Elektroinstalace - Mladá Boleslav

Nevíte na koho se obrátit v případě zapojení sklokeramické desky nebo při instalaci zabezpečovacího zařízení? Nevíte, kdo by Vám mohl provést rekonstrukci elektrorozvodů? Máme pro Vás tip.

Práci s elektřinou necháváme výhradně na specialistovi. Sem tam vyměníme žárovku nebo pojistky, někdo si možná troufne na drobné opravy elektrospotřebičů nebo instalaci nových zvonkových kabelů, zvonkových rozvodů a domácích telefonů nebo videotelefonů, ale ostatní manipulaci s elektrickým vedením by měl provádět odborník. Opravy instalace v bytech, domech a průmyslových objektech nebo jejich údržba, podléhá přísným normám a předpisům.

Výměna hliníkových vodičů za měděné, zafrézování kabelů do panelu a zasekání vypínačů i zásuvek do panelu nebo i výměnu elektrických zásuvek a vypínačů, montáž úsporného a efektního LED osvětlení a podsvícení, osvětlení výloh obchodů, systémy pro odtávání sněhu z venkovních prostor, schodišť, výjezdů z garáže, připojení bojlerů, elektrické trouby nebo varné desky a další odborné připojení elektrických spotřebičů, revize elektrozařízení, havarijní služby a další a další práce z tohoto oboru.

Elektroinstalace - Praha, Mladá Boleslav

Elektroinstalace Mladá Boleslav, Praha

Pokud si nevíte rady s činnostmi týkajícími se elektroinstalace, doporučujeme Vám obrátit se na firmu** ELEKTRO-HAJZLER Group CZ s.r.o.** Firma** ELEKTRO-HAJZLER Group CZ s.r.o.** nabízí služby v oblastech silnoproudu, kompletní elektromontážní práce na klíč v oblasti nn, venkovní kabelové rozvody, dodávky a montáže hromosvodů a přepěťových ochran, rekonstrukce elektrorozvodů a zařízení, EZS, EPS, STA a další. Svou práci odvádí profesionálně, pečlivě a vždy s ohledem na bezpečnost. Hledáte-li skutečného odborníka na elektromontážní práce, můžete firmu** ELEKTRO-HAJZLER Group CZ s.r.o.** oslovit na telefonním čísle +420 732 222 022, e-mailu** info@elektro-hajzler.cz**, nebo osobně na adrese Boseň 42, 295 01, Mnichovo Hradiště, oblast Mladá Boleslav. Více informací o nabízených službách firmy naleznete na internetových stránkách http://www.emhgroup.cz/.

Zabezpečovací systémy – typy

V nabídce zabezpečovacích systémů máte na výběr z několika typů, které lze aplikovat dle účelu využití. Můžete mít jednodušší prvky i složitější techniku. Záleží na tom, jak potřebujete mít majetek chráněn. Zabezpečovací systémy si můžete nechat namontovat kolem domu i do komerčního objektu či jiného typu staveb. Zde pak záleží na vybavení a hodnotě hlídaného majetku a podle toho se aplikuje náročnost systému. Vybereme si některé.Zabezepečovací systémy

Kamerové systémy

Zde se jedná o monitoring pohybu, který nabízí i vizuální zachycení situací. Pokud máte kameru, tak máte přehled o dění v přítomném čase a díky záznamu můžete vidět i to, co se dělo v daném místě. Přítomný monitoring může poukázat, kdo se pohybuje v okolí nebo ve vašem domě. V případě záznamu se pak ukáže, kdo se ve vašem domě pohyboval, uvidí se, co vše odcizili a pomůže se tak ke snadnější identifikaci pachatele. Díky tomu máte větší naději, že vám ukradené věci budou vráceny. Navíc, pokud třeba máte něco cenného, tak můžete na záznamu dokázat, že to skutečně bylo odcizeno a může se vám třeba vyplatit pojištění.

Alarmy

Zde se jedná o systém, který je velmi užívaný. Alarmy mají speciální senzory, které se aktivují, jakmile se zakóduje daný prostor. Pokud do místa vejde nepovolaná osoba, tak se spustí alarmový systém. Ten může pachatele jednak vyplašit, může vám ohlásit, že u vás doma někdo je a také lze přivolat hlídací službu, pokud jste napojeni na centrálu bezpečnostní agentury. V oblasti zakódovaných míst je pak samozřejmě nutné pamatovat si číselnou kombinaci pro odkódování. I když se spletete, tak se samozřejmě nic neděje a vše lze ještě odkódovat.

Čidla

V oblasti bezpečnostních systémů jsou k dispozici i různá čidla. Ta mohou být i velmi nenápadná a také praktická. Jedním z typů je čidlo, které jakmile detekuje pohyb, tak se rozsvítí světlo. Vám se tak nabízí signál, že se někdo pohybuje kolem vašeho domu a také nemusíte hledat vypínač, pokud jdete sami domů potmě.

Domácí telefonyZabezpečte sebe i svůj majetek, abyste neměli problémy s tím, že se k vám někdo snadno dostane. Zejména v našich končinách, kdy je reálná možnost, že se k vám někdo vkrade, není na místě zvažovat, že vám se to nemůže stát. Pokud se to stane, tak jestli se vám neztratí něco vyloženě cenného, je zejména ten nejhorší pocit, že se někdo pohyboval u vás a prohrabával se vašimi věcmi. Proto si dejte namontovat takový systém, který ohlásí přítomnost cizí osoby a případně ji i zaznamená na kameru. Tím tak ochráníte více sebe i svoji rodinu.

Příjem televizního signálu

Zabezpečit každou domácnost kvalitním** televizním přenosem**, ať je to ze satelitního nebo digitálního signálu je také doménou elektrikářů. Šikovný domácí kutil to sice zvládne také, ale profesionálovi to půjde od ruky rychleji díky zkušenostem, kterými oplývá. Pokud je to instalace antén pro společný příjem na panelových domech je opět trochu složitější.

S** instalací anténních rozvodů** bývá často spojen i příjem internetu nebo pevných telefonních linek, což je pro montáž výhodné provádět současně. Co ještě instalovat na střechu – samozřejmě fotovoltaickou elektrárnu, která poslouží jako pomocník v dodávkách ekologické energie opět jak v rodinných domech tak v domech panelových nebo majitelům průmyslových hal a podniků.

Jakou zvolit anténu?

Vybrat si můžete v několika úrovních. Přenosy zdarma zabezpečíte nákupem satelitního kompletu. Například takový HD satelitní komplet pro TV. Tento satelitní přijímač poskytuje vyšší kvalitu obrazu oproti standardním satelitním kompletům. Jsou určeny pro příjem v televizích LCD, LED a plazma – tedy televizní přijímače označené HD. Komplet se skládá z HDTV satelitního přijímače a dále volitelných komponent jako dekódovací karty, paraboly, LNB konvektory pro jednu nebo více TV...

Druhou možností je příjem signálu od některého z místních poskytovatelů kabelové televize či digitálního poskytovatele a třetí možností je zakoupení televizoru s vestavěným set top boxem nebo set top box pořídit dodatečně a připojit jej k televizi.

Elektroinstalace

Ke stavbě domu je třeba elektroinstalace, její** projekt, kalkulace, smlouva o dílo a následuje její revize**. Pokud stavíte tzv. na klíč, je elektroinstalace součástí projektu domu. V oboru slabo proud však budete odborníka potřebovat i jinde než-li při prvotním rozvodu elektřiny v domě. Můžete si pořídit nespočet elektricky ovládaných pomocníků, od hlasového otevírání žaluzií až po ovládání vytápění na pokyn SMS zprávy ze vzdáleného místa. Váš dům jistě budete chtít také chránit a řádně zabezpečit.

Požární a kamerové systémy

Nejen rodinné domy, obchody a malé firmy ale i velké podniky, úřady, školy, výrobní areály, kulturní centra a nákupní parky, krytá parkoviště, muzea, archivy, nemocnice, letiště nebo sklady a další prostory musejí majitelé zabezpečit proti požáru.** Požární signalizace** by měla obsahovat jak projektovou dokumentaci, tak revizní zprávu a pravidelně musí být vykonávány servisní prohlídky a další revize.

Přenos obrazu z kamerových sítí je na pult centrální ochrany nebo do vlastní kanceláře zabezpečen veřejnou telefonní sítí nebo přes internet, bezdrátovou cestou rádiem, pomocí sítí LAN nebo WAN či kabelem.

Tepelná čerpadla a jejich složení

Základem každého čerpadTepelná čerpadlala je výkonný a kvalitní kompresor. Ten žene teplomilné těleso - chladivo - celým čerpadlem. Dalším neméně důležitým prvkem jsou** tepelné výměníky.** Proč dva? Jeden přenáší přírodní teplo do chladiva (výparník) a druhý přenáší teplo z chladiva do do topné vody (kondenzátor). Čerpadlo obsahuje i terno-expanzní ventil, který s** e musí instalovat před výparník, aby se chladivo správně vypařovalo. Dále jsou v čerpadlech zavedeny i kontrolní a hlavně ochranné prvky. **Tepelná čerpadla musí být správně řízena speciálně naprogramovaným systémem, na kterém je závislý celý proces a výkon provozu. Objekt, v němž bude čerpadlo nainstalováno, musí splňovat platné standarty tepelné ochrany budov. Čerpadla se vyplatí tam, kde se spotřebuje velké množství teplé vody nebo tam, kde je palivo na vytápění dosti drahé. Spotřeba elektřiny je úměrná výkonu čerpadla a nepřímo úměrná topnému faktoru. Čím vyšší faktor, tím menší energie...** **

Počítačové sítě

Co si představit pod tímto pojmem?** Počítačová síť** je spojení dvou a více počítačů tak, aby mohli navzájem sdílet data. Ve firmách jich samozřejmě může být propojeno i mnohem více. Zaměstnanci nebo studenti ve škole nebo rodinní příslušníci doma mohou sdílet všechny informace = data, zprávy, grafiku, tiskárny, faxové přístroje, modemy...

Prostě dovolují uživatelům mezi sebou komunikovat. Jako příklad uvedeme nějaký software – třeba firemní systém, kam se zapisují informace o zákazníkovi. Pokud by počítače nebyly propojeny, informace o takovém zákazníkovi mohou být přenášeny pomocí internetu emailem a příjemce emailu by takovou informaci musel zaznamenat do karty tohoto zákazníka.

Ovšem propojením** počítačové sítě** ve firmě, kdokoliv ze zaměstnanců do karty zákazníka doplní informaci, automaticky jí sdílí se všemi ostatními zaměstnanci. Takto mají všichni přehled o všem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15216 (rodina-finance.cz#22868)


Přidat komentář