Elektroinstalace - Přerov

Za to, že si můžeme, když se setmí, rozsvítit světla pouhým zmáčknutím vypínače, vděčíme elektrikáři, který provedl elektrorozvody v našem bytě, domě. Pokud však byla elektroinstalace provedena nekvalitně, nebo před desítkami lety, můžeme mít problém.

Přestěhovali jste se do staršího bytu, či domu, který již něco pamatuje? Zajímali jste o takovou „maličkost“, jakou je provedení elektroinstalace? Dříve totiž bylo pro elektroinstalaci standardem využití hliníkových vodičů. Bohužel ty nejsou, co se týká životnosti zrovna trvanlivé. Takže co se s nimi postupem času děje? Jak plynou dny, měsíce a roky, tak křehnou, následně se lámou. Což má pak za následek vzniku problémů například při „banální“ výměně zásuvky. Pokud by se stav elektroinstalace nechal tak, jak je, bez odborného zásahu, tak by také bohužel mohlo dojít k přeskočení jiskry. A jak již to tak bývá, jiskra k jiskře a může vzniknout požár.

Rekonstrukce elektroinstalace

Ke vzniku požáru však rozhodně nemusí dojít, stačí, když si přizvete příslušného odborníka na elektroinstalaci. Ten zhodnotí stav elektrorozvodů ve Vašem bytě, domě, řekne stanovisko, navrhne možná řešení. V případě, že bude stav rozvodů nevyhovující, pak Vám s největší pravděpodobností doporučí provedení rekonstrukce elektroinstalace.

Rekonstrukce elektroinstalace za provozu

Rozhodně ne všichni mají vedle bytu také chatu, chalupu, kam by se mohli uchýlit v době, kdy by probíhala samotná** elektroinstalace v bytě**. Vždy však záleží na rozsahu prováděných prací. Samozřejmě, že je třeba se obrnit trpělivostí, a také se připravit na to, že prostě nepořádku se jen těžko vyhnete. Obrátíte-li se na zručného elektrikáře, či elektrikářskou firmu, tak mohou být nové rozvody hotové zhruba do jednoho týdne. Pro někoho se může jednat o krátkou dobu, pro někoho, zvláště něžné pohlaví a pořádkumilovné jedince, pak představuje týden žití v nepořádku a prachu značně dlouhou dobu. Ideálním řešením v takovém případě, je naplánovat rekonstrukci na termín Vaší dovolené. Zatímco Vy se budete rekreovat, tak Vámi vybraná firma se s vervou pustí do elektroinstalace. A když se vrátíte domů, budou elektrorozvody hotové.

Zednické a malířské práce následující po elektroinstalaci

Ať už bude nová elektřina vedená ve vysekaných drážkách, nebo v lištách (bez vysekání), bude zapotřebí původní rozvody vyměnit. A tak se nevyhnete tomu, že bude zeď v místech vedení rozvodů osekaná. Pokud nebudete chtít řešit hned po příjezdu z dovolené, jak a kde sehnat** zedníka a malíře**, kteří by vyspravili a dali do původního stavu vzhled stěn, tak můžete být o krok vpřed. Naplánujte jednotlivé práce s příslušnými řemeslníky tak, aby jejich činnosti na sebe navazovali.

Důvěryhodnost elektrikáře

Líbí se Vám myšlenka, že si necháte rekonstrukci elektroinstalace na dobu Vaší dovolené? Nejspíš těžko budete vystěhovávat veškeré zařízení a nábytek, abyste měli jistotu, že se Vám nic po čas nepřítomnosti nic neztratí. Mnohem efektivnější bude oslovení firmy, které můžete důvěřovat. To samé platí u zedníka a malíře.

Revize hromosvodů

Stěžejní funkce hromosvodu jako takového je zabezpečení daného objektu, a to před případným úderem blesku, ale také před vznikem požáru, ke kterému by mohlo dojít od úderu blesku.

Spoléhat se na to, že přeci blesk neudeří zrovna do Vašeho domu, není to nejideálnější řešení. Podcenění instalace a následné** revize hromosvodů**, se vyplatit nemusí. Proč zbytečně, pro ušetření pár stovek korun, ohrozit život vlastní i těch, co s námi bydlí.

Nepatříte mezi hazardéry a hromosvody máte u domu nainstalované? Pak ještě nezapomeňte na neméně důležitou revizi, a to v rozmezí každého třetího až pátého roku od poslední revize. Následný termín revize Vám sdělí technik, kterého si pozvete pro provedení revize.

Při samotné revizi příslušný technik odborně zkontroluje stav hromosvodu, zda není nijak poškozen, nejsou na něm stopy koroze, či jiné změny. Součástí revize hromosvodů je také nezbytné měření, a to přechodové a na zemní odpory.

Prodej elektroinstalačního materiálu

Stavíte, rekonstruujete, modernizujete Váš domov, nebo firmu? Pak jistě budete potřebovat nejrůznější** elektroinstalační materiál**.

Máte možnost si tento materiál zakoupit v kamenných prodejnách, či na internetu. Ovšem, ne v každé prodejně, či e-shopu Vám nabídnou kompletní sortiment, který potřebujete. Častokráte se také budete moci setkat v kamenných prodejnách s tím, že si daný materiál, například vypínače, zásuvky, vyberete z katalogu a budete čekat, než Vám je objednaný. Což jistě není zrovna flexibilní.

A pokud zrovna nejste znalí, či vystudovaní v oboru elektro** slaboproud, silnoproud,** tak jistě přivítáte odborných rad při samotném nákupu. A tady může být také „kámen úrazu“. Možná jste se setkali s tím, že Vám prodavač v určité prodejně, nebyl schopen poskytnout fundované informace a radu. Samozřejmě, ne vždy a ve všech případech tomu tak je. Jenže, kde pak máte tu jistotu, že by právě Vámi oslovený prodavač v prodejně s elektroinstalačním materiálem, byl skutečně znalý a detailně rozuměl nabízenému sortimentu.

Větší šanci spočívají v získání odborných informací, pak máte v tom případě, kdy se obrátíte přímo na elektrikáře, elektrikářskou firmu, která se věnuje elektroinstalačním pracím.

Nabídka elektroinstalačního materiálu

Když se podíváme na samotnou nabídku elektroinstalačního materiálu, tak můžete poptávat například potřebná nářadí – hromosvody – kabely – lišty pro vedení kabelů – vypínače – termostaty – rozvaděče – kabely a vodiče aj.

Místa elektroinstalačních prací

V jakých veškerých objektech můžete poptávat elektroinstalační práce od elektrikářské firmy? Potřebujete využít služeb elektrikáře v bytě, rodinném domě, garáži, na chalupě, nebo firmě? Ve všech těchto objektech, ale i dalších, je možné se dohodnout s elektrikářem na elektroinstalačních pracích.

Každá práce by měla být odvedena kvalitně, o tom není pochyb. Ne vždy však tomu tak je a vzniklé nedostatky a chyby pak musíme následně řešit. Ovšem u některých prací, když nejsou podle patřičných norem, měřítek a návodů udělané, nás nijak vážně neohrožují. Jinak je tomu však u elektroinstalace. Správně a kvalitně provedenou elektroinstalací se zamezí případnému vzniku požáru, ale také se zamezí ohrožení toho nejcennějšího, co máme, a to je náš život a život členů naší rodiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15316 (rodina-finance.cz#23037)


Přidat komentář