Elektroinstalace a revize - Praha-východ a okolí

Pokud jste se rozhodli pro kompletní rekonstrukci Vašeho domu, jen stěží se vyhnete výměně nebo zcela nové výstavbě elektroinstalace. Pokud nejste elektrikáři, raději oslovte profesionální firmu, která veškeré práce zajistí.

Kvalitní provedená elektroinstalace je základním předpokladem spokojeného bydlení. Mnohokrát totiž došlo v důsledku špatného zapojení elektriky k požáru a vyhořel celý byt nebo rodinný dům. Ovšem škody na majetku přesto, že můžou dosahovat milionových částek, nejsou tím nejhorší. V důsledku požáru dochází k vážným újmám na zdraví lidí, případně i k úmrtí. A proto takovým škodám předejděte tím, že se obrátíte na profesionální firmu, která se elektroinstalací a revizí elektroinstalace zabývá.

Elektroinstalace a revize - Praha-východ

A právě jednou z takových profesionálních firem je i firma pana Michaela Svatoně. Tato firma provádí výstavbu nové elektroinstalace nebo rekonstrukce stávající elektroinstalace, včetně údržby a revize rozvodů, poskytuje služby v oblasti kompletní elektroinstalace bytů, rodinných domů a jiných objektů a prostor. Veškeré práce provádí na základě mnohaleté zkušenosti. A právě díky svým znalostem a profesionalitě má firma Michael Svatoň nepřeberné množství spokojených zákazníků. Pokud tedy hledáte firmu, jejíž služby jsou na vysoké úrovni, potom se můžete obrátit na firmu pana Michaela Svatoně a to buď osobně na adrese: U Obecníka 447, Mnichovice, nebo prostřednictvím telefonického kontaktu na čísle: +420 733 730 877, případně můžete použít emailovou adresu: michael.svaton@centrum.cz. Velmi rád, profesionálně a zkušeně Vám pan Svatoň poradí ve všem, co se týká elektroinstalace a její údržby a revize.

**Elektroinstalace Praha-východ
**

Stávající a nová elektroinstalace

Pokud se pouštíte do stavebních prací ve Vaše bytě nebo rodinném domě či jakémkoliv jiném objektu, určitě si kladete otázku a přemýšlíte, co s původní elektroinstalací. Jistě si dobře uvědomujete, že Vaše domácí elektrospotřebiče můžou kvalitně a bez závad fungovat jen v případě,  že dostanou takové elektrické napětí, které nebude kolísat vlivem poruch či poddimenzovaných rozvodů. Díky zkušenosti odborníků a jejich znalostem, které se neustále rozšiřují, nabízí elektroinstalace v novém domě či bytě nebo rekonstrukce elektroinstalace ve starém panelákovém bytě nové technologické možnosti. Ovšem pozor. Může však dojít i k mnohým komplikacím, se kterými by měl člověk počítat předem. Na co si dát při rekonstrukci elektroinstalacepanelovém domě pozor? Jak vůbec zásuvky v bytě rozvrhnout, aby následně plnily funkci takovou, jakou mají plnit? Pokud obýváte starší dům nebo byt, určitě jste si všimli nedostatečného množství zásuvek nebo jejich špatného rozmístění po jednotlivých místnostech. Vzhledem k tomu, že si moderní rodiny stále častěji pořizují do svých domácností nové elektrospotřebiče, nejsou původní zásuvkové okruhy schopné zvládnout nové zátěže a často se stává, že dojde k vypadávání jističů a pojistek. Než však přivoláte odborníka – elektrikáře, pořádně si rozmyslete, kde všude chcete mít zásuvky umístěné. To vše záleží na rozmístění jednotlivých elektrospotřebičů. Rozhodně se řiďte, co se týká počtu zásuvek, rčením, čím víc, tím líp.

Elektrické obvody

Každý odborník na elektřinu a vůbec elektroinstalaci musí vědět, že ve všech místnostech bytu nebo domu by měly být vždy alespoň dva různé elektrické obvody, ale každý z nich samostatně jištěný. Vždy by měl být jeden elektrický obvod zásuvkový a jeden světelný. A každý takový obvod může být použit pro několik místností. Elektrické jističe se volí dle toho, jaké spotřebiče se ve Vaší domácnosti nacházejí. Zejména se volí jističe podle příkonů. Příkon je vždy vyznačený na štítku elektrospotřebiče.

Revize elektroinstalace

Elektroinstalace představuje přísně vyhrazené zařízení, co se týká bezpečnosti. Proto je zcela nepřípustné a vyloučené, aby elektrická vedení nebo zařízení navrhoval nebo montoval někdo jiný, než osoba, která je znalá předpisů a která vlastní osvědčení o provedení zkoušek pro práci s elektrikou. Každé zařízení musí být před jeho uvedením do provozu odzkoušeno. Poté, co je vyzkoušeno a je kompletně v pořádku a bez závad, vystaví odborník příslušný protokol zvaný revizní zpráva. Revizní zpráva je potřebná proto, aby mohly elektrárny připojit Vaše elektrické zařízení na svou síť. Pokud Vám odborník revizní zprávu nevystaví, nepřebírejte od něj elektrické zařízení.

Revize Praha-východ

Údržba elektroinstalace

Nepřetržitá údržba elektroinstalace není nutná. Elektroinstalace se totiž nehroutí rychle, ale postupně. Ale proto, že je elektroinstalace používána pravidelně a hodně často, je nutné, aby byla pravidelně udržována a revidována. Jakékoliv drobné renovační práce v oblasti elektroinstalace podporují bezpečnost. Většina nových nájemníků, kteří začnou užívat dům nebo byt, začnou rekonstruovat kuchyň, koupelnu a další místnosti, ale elektroinstalaci zrenovují jen výjimečně.  Pokud však k nějakým úpravám přece jen dojde, bývá to z důvodu zvýšení počtu zásuvek, nikoliv z důvodu bezpečnosti. Pravidelné revize by tak mohly rozpoznat i drobné nedostatky v bezpečnosti, které by mohly být v krátkém čase a za pár korun napraveny. K tomu, aby byla elektroinstalace bezpečná, je potřeba dlouhodobé údržby.

Elektroinstalace v panelových domech

Většina panelových domů je stará zhruba třiceti let. A právě proto, že je naprostá většina elektroinstalací v těchto domech původní a hliníková, je zároveň i nevyhovující a nebezpečná. Jestliže se rozhodnete pro rekonstrukci domovních nebo bytových elektrických rozvodů, je to opravdu dobré a vítané řešení, jak z hlediska bezpečnosti, tak i z hlediska funkčnosti.  Někteří lidé přesto, že se do nějaké té rekonstrukce svého bydlení pustí, nemají zájem na tom měnit elektroinstalaci. Zpravidla je to dáno tím, že nová elektroinstalace není vidět a proto lidi raději láká pořídit si nový nábytek než vyhodit peníze za něco, co je schované ve zdi. Také se lidé nechtějí otravovat s bouracími pracemi, kvůli čemuž je doma nepořádek a tak si raději řeknou, že ta původní elektroinstalace je přece jenom ještě dobrá a nějaký ten rok ještě poslouží. To je ovšem chyba, která je může stát nemalé škody.

Pokud právě vy bydlíte v panelovém domě, možná také, jako hodně lidí, zvažujete rekonstrukci bytového jádra. A právě s touto prací souvisí i rekonstrukce elektroinstalace. Při této práci se upravují také nevyhovující odbočky a provádí se celková rekonstrukce páteřních rozvodů a rozvaděčů. Nejlepší variantou je komplexní rekonstrukce všech rozvodů. Velmi často však místo celkové rekonstrukce bytového jádra dochází pouze k předělání umakartového jádra. Je několik způsobů, jak v takových případech provést vedení rozvodů, tak například je možné elektrického vedení zasekat přímo do panelů nebo vést elektrické rozvody skrytě pod lištami, které působí nenápadně a tím pádem tento způsob vyžaduje většina zákazníků. Pamatujte na to, že jakékoliv úpravy a rekonstrukce elektroinstalacepanelovém bytě je nutné konzultovat s majitelem domu.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv práce v souvislosti s elektroinstalací a na jakémkoliv místě, vždy se obraťte na odborníka, který Vám zaručí, že všechny práce provede kvalitně, rychle, precizně, profesionálně a hlavně bezpečně!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15416 (rodina-finance.cz#23276)


Přidat komentář