Elektroinstalace - Brno a okolí

Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci domu nebo bytu, nezbývá než zrekonstruovat také veškeré rozvody. Ty totiž velmi často již neodpovídají těm správným normám a také jejich stav je dosti špatný.

Budeme rekonstruovat

Při** rekonstrukci bytu** se nevyhnete otázce, co s** elektroinstalací**. Mezi nejčastější problémy starších elektroinstalací patří nedostatek zásuvek, zásluhou čehož je byt plný nejrůznějších prodlužovacích kabelů a roztrojek. Zásuvkové okruhy jsou poddimenzované a nejsou schopné zvládnout další zátěž, jističe či pojistky vypínají, elektroinstalace se zahřívá. Světelná instalace většinou funguje, ale vypínače jsou často staré a špatně fungují, izolace vodičů nad světly se rozpadává. Tyto nejzávažnější poruchy stačí na to, abyste se vážně zamysleli nad celkovou rekonstrukcí. Většinou se nikomu do rekonstrukce nechce. Znamená to totiž bourání, stavební práce a spoustu nepohodlí. Avšak je třeba si uvědomit, že zásluhou rekonstrukce se celé bydlení obrátí k lepšímu. Vše bude nové, bude dobře sloužit a také vypadat.

Elektroinstalace - Brno a okolí

Poptáváte-li odborníka přes elektroinstalace, revize a vyžadujete u něj spolehlivost a pečlivost, můžete se s důvěrou obrátit na stavební firmu ELBOS. Firma ELBOS s Vámi probere všechny možné alternativy, a to s přihlédnutím k Vašim představám a možnostem. Samozřejmostí je prostor pro Vás a Vaše dotazy. Firma ELBOS vychází při elektroinstalacích a revizích ze svých zkušeností a odborných znalostí. Mezi její hlavní činnosti patří:elektroinstalace Brno a okolí

  • Elektromontáže
  • ** **Technologie čerpacích stanic

  • Výroba rozvaděčů
  • Hromosvody
  • Rekonstrukce panelových domů
  • Projektování
  • Revize

Firmu ELBOS naleznete na adrese Jílkova 2525/120, Brno, 61500. V případě dotazů k nabízeným službám, využijte telefonní kontakt +420 *** 776 365 079 ** ***, popřípadě e-mailovou adresu*** ***bohdan.suran@elbos.cz. Pro bližší informace navštivte jejich webové stránky *** http://elbos.cz ***. Věříme, že se službami firmy ELBOS budete plně spokojeni.

elektroinstalace Brno a okolíAdresa: Jílkova 2525/120, Brno, 61500

Webové stránky: ** http://elbos.cz **


Emailové spojení: bohdan.suran@elbos.cz

Telefonní kontakt: *** +420 776 365 079 ***


Firma ELBOS Vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Více informací oElektroinstalace - Brno a okolí naleznete na ** http://elbos.cz **

Návrh nové elektroinstalace Brno a okolí

Rekonstrukce elektrických rozvodů začíná** architektonickým návrhem.** Podle něho zpracuje projektant projekt a také** projektovou dokumentaci**. Na základě projektu vám bude vystaveno povolení ke stavebním úpravám. Při zadávání zpracování návrhu byste měli, co nejlépe přednést své představy a přání, co se týká počtu zásuvek, spínačů, světel, a dalších vámi potřebných ovladačů. Vlastně již při zadávání návrhu byste měli mít jasno, jakou elektroinstalaci budete chtít. Zda klasickou nebo inteligentní se všemi jejími výhodami.

elektroinstalace Brno a okolí

Klasická elektroinstalace Brno a okolí

Jde o instalaci, tak jak ji známe. Je to totiž nejčastěji používaný typ instalace. Její výhodou je, že je dostupnější, nevýhodou je velmi malá úspora ročních nákladů vydaných na energie. Skládá se ze standardních spínačů, zásuvek a dalších prvků, které spolu však nespolupracují. Zajišťují základní fungování domu, ovládání světel a spotřebičů.

Inteligentní elektroinstalace Brno a okolí

Její pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale získáte s ní výrazný komfort a úspory energií. Rozdíl je již v pokládce kabelů. Zatímco klasická elektroinstalace využívá měděných kabelů, tak pro moderní inteligentní elektroinstalaci, je třeba připravit kabely pro tzv. sběrnicové systémy. V tomto případě nahradí silové vedení ve velké části pouze jeden sběrnicový kabel. Celá inteligentní elektroinstalace je ovládána centrální řídící jednotkou. Zásluhou toho lze v jediném společném systému elektroinstalace propojit řízení prakticky všech funkcí v domě. Jak to tedy funguje? To je možné ukázat na příkladu větrání. Pokud otevřete okna, abyste vyvětrali, tak se automaticky vypne topení. Jakmile okna zavřete, tak se zase zapne. Takových příkladů by bylo možné uvést celou řadu. Dá se to shrnout do věty, že pomocí inteligentní elektroinstalace lze ovládat veškeré možné úkony, které jsou zároveň nastaveny tak, aby docházelo k maximální úspoře energií. Zásluhou toho je návratnost vynaložených financí velmi brzká. Inteligentní elektroinstalace může pracovat** sama** podle nastavení a různých detektorů, jež ji dodávají potřebné informace pro hospodárný provoz. Můžete ji však také ovládat na dálku, například pomocí telefonu.

elektroinstalace Brno a okolí

Elektroinstalační práce, rekonstrukce v bytových a panelových domech

Elektroinstalace v panelových domech, z nichž většina je stará okolo třiceti let, bývá většinou nevyhovující jak z pohledu dnešních požadavků na funkčnost, spolehlivost, bezpečnost, tak i z pohledu kvality rozvodů ovlivněné časem. Pokud stojíte před rekonstrukcí elektroinstalace v bytě nebo domě, čeká vás těžké období. Když si ale promyslíte vše dopředu a dobře se připravíte, ušetříte si spoustu zbytečných starostí. Než se do čehokoliv pustíte, rozhodněte se, zda přizvete projektanta elektroinstalací. Máte-li zájem o provedení výměny elektroinstalace ve Vašem bytě, domě obraťte se raději na odborníky, kteří Vám s mnoha věcmi poradí, vyslechnou Vaše požadavky a připraví podrobnou cenovou nabídku. Firma ELBOS ELEKTRO s.r.o. provádí veškeré drobné elektroinstalační práce, elektroinstalace v bytech a domech, údržbu, opravy a ** rekonstrukce**, vyměňuje hlavní stoupací vedení od přípojkové skříně domu do všech rozvaděčů, dále provádí kompletní výměnu hliníkových vodičů za měděné, výměnu rozvaděčů, svítidel, výměnu kabelových žlabů, nouzové osvětlení, domovní telefony, kabelové televize, státní telefony.
Elektroinstalace v panelových domech, z nichž většina je stará okolo třiceti let, bývá většinou nevyhovující jak z pohledu dnešních nároků, tak i z pohledu kvality rozvodů ovlivněné zubem času.

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/3849-rekonstrukce-elektroinstalaci-v-panelovych-domech

Elektroinstalace v panelových domech, z nichž většina je stará okolo třiceti let, bývá většinou nevyhovující jak z pohledu dnešních nároků, tak i z pohledu kvality rozvodů ovlivněné zubem času.

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/3849-rekonstrukce-elektroinstalaci-v-panelovych-domech

## Maximální bezpečnost

Ano, tu by každý dnes měl od elektroinstalace požadovat a je celkem jedno jestli jde o klasickou elektroinstalaci nebo inteligentní. Základem by měla být nadproudová ochrana, což jsou jističe. Ty jsou umístěny v rozvodné skříni a musí být velmi pečlivě popsány. Jističe zabezpečují ochranu proti zkratům a přetížení. Jsou dimenzovány podle výpočtu celkového odběru objektu připojeného na přípojku. Tyto výpočty a dimenzování by měly být součástí projektu. Před zadáním projektu byste měli zvážit, zda budete vedle jednofázové instalace potřebovat i třífázovou elektroinstalaci pro připojení větších spotřebičů. Od tohoto rozhodnutí se totiž odvíjí nejen síla jističe, ale i přívod ze sítě distributora.

Proudové chrániče Brno a okolí

V dnešní době musí být tyto chrániče součástí každé nové elektroinstalace. Dá se s jistotou tvrdit, že patří mezi nejdůležitější ochranu před úrazem elektrickým proudem. Pokud dojde k nebezpečné situaci, kdy uniká zásuvkou proud, tak proudový chránič přívod elektrické energie v řádu milisekund vypne. Tím může dokonce i zachránit život. U nových elektroinstalací jsou proudové chrániče umístěny v** rozvodné skříni** u jednotlivých okruhů. U starších elektroinstalací lze instalovat zásuvky nebo moduly s proudovým chráničem a tak dosáhnout stejné bezpečnosti jako v případě nové elektroinstalace.

elektroinstalace Brno a okolí

Bleskojistky aneb ochrana před přepětím

Chrániče přepětí chrání elektrické rozvody i připojené spotřebiče, pokud do elektrické sítě uhodí blesk. V takovém případě totiž velmi silný elektrický impuls překoná pojistky i jističe. Chrániče přepětí vysoké napětí odvedou mimo rozvodnou síť většinou do země, kde již nehrozí žádné poškození. Použití bleskojistek je dobrovolné a žádná norma nestanovuje povinnost je v domě mít instalované. Pokud však chcete žít v bezpečí, neměli byste s instalací bleskojistek váhat. Již proto, že bleskojistky jsou vlastně takový pomocníci hromosvodu. Zatímco se hromosvod vytvoří vodivou cestu pro přijetí a svedení bleskového výboje ze zasaženého objektu do země, tak bleskojistka ochrání vodiče před přepětím a tím i před vyhořením.

K čemu slouží hromosvod

Hromosvod je systém ochrany před bleskem sloužící k zachycení úderu blesku do stavby jímací soustavou a k jeho svedení do země, kde je výboj následně uzemněn pomocí uzemňovací soustavy. Celý tento celek je také označován jako hromosvodná soustava.

Montáž hromosvodů

Chcete účinně ochránit sebe a své nejbližší před hrozbou úderu blesku? Rádi byste ochránili svoji elektroniku před možným přepětím z náhlého výboje během bouře? Montáž hromosvodu Vás může ochránit před velkým nebezpečím ze strany silného napětí během bouře. Firma ELBOS poskytuje kompletní servis od vypracování projektové dokumentace, dodání materiálu, provedení montáže hromosvodů na všech budovách a typech střech v Brně a okolí, až po vyhotovení revizní zprávy. Chcete-li profesionálně zajistit bezpečné hromosvody, svěřte vše do rukou profesionálů, kteří Vám poradí a doporučí vhodný typ hromosvodů pro Váš objekt, navrhnou vhodné řešení ochrany proti bleskům, vytvoří projekt na míru objektu, provedou montáž vybraných hromosvodů a pravidelnou revizi.

Výroba rozvaděčů

Firma ELBOS se specializuje na výrobu širokého sortimentu rozvaděčů. Vyrábí rozvaděče nízkého napětí do 1000V (bytové, rodinné, elektroměrové, průmyslové, zakázkové), technologické rozvaděče, ovladací a signalizační skříně, rozvaděče MaR a další. Všechny rozvaděče vyrábí na zakázku dle projektové dokumentace s možností vyhotovení výrobní dokumentace. Po zkompletování je každý vyrobený rozvaděč připojen na zdroj elektrického napětí a podroben funkční zkoušce. Zároveň je na něm provedena revize a zákazníkovi je předán společně s protokolem o kusové zkoušce, prohlášením o shodě a dokumentací skutečného provedení. Je zajištěno odborné uvedení do provozu a máte záruku kvality jednotlivých výrobků.

Revize

Hledáte v Brně a okolí firmu nabízející široký sortiment v oblasti revizí? Nemusíte hledat dlouho, firma ELBOS provádí veškeré výchozí, periodické, mimořádné a dílčí revize. Tato firma zajišťuje** revize** elektrických zařízení do 1000V (kabelové přípojky, rozvaděče, elektroinstalace), revize čerpacích stanic pohonných hmot a stanic LPG, hromosvodů, uzemnění, elektrického ručního nářadí a spotřebičů. Kromě toho reviduje elektroinstalace v prostorách s nebezpečím výbuchu hořlavých par, plynů, prachů a výbušnin a zajišťuje vyjádření Inspekční zprávy Technické inspekce ČR.

Bezpečnostní systémy Brno a okolí

Kromě ochrany elektrických rozvodů je dobré zvážit i ochranu před napadením a ochranu majetku. Správně vybraný bezpečnostní systém by měl zabezpečit objekt před nechtěnými návštěvníky, měl by mít protipožární ochranu i ochranu před únikem plynu. Jeho velikost byste měli vybrat na míru Vašeho domku.

elektroinstalace Brno a okolí

Rekonstrukce koupelen Brno a okolí

Asi největší nároky jsou kladeny na rekonstrukci koupelen. Je to z důvodu maximální bezpečnosti. Rekonstrukce koupelen probíhá většinou se vším všudy. To znamená, že je nutné zajistit instalatérské práce, kdy odborný instalatér provede rekonstrukci rozvodů vody i kanalizace. Pak je nutné provést rekonstrukci elektroinstalace a pak nechat položit kachle a obklady. Nyní je čas pro připojení vany, umyvadla, záchodu a baterií. Nakonec se instalují spínače, zásuvky a světla. Co se týká koupelny, uděláte nejlépe, když její rekonstrukci zadáte na klíč. Výhodou je, že vše bude od jedné firmy, která také na materiál i práci poskytne záruku.

Instalatérské práce Brno a okolí

Při rekonstrukcích jsou zapotřebí také instalatérské práce. Rozvody studené i teplé vody se dnes vedou z plastových nebo měděných trubek obalených izolací. Rozvody kanalizace a napojení jednotlivých zařizovacích předmětů rovněž tvoří plastové trubky. Odvětrání kanalizace se vyvádí na střechu domu, kde bývá zakončeno dvěma černými plastovými komínky. Dnes může být součástí vnitřního vodovodu i domovní filtrační stanice.

Rekonstrukce rozvodů Brno a okolí

Jak je vidět nejen rozvod elektroinstalace doznal změn. Dnes jsou novinky a nové technologie ve všech stavebních pracích. Právě proto je lépe upustit od práce svépomocí a raději se obrátit na odborníky, kteří jsou v nových technologiích speciálně školeni a tak odvedou vynikající práci.

Projektování

Máte zájem o služby v oblasti projektování? Firma ELBOS nabízí širokou škálu služeb v této oblasti. Provádí projektování elektroinstalace do 1000V ve výstavbě, projektování technologie ČSPHM a ČOV, projektování rozvaděčů NN, projekty hromosvodu a uzemnění, projektování elektrických zařízení ve stupních projektové dokumentace pro územní řízení (DÚŘ), pro stavební povolení (DSP), pro výběr dodavatele (TD), pro provedení stavby (DPS) a dokumentace skutečného provedení (DSPS). Krom toho vypracovává protokoly o určení vnějších vlivů dle normy ČSN 33 2000-5-51 a určení nebezpečných prostorů dle ČSN EN 60 079-10 a výpočítává řízení rizika hromosvodu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15245 (rodina-finance.cz#22903)


Přidat komentář