Firemní a osobní koučink Praha

V poslední době se v médiích čím dál více skloňuje slovní spojení firemní a osobní kouč. Jedná se o poměrně nový obor, který má ale dost velkou budoucnost pro přežití jak firem, tak samotných lidí.

Máte občas pocit, že děláte vše proto, abyste byli úspěšní, ale nějak se to za záhadných okolností nedaří? Pak možná neděláte až tak všechno dobře, ale nemusíte si připadat jako hlupáci. Postačí vám se setkat s koučem pro osobní, ale i pracovní život. Není to žádná věda, dnes je naprosto běžné, že se firmy, ale v poslední době i soukromé osoby obrací s požadavkem o pomoc na kouče, firemní i osobní koučink.

Firemní koučink jako běžná záležitost

Zejména u firem je dnes naprosto běžné, že zaměstnávají kouče, trenéry pro své zaměstnance. Ty mají za úkol totiž pracovat se zaměstnanci, nejen pracovat na pravidelném vzdělávání, ale dostat z nich zkrátka to nejlepší. Firmy si dost dobře uvědomují, že taková činnost je pro jejich existenci důležitá, chtějí ze svých zaměstnanců dostat skutečně to nejlepší, aby se jim nejen dobře pracovalo, ale také aby měli ty nejlepší možné výsledky. Větší a velké firmy přímo tak zaměstnávají své trenéry, pro koučink zaměstnanců, přičemž koučování neznamená ponižování, nebo jakési bičování v rámci své činnosti. Naopak, koučink je v tomto ohledu důležitá činnost pro zlepšení pracovním podmínek a „lepšího dýchání“ na pracovišti samotných zaměstnanců. Kouč tak není nikým, kdo by měl nějakým způsobem  znemožňovat pracovníkům práci, ale naopak je v dobrých výsledcích podporovat.

Stres jako signál ke koučinku

Pokud jsou zaměstnanci ve stresu, rozhodně něco není v pořádku. Stres sice v tomto ohledu může být dobrou známkou toho, že danému zaměstnanci ve stresu na práci záleží, je si vědom, že něco není v pořádku, a chce se zlepšovat, ale každopádně by to neměl být trvalý stav, které se dříve nebo později projeví na psychice trýzněného jedince. Stres je tak skvělým signálem k tomu, že právě kouče je tu na místě a je tu tak prostor pro zlepšení se na dané pozici, případně tak přemístění zaměstnance na jinou pozici, do jiného týmu, s rozdílnou pracovní náplní. Ano, i toto může být důsledkem práce kouče, který tak zlepšuje pohodlí zaměstnanců pro viditelné zlepšení výsledků.

Koučink je dnes potřebný - Praha

Žijeme v moderní, dalo by se i konstatovat „nadčasové“ době, kde jsme téměř na každém kroku sledováni, jsou na nás kladeny vysoké nároky, a tak se snadno dostáváme do stresu, nepříjemné pozice, která nás sice může v jistém slova smyslu jaksi motivovat, vést k lepším výsledkům, ale také naopak nás může zcela demotivovat, vidět vše černě. Nikdy dříve na lidskou psychiku nebylo tolik nátlaku, jako je právě v dnešní době. Takže pokud bude někdo tvrdit, že dříve firemní i osobní koučink nebyl potřeba a vše fungovalo, může mít pravdu, ale také za každých okolností mít nemusí. Dříve možná koučink potřeba nebyl (nebo spíše neexistoval), ale dnes je skutečně jiná doba a nelze srovnávat období před třiceti lety s dnešní dobou. Dnes je situace zcela jiná a nesrovnatelná s tehdejší.

Osobní koučink Praha

Lidé v dnešní době jsou skutečně vystaveni mnohem většímu stresu, než tehdy a potřebují takzvaného doktora duše, který jim pomůže srovnat si myšlenky a zejména se vyrovnat s aktuálním děním. Zní to až možná dost nadneseně, pravdou je však to, že opravdu je potřeba v dnešní době se soustředit na svoji psychiku, svoji duši a zpracovat ji tak, aby se dařilo, vidět vše v lepším světle, než i je. To není pro každého samozřejmost a jasné dění, většina z nás k tomu potřebuje pozdvihnout, popostrčit a to provede právě nejlépe osobní kouč.

Co získám osobním koučinkem?

Skutečně mnoho. Za předpokladu, že jste člověkem, který chce pracovat na sobě, na své práci, ale i činnostech, které provádíte, se chcete zlepšovat, vylepšovat své možnosti, svůj um a využít svůj potenciál, pak je toho skutečně mnoho. Za prvé se zaměříte na uspořádání svého života, svých činností tak, abyste měli dobrý pocit z práce nejen v pracovním prostředí, ale i doma. Vše, co děláte, pak uvidíte a budete mít z toho dobrý pocit. Také si zorganizujete plán práce a celý život tak, aby co nejméně trpěla vaše duše stresem, a naopak co nejvíce jste získali pohody, klidu a více radosti z celého svého života. Osobní koučink je záležitost, která je čím dál častěji propagována, ale především žádána. Lidé postupně objevují jeho kouzlo a chtějí ze svého života, ze své činnosti vytěžit maximum.

Nechcete jen chodit po světě se sklopenou hlavou

Přece nechcete po světě chodit neustále se sklopenou hlavou (v přeneseném slova smyslu), ale také toužíte po tom, život žít, užít si a vytěžit z něj maximum. Kdo by také nechtěl být spokojený, šťastný a úspěšný, že ano? Jenže kdo je ochotný pro to něco udělat? To je otázka jiná, a pokud máte zájem pro to skutečně něco udělat, pak si můžete gratulovat a nejlépe pokud tedy se obrátíte s touto prosbou na osobního kouče. Důležitá je informace, že opravdu máte zájem s tím něco udělat a chcete to změnit. Jakmile jste odhodlaní, je to ten nejtěžší, ale současně i nejdůležitější krok ke změně, která vás povede k lepšímu životu, v obecném slova smyslu. Uvidíte, že se najednou vše bude dařit, najednou vše bude tak nějak samozřejmé, lepší.

Koučink pro práci, pro život - Praha

Mnoho lidí potvrdilo, že jim koučink ať už profesní, nebo osobní přinesl mnohé změny v životě, ve které ani v nejmenším kdysi nedoufali. To je úžasná informace, se kterou je možno také dále pracovat a pokusit se s tím vším také něco udělat ve svůj prospěch. Ne vždy jsou rozhodnutí jednoduchá a snadná, ale pokud jej povedete, bude pro vás cesta životem zase o něco snadnější. Dokonce se říká, že pozitiva přitahují další pozitiva a tak jakmile provedete v životě jednu důležitou změnu k lepšímu, to dobré na to vše bude najednou navazovat. A to je určitě skvělé.

Štěstí pro život

Kdo by nechtěl mít ve všem štěstí, mít se dobře? To je přece cílem všech a každý raději bude šťastný, spokojený a vyrovnaný, než by tomu mělo být obráceně. Jedinou možností, jak se k takovému výsledku dopracovat s jistotou, je absolvování osobního koučinku v soukromých lekcích, hodinách, nebo pak ve firmě, třeba i skupinové terapii. Osobní i firemní koučink mají svoji budoucnost a časem bude zcela normální a běžné, jako mít svého lékaře, mít i osobního kouče.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15430 (rodina-finance.cz#23449)


Přidat komentář