Elektroinstalace - Ústí nad Orlicí a okolí

Většina z nás si již vůbec nedovede představit svůj život bez elektřiny. Často potřebujeme provést elektroinstalace v bytě, v novostavbě či při rekonstrukci. V takových případech se vyplatí obrátit se na specializovanou firmu.

Elektroinstalace v bytě Ústí nad Orlicí

Potřeba elektroinstalačních prací je v současné době častější, než tomu bylo dříve. V každé domácnosti nalezneme počet elektrických spotřebičů, které je třeba čas od času opravit, vyměnit, zrevidovat, či instalovat předměty nově pořízené. Nejvíce jich obvykle nalezneme v kuchyni – kromě chladničky, mrazničky, elektrické varné desky, či trouby jich v současné době používáme více, než byly zvyklé minulé generace. K tomu, abychom si splnili přání komfortní přípravy pokrmů v naší kuchyni, potřebujeme ještě minimálně mikrovlnnou troubu, varnou konvici, a jiné drobné** spotřebiče** v podobě robotů a šlehačů. Při zařizování nové kuchyňské linky samozřejmě nesmí chybět myčka nádobí.

Elektroinstalace- Ústí nad Orlicí, Jablonné nad Orlicí

V** Jablonné nad Orlicípůsobí panMIROSLAV HERMANN**, který nabízí elektroinstalační práce, ale také tyto služby: **
**

  • Výroba elektrických rozvaděčů

  • Elektrické vytápění.

  • Revize elektrických zařízení
  • Opravy
  • Poradenská a projekční činnost

elektrické rozvaděče

Navíc pan Miroslav Hermann vyniká dlouholetými zkušenostmi a jeho práce je precizní, přesná a rychlá. Ke své práci používá pouze kvalitní materiál. Pokud Vás nabídka pana Miroslava Hermanna zaujala, zavolejte mu na číslo: +420 602 487 237,** nebo napište na e-mailovou adresu: elektrokomplet@ustecko.com. **

Vězte, že budete absolutně spokojeni stejně jako celá řada zákazníků před Vámi.

Více o elektroinstalačních pracích u pana Miroslava Hermanna se dozvíte také na http://www.elektrokomplet.ustecko.com

Znáte příkon spotřebičů?

Při modernizaci kuchyně nebo při pořizování dalších spotřebičů do místnosti dochází ke zvyšování požadavku na sílu jističe. Každý spotřebič má totiž určitý příkon, který závisí na jejich kvalitě či výkonu. Příkon bývá uveden na štítku, kterým je opatřen každý spotřebič. Odborný elektrikář vám následně nastaví sílu jističe tak, aby nevypadával při možném přetížení sítě, v případě spuštění více spotřebičů současně.

Domovní spínače, zásuvky a jejich instalace - Ústí nad Orlicí

Při rekonstrukci místnosti nebo celého bytu řešíme samozřejmě elektrické rozvody, ke kterým patří zásuvky a spínače. Dříve zásuvky sloužily téměř výhradně pro zapojení dodatečného osvětlení v domácnosti. V dnešní době se s rychlým technickým rozvojem potřeba silových zásuvek neustále zvyšuje. Roste množství zapojených svítidel a dalších ** elektrických zařízení** a spotřebičů. Různé nároky na způsob ovládání různých elektrických předmětů se projevily i v sortimentu spínačů. Protože obvykle různé elektrické spotřebiče neumisťujeme v místnosti hned vedle sebe nebo za sebou, (což je zřejmé z estetických důvodů), zvyšuje to nárok na elektroinstalaci. Chcete-li se v místnosti cítit příjemně, musíte esteticky vyřešit i zapojení a umístění elektrických předmětů. Nejlépe vám poradí bytový architekt. Na toho je dobré obrátit se ještě před nákupem přístrojů. Pomůže vám nejen s umístěním zařízení, ale také s tvarovým řešením krytů zásuvek a spínačů, s jejich barevným provedením tak, aby esteticky zapadal do interiéru.

silová zásuvka

Spínače Ústí nad Orlicí

Spínače používáme jednak k ovládání osvětlení, ale i pro zapnutí a vypnutí elektrických spotřebičů a zařízení.** Spínač** může být i složitější zařízení, které obsahuje řídicí elektronický obvod. Počet spínačů v domácnosti se řídí počtem světelných okruhů a závisí i na množství ovládacích míst. Spínače pro ovládání osvětlení je vhodné umístit tak, abychom na ně snadno dosáhli při vstupu do místnosti, resp. při odchodu z místnosti. Obvykle je to tedy prostor v blízkosti vstupních dveří. Montuje se ve výšce 1200 – 1400 mm od země. Další spínače v místnosti se pak montují ve stejných výškách. Jedná se o spínač osvětlení z dalšího místa, spínače pro zapnutí doplňkového osvětlení či jiných zařízení, jako jsou například elektricky ovládané žaluzie.

elektroinstalace

Žaluzie Ústí nad Orlicí

Ke komfortnímu bydlení rozhodně patří stínicí technika. Možnost zaclonit si okna žaluziemi či roletami, kdykoli potřebujeme, považujeme za samozřejmost. Žaluzie používáme, když potřebujeme zastínit přímé sluneční záření, nebo chceme zabránit nežádoucímu výhledu zvenčí do našeho soukromého prostoru. Kromě toho stínicí technika zvyšuje tepelně-izolační vlastnosti domu. Kdo má rád pohodlí, rád zapomene na každodenní ruční vytahování žaluzií a nechá si instalovat žaluzie na elektromotorický pohon. Pak si dokonce můžete naprogramovat časové spuštění nebo i samočinné ovládání dle vnějších podmínek. Důvodem, proč žaluzie na elektrické ovládání u nás dosud nejsou až tak rozšířené, jsou poměrně vysoké pořizovací náklady. Při rekonstrukci elektroinstalace je vhodné nachystat si potřebné elektrické rozvody až k výklenkům okenních žaluzií. Pokud se později rozhodnete nechat si zabudovat elektrické ovládání, nebudete muset zasahovat do stavebních konstrukcí a instalace bude jednodušší.

Satelitní technika Ústí nad Orlicí

Elektrikářské práce nezahrnují pouze instalace v domácnostech, ale také elektroinstalace v průmyslových objektech, jako montáž zabezpečovacích systémů, instalace různých elektrických zařízení, provádění revizí, řešení osvětlení, ať už v interiérech, venkovního či veřejného osvětlení. Elektrikářskou firmu si voláme i tehdy, když si chceme pořídit satelitní techniku.

V současné době se s přechodem na digitální vysílání ruší analogové antény. Lidé si buď musí pořídit novou televizi, která již má v sobě zabudovaný digitální příjem, nebo si musí zakoupit setopbox. Protože digitální vysílání nabízí pouze několik málo televizních kanálů, stále více rozšířeným doplňkem se stává satelit, který je cenově dostupný a nabízí širokou nabídku programů a bonusů. Montáž satelitu, televizní antény či řešení přechodu na digitální vysílání je odborná záležitost, proto je dobré využít zkušeného elektrikáře, který vám techniku bezpečně a odborně nainstaluje.

Satelity se obvykle montují na střechy rodinných domů nebo v blízkosti oken a balkonů. Instalace tedy pro laiky není bezpečná. Před samotnou montáží vám specialista zaměří signál s nejsilnější intenzitou a podle toho umístí a následně připevní předmět na držák nebo stožár. Parabolu pak nastaví na požadovaný příjem družicového signálu. Dále se postupuje natažením koaxiálního kabelu od satelitu k reciveru. Ten může být veden v liště v otvoru, který se vyvrtá do zdi nebo okna. U plastových oken se využívá koaxiální průchodka, protože do nich nelze vyvrtat průchod. Poté se nastaví satelitní přijímač a propojí se s televizí scart kabelem nebo HDMI kabelem. Technik vám nakonec naladí stanice, uloží vaše programy na požadované pozice a seznámí vás se základní obsluhou.

Revize elektroinstalace Ústí nad Orlicí

Protože elektrická zařízení a rozvody patří do skupiny zařízení, která mohou ohrožovat bezpečnost, veškeré činnosti týkající se elektroinstalací podléhají vyhlášce O odborné způsobilosti v elektrotechnice. Ten, kdo by chtěl zpracovávat samostatné projekce, musí složit zkoušku ze znalostí předpisů k zajištění bezpečnosti práce a dalších souvisejících předpisů. Podmínkou je samozřejmě potřebné odborné vzdělání.

Revize elektroinstalace se provádí z důvodu kontroly elektromateriálů, které se postupem času a používáním opotřebovávají a ztrácí své původní kvality. Revizní technik po dokončení své práce vystaví zprávu o revizi. Tato zpráva vám může být v budoucnu užitečná, vyžadují ji například pojišťovny při likvidaci škodných událostí. Podobně revize, které se provádějí po montáži elektrických rozvodů v bytech a domech, smí provádět dle vyhlášky pouze revizní technik.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15349 (rodina-finance.cz#23097)


Přidat komentář