Elektroinstalace - Svitavy a okolí

Elektroinstalace silnoproudu a slaboproudu, to je velmi rozsáhlé téma, které řeší nejen mnoho firem, ale také jednotlivců. Lehké nakouknutí pod pokličku této problematiky přináší právě následující řádky zaměřené tímto směrem.

Jednoduchá elektroinstalace

Jedná se o** jednoduchou soustavu elektrotechnických zařízení**, takto by se v kostce dala pojmenovat elektroinstalace. Tato soustava vede a ovládá elektrický proud a nebo také elektrické signály v daném místě. Toto místo je nazýváno místem užitkovým, kde je elektrického proudu zapotřebí. Slouží také uživatelům především k přenosu elektrické energie, zde jde o silné rozvody a nebo, což je druhá stránka využití, k přenosu dat a** slaboproudých signálů**.

Záleží jen a pouze na požadavcích majitele. Podle toho je instalovaná síla dané elektroinstalace a právě podle těchto požadavků je vybavena a dimenzována. Pokud se nachází v budovách, říká se jí rozvodná síť, neboli silové rozvody, dále také datová síť, také nazývány datové rozvody a nebo slaboproudé rozvody, kterému se také většinou říká sdělovací vedení.

Elektroinstalace ve Svitavách

Elektroinstalace Svitavy

Odborná firma, která ve svém okruhu zájmu a profesionálních výsledků má především elektromontážní a elektroinstalační práce, dále také montáže zabezpečovacích a kamerových systémů a satelitních přijímačů sídlí na adrese Náměstí Míru 13, Svitavy, 568 02. Tuto firmu s názvem** Elektrik** založil v roce 1992 jako odbornou firmu právě zaměřenou na elektroinstalaci a vše kolem ní majitel Pavel Kopsa. Samozřejmě vybudování firmy byl velice dlouhý a složitý proces a konečnou a zásadní podobu dostala až v roce 1999. Jejich zaměstnanci úročí při provádění montáží jejich dlouholeté zkušenosti a největší pozornost na zakázce věnují celkové kvalitě. Pro rychlejší komunikaci je možno využít telefonních kontaktů +420** 461 535 133 a také +420 604 838 624** a nebo e-mailovou adresu** elektrik.sy@email.cz**.

Elektromontáže Svitavy

www.elektrik-kopsa.cz (elektroinstalace Svitavy)

Inteligentní vytápění a klimatizace

Šetřit se s tímto systémem dá především na inteligentně ovládaném vytápění a nebo klimatizaci, které je také specifické pro každou místnost zvlášť. Topná tělesa jsou ovládána individuálně a na každém z nich je umístěn termostat. Ten komunikuje s hlavicí, která reguluje těleso a také reaguje například na otevřené okno.
V tom případě odpadá uživateli nutnost ovládat hlavice ručně, protože** inteligentní elektroinstalace** dokáže řídit nejen tepelné zdroje, ale také tělesa.

Opravdu zajímavým ovládacím prvkem je možnost zaslání sms zprávu, aby přešla klimatizace ve vytápění místností. To zaručuje prostorový termostat, který řídí nejen vytápění, ale také chlazení v jednotlivých místnostech.

Silnoproud

Elektroinstalace, která myslí za nás

Další, jistě skvěle ocenitelnou funkcí je simulace přítomnosti uživatele, když je na dovolené, což odradí mnoho zlodějů. Mnoho uživatelů byla doposud zvyklá ovládat osvětlení, nebo spotřebiče stisknutím spínacího tlačítka. Každý zvlášť vypnout, nebo zapnout, prostě na každý spotřebič jedno tlačítko. Jak snadné je mít jeden dálkový ovladač, na kterém lze nastavit šestnáct různých funkcí pro pohodlné obsluhování osvětlení, žaluzií a spotřebičů z křesla obývacího pokoje nebo z jiné části domu.

Jednoduchý ovladač, lze s ním například nastavit osvětlení a vyhřívání bazénu, změnit** osvětlení** v obývacím pokoji podle nálady a nebo činnost a mnoho dalších vymožeností. Ovladač si tato nastavení zapamatuje a pomocí PDA si dokáže uživatel zobrazit místnost po místnosti a okamžitě se dozví, jaké je její aktuální nastavení, které se dá kdykoliv změnit a upravit. Systém s uživatelem komunikuje také díky sms zprávám a nebo internetu.
Dovolená, to nevadí, dům žije

Pokaždé se svítí jinde, někdy se rozsvítí i naráz, prostě a jednoduše, jednou se svítí tam a pak zase někde jinde. Žaluzie se samy spouštějí a naopak zase vysouvají. A pokud by pronikl do zahrady nezvaný host, systém jej okamžitě odhalí.** Inteligentní elektroinstalace** může spolupracovat se zabezpečovacím systémem a v případě narušení objektu podá zprávu na GSM telefon nebo centrální ochraně. Když je parné léto, mnoho aktivních využivatelů inteligentní elektroinstalace ocení její aktivní péči o trávník, kterou převezme zcela sama. Ráno a večer pokropí trávník, zkontroluje filtraci bazénové vody, a pokud teplota vody klesne pod hodnotu, která byla nastavena původně, dojde k automatickému ohřevu.

Další nedílnou součástí a také samozřejmostí pro tento systém je automatické spínání světel, rozlišení denního nebo nočního režimu, stmívání žárovek i halogenů podle nálady nebo podle aktivity, která je v místnosti prováděna. Osvětlení je aktivní vždy jen a pouze tam, kde se nachází užovatel, a to právě v takové intenzitě, jaká je zapotřebí. Lze jí řídit centrálně, individuálně nebo automatickým spínačem. A pokud se ptáte, co v noci, tak tam vám určitě nehrozí žádné chození po tmě a hledání spínače. Příjemné tlumené osvětlení Vám posvítí na cestu. A ráno, tak to se díky automatickém u ovládání můžete těšit na probuzení slunečními paprsky. Žaluzie se automaticky stáhnou v nastavený čas a nebo, když se začne stmívat, opět se vysunou. V celém domě nahoru nebo dolů. Zapomeňte na kontrolování a pobíhání po celém domě. Sluníčko si k vám díky inteligentní elektroinstalaci najde cestu samo.

Kompletní elektroinstalace

Ovládání světel - světelné scény

Díky inteligentní elektroinstalaci má uživatele možnost nastavit si světelnou scénu pro každou místnost jednotlivě, podle denní doby a nebo činnosti, kterou v ní chce vykonávat. Tyto dvě varianty jdou samozřejmě také zkombinovat.** Inteligentní elektroinstalace** s vámi dokonce dokáže i svým způsobem komunikovat. Také vidí, slyší, komfortně se ovládá a je úsporná. Prostě a jednoduše ideálním řešením při potřebě něco uspořit a nebo mít vše pod kontrolou. Stisknutím jediného tlačítka je uživatel schopen ovládat osvětlení, vytápění, žaluzie a mnoho spotřebičů v celém domě najednou či jakkoli provázaně dle jeho vlastních nastavení a požadavků. Všechno co je napojeno na tento systém lze ovládat centrálně, v každé místnosti zvlášť a nebo zcela jednotlivě. I garážová či příjezdová vrata si může zákazník otevřít dálkovým ovladačem.

Inteligentní elektroinstalace dokáže ovládat osvětlení s možností nastavení rozličných světelných scén v každé místnosti zvlášť, dokonce i podle činnosti, dále také zvládne ovládat žaluzie, markýzy, střešní okna, garážová vrata i dveře, zvládá řídit vytápění a větrání podle jednotlivých místností, ročních období a aktuálních podmínek. Díky ní vzájemně spolupracuje jak osvětlení, žaluzie, topení, okna, vrata, bazén, a také různé spotřebiče, přičemž dochází k optimalizaci a úsporám elektrické energie. Dá se rozšiřit o bezdrátové spínače v případě přestavby místností, také spolupracuje s bezpečnostním systémem, komunikuje prostřednictvím PDA a GSM telefonu a internetu a přináší opravdový komfort a úspory.

Pokud uživatel větrá oknem, systém sám rozpozná teplotu v místnosti a vypne topné těleso. Když začne pršet, dojde k automatickému uzavření všech střešních oken a zakrytí bazénu. Pokud se venku začne stmívat, automaticky dojde k zatažení žaluzií v místnostech, kam již nesvítí slunce. Když uživatel není doma, automaticky jsou systémem vypnuty všechny spotřebiče a zásuvky, ovšem jen ty, ve kterých nejsou spotřebiče, které potřebují dodávat elektrickou energii stále, aby byly schopné chodu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15252 (rodina-finance.cz#22910)


Přidat komentář