martina Körbera. Pan Körbernabízí:

 

  • instalatérské a topenářské práce,
  • speciální výškové práce pomocí horolezecké techniky,
  • mytí oken a žaluzií, nátěry konstrukcí

Nabídka jeho služeb je skutečně široká. Všechny práce navíc odvádí profesionálně a s přihlédnutím na bezpečnost. Máte-li dotazy k nabízeným službám, můžete pana ** Körbera kontaktovat na telefonním čísle 776 888 465, e-mailové adrese instalsvp@seznam.cz. Osobně lze pana Körbera navštívit na adrese Okružní 2201 470 01  Česká Lípa. Více na http://www.instalaterstviatopenarstvi.webmium.com/.**

instalatérské práce - Česká Lípa a okolí

Pravdou je, že by nemalá část jedinců chtěla být manažerem, vedoucím pracovníkem, ředitelem apod. Zeptáte-li se dospívající mládeže, zda by pro ně byla atraktivní některá z řemeslnických prací, nejspíš moc kladných odpovědí nedostanete. Což je velká škoda. Manažer, obchodní zástupce apod., pokud nebude zrovna současně zručný kutil, pak si s největší pravděpodobností neporadí s výměnou toalety, umyvadla, pročištěním odpadu apod.

A tím, jak bude ubývat šikovných řemeslníků, respektive nebudou přibývat noví, tak je celkem logické, že firmy budou do svého týmu přijímat i jedince, kteří nejsou vyučeni v daném oboru. Přesto však můžete mít štěstí a najít ve svém okolí skutečného profi řemeslníka, se vším všudy.

Představení oboru instalatér

Ten, kdo se vyučí v oboru instalatér, se může pochlubit výučním listem v oboru, a také svářečským průkazem pro svařování plamenem. Ovšem, než se dopracuje k uvedeným dokumentům, čeká ho tříleté studium, po jehož absolvování nabude potřebné vědomosti, návyky i dovednosti pro montáž, ale i demontáž domovní kanalizace, kanalizačního potrubí. Také se naučí odborně montovat vodovodní potrubí, jak na studenou, tak teplou vodu. V neposlední řadě pro něj bude hračkou instalovat ohřívače vody, osadit topná tělesa, namontovat armatury zdravotně technických zařízení, namontovat veškeré druhy ústředního vytápění. Vyučený instalatér si také poradí s montáží domovních plynovodů, rozvodů plynu. Díky studiu se bude instalatér bravurně orientovat v rozpočtové i projektové dokumentaci.

K většině instalatérských prací je zapotřebí patřičného nářadí. A právě vhodnost nářadí, nástrojů, měřidel a dalších materiálů, je dobrým startem samotné práce. To, jaké nářadí, pro danou práci zvolit, se jedinec také dozví při studiu.

Instalatérské práce pro obor vytápění

Instalatérské práce velmi úzce souvisí s topenářskými. Instalatérská profese je nezbytná kupříkladu pro otopné soustavy. V tomto případě se můžete na řemeslníka obrátit s poptávkou vytápění na klíč: vyprojektování rozvodů vytápění – následná montáž rozvodů, a to nejen v nových, ale také starších stavbách. A pokud budete s daným řemeslníkem spokojeni, pak ho můžete kontakt v případě nutnosti opravy rozvodů vytápění – havárie vytápění.

instalace vody, topení a plynu

Instalatérské, topenářské práce svépomocí a odborníkem

Jste-li znalými v oboru** instalatérství – topenářství**, pak se můžete pustit do rozličných činností i svépomocí. Ovšem, pokud jsou Vaše znalosti jen na teoretické úrovni, pak se raději do „experimentování“ nepouštějte. Kromě toho při instalatérských, topenářských prací je zapotřebí dodržovat patřičné právní normy stavebních zákonů, disponovat potřebným a vhodným náčiním aj.

Obrátíte-li se na zkušeného instalatéra, nejenže můžete očekávat odvedenou práci na patřičné úrovni. Takový profi instalatér pracuje rychle, efektivně, a navíc Vás přijde levněji. Nebudete totiž muset shánět a kupovat nářadí, strojové vybavení. Další nemalá výhoda spočívá v tom, že Vám jak na instalatérské, tak topenářské práce poskytne záruku. A v případě, že od něj například budete poptávat výměnu topných systémů, pak si můžete být jisti, že budou splněny veškeré potřebné technické a právní předpoklady pro nezbytnou revizi, ale také pro pojistné plnění, kdyby došlo k havárii.

Volba toho nejvhodnějšího topení

Plánujete stavět, stavíte, nebo jste se přestěhovali a nevyhovuje Vám současné řešení vytápění? Způsobů vytápění je hned několik. S výběrem toho nejvhodnějšího topení Vám poradí zkušený instalatér, zabývající se i topenářstvím.

A mezi jakými systémy vytápění si můžete vybrat? Možností je hned několik, a to ústřední vytápění – dálkové vytápění – lokální vytápění – etážové vytápění – podlahové vytápění – teplovzdušné vytápění – vytápění otopnými tělesy – vytápění sáláním.** ** Podle způsobu distribuce tepla od příslušného topidla, a dle způsobu předávání tepla do prostoru, se pak volí ten nejvíce vhodný systém vytápění. Sami dle výše uvedené vidíte, že výběr není zrovna malý. A určitě to chce tedy odbornou radu a pomoc, když je ta možnost.

Výměna otopných těles

„Zdobí“ Váš byt ještě původní, ne zrovna vzhledné radiátory? Kromě estetiky si také původní radiátory nezadají s moderními, co do efektivnosti a tepelné účinnosti. I v případě otopných těles, máte na výběr hned z několika typů. Vybírat můžete mezi otopnými tělesy deskovými – trubkovými – článkovými – přímotopy – konvektory. I s jejich vhodností do příslušné místnosti, Vám odborně pomůže řemeslník znalý svého oboru.

Montáže veškerých** otopných těles** rozhodně patří mezi odborné práce topenáře.  Nestačí mít pouze vhodné nářadí, ale také potřebnou kvalifikaci. Určitě se do výměny radiátorů nepouštějte sami. Lehce by mohlo dojít k havárii, která by měla za výsledek jediné, a to vytopení Vašeho, a třeba i sousedova bytu.

Desková otopná tělesa

Sháníte vhodnou alternativu, která by nahradila původní radiátory? Pak právě desková otopná tělesa jsou tím vhodným řešením. Deskové radiátory patří k velmi vyhledávaným otopným tělesům, a to nejen pro svůj elegantní vzhled, celkový design a úsporný rozměr. Deskové radiátory vynikají velmi rychlým ohřevem, protože disponují malou tepelnou kapacitou. Určitě Vás také potěší jejich rychlé a snadné čištění, kdy nebudete muset používat různé štětky, nástavce na vysavač apod.

Jak již z názvu vyplývá, tak deskový radiátor tvoří desky, mezi kterými se nachází teplovzdušná komora. Zmíněnými deskami teče topné médium. U deskových radiátorů si můžete vybrat, zda budete chtít otopné těleso s jednou, dvěma, či třemi deskami.** Deskové radiátory** se také odlišují svojí velikostí.

Pro Váš byt, dům budete potřebovat efektivní navrhnutí, nejen co do počtu, ale také velikosti a druhu deskového radiátoru. A i když je internet doslova studnicí informací, odborný návrh obdržíte přeci jenom od fundovaného řemeslníka.

Trubková otopná tělesa

Pojďme se ještě podívat na další z oblíbených otopných těles, a těmi jsou trubková tělesa. Nejčastěji se setkáte s použitím trubkových otopných těles v koupelnách. I v tomto případě z názvu vyplývá, jakého vzhledu je trubkový radiátor. Ten je tvořen soustavou jednotlivých trubek, povětšinou kruhového průřezu.

Účinnost trubkových otopných těles je mnohem menší, v porovnání například s článkovými tělesy. Na druhou stranu však dokážou efektivně vytopit koupelnu. Výhodou trubkových otopných těles spočívá například v tom, že je můžete využít jak v zimě, tak v létě. Během zimního období je radiátor zahříván topným médiem, jako ostatní místnosti. Během léta je však možné využít ohřevu elektrickým proudem. Radiátor je tak naprosto nezávislý na stanovené topné sezóně. A pokud hledáte eleganci, pak ji zcela jistě najdete právě v koupelnovém radiátoru.

A i v případě trubkových otopných těles můžete vybírat z celé řady velikostí, tvarů, materiálu, ale také barev. Standardní barvou je bílá, výjimkou však nejsou ani jiné barvy.

I montáž trubkových radiátorů patří k odborným topenářským pracím, a tak není určitě dobré riskovat a pouštět se do montáže svépomocí.

Rozsah** topenářských a instalatérských prací** je tak široký, že by na to samotný jediný článek nestačil. Ovšem vše, co Vás bude zajímat, nejen stran výměny otopných těles, ale také například stran výměny dřezu, vany, čištění odpadu aj., Vám jistě objasní řemeslník na konzultační schůzce. Podle pohotovosti a ochoty odpovědí poznáte, zda se jedná o profesionálního řemeslníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15258 (rodina-finance.cz#22920)


Přidat komentář