Elektroinstalace a revize - Pardubice a okolí

Kam směřují Vaše první kroky po probuzení? Ať již je to koupelna, toaleta, nebo kuchyň, co uděláte jako první po vstupu do těchto místností? Pravděpodobně si rozsvítíte, abyste lépe, či vůbec viděli, je-li šero až tma.

Možnost rozsvítit si, ovšem nejen to, je pro většinu z nás bezpochyby samozřejmostí. Bez kvalitně provedené elektroinstalace byste si nejen těžko posvítili, pokud byste nechtěli použít svíčky či jiný způsob. Těžko by Vám „běžel“ počítač. Nedostali byste se na chat, internet. Nemohli byste si vychutnat některý ze svých oblíbených filmů. A pokud máte sporák na elektriku, pak byste si nemohli ani upéct koláč, pečínku a jiný chutný pokrm.

Elektroinstalace je sice standardem dnešní doby, dá-li se to tak říci, ovšem za provedenou elektroinstalací stojí spousta práce a nezbytné znalosti a zkušenosti. Elektroinstalace jako taková, však nesouvisí pouze s jejím zavedením v novostavbách (bytech, rodinných domech, chatách, chalupách aj.). Elektroinstalatér se zabývá i dalšími elektroinstalačními pracemi. Revizi provedené elektroinstalace, revizi spotřebičů, včetně příslušných oprav, nevyjímaje.

Elektroinstalace a revize - Pardubice a okolí

Komu by se nelíbilo bydlet v rodinném domku či na chalupě. Ovšem kolikrát postačí i menší či větší chata se zahradou, kde je možné trávit část, nebo také celé léto.

Již jste však řešili otázku elektroinstalace? Pokud budete stát u zrodu Vašeho domova, pak je zapotřebí** nových rozvodů**. Pokud si zakoupíte starší zástavbu, pak je určitě na místě, abyste si nechali elektroinstalaci zkontrolovat a případně nechali opravit.

Máte však kontakt na zkušenou firmu, která se zabývá elektroinstalací? Na jednu stranu je řemeslníků jako zrníček máku v makovici. Ovšem těch skutečně znalých a pečlivých již tolik není. Budete-li shánět odborníka na elektroinstalaci v Pardubicích a okolí, pak Vám můžeme dát tip na pana Vladimíra Šmejdu. Jeho firmu najdete na adrese Holice – Podlesí 65, Holice – Podlesí. Pan Šmejda se zabývá kompletní elektroinstalací v bytech, rodinných domech, chatách, chalupách atd. Obrátit se na něj můžete i v případě potřeby dalších elektroinstalačních prací, jako jsou například revize a opravy.

Nikdo z nás bezpochyby nerad tzv. kupuje zajíce v pytli. A tak, budete-li se chtít s panem Šmejdou nezávazně sejít a prodiskutovat možnosti, nabízené služby, cenovou kalkulaci aj., pak ho stačí kontaktovat na telefonním čísle +420 603 547 319.

Kompletní rozvody elektroinstalace

Než vůbec dojde na samotnou práci, rozvody elektriky, je zapotřebí mít kvalitně vypracovaný a do detailu promyšlený návrh, respektive projekt. Řekne-li se kompletní elektroinstalace, pak můžete počítat i s vypracováním takového projektu. Každopádně je však lepší se dopředu informovat u Vámi vybrané elektroinstalační firmy. Bylo by pro Vás nejspíš zdlouhavé a těžkopádné, pokud by Vám projekt vypracovala jedna firma a samotné rozvody pak provedla firma druhá.

Projekt vedení elektroinstalace však není „jen“ jakýmsi pomocným vodítkem elektrikáře. Bez projektu by Vám těžko jakýkoli pečlivý a solidní elektrikář provedl revizi a vypsal revizní zprávu.

Na co nezapomenout u projektu rozvodů elektroinstalace

Při vypracovávání projektu, je důležité, aby s Vámi daná firma komunikovala, a to v jednotlivých fázích. Nikdo totiž do Vás nemůže vidět a znát do detailu Vaše potřeby a vkus. Co s Vámi bude chtít** elektroinstalatér** probrat?

Především ho bude zajímat, kde budou umístěny spotřebiče, ať už malé (varná konvice, kávovar, mikrovlnná trouba aj.), tak velké (elektrický sporák, lednice, vinotéka aj.). Dalším rozhodujícím parametrem pro vedení elektriky, je rozmístění jednotlivých kusů nábytku. Samozřejmě, je poněkud složité a těžké si dopředu určit, kde, co budete v domě mít. Již jen z tohoto důvodu je třeba se návrhu patřičně věnovat. Jistě by totiž nebylo zrovna milé, kdybyste po nastěhování zjistili, že některé zásuvky jsou na naprosto nevhodném místě (někde budou nevyužity, jinde se jich bude nedostávat apod.). Ovšem, je možné udělat dodatečné změny, jenže … Jenže to představuje buď další sekání do zdi, či vedení v lištách. A každá práce navíc, je nepříjemná a přináší další výdaje navíc, časové zdržení a diskomfort při samotném bydlení.

Vaše role při rozvodu elektroinstalace

Již výše jsme se dotkli problematiky, jaká bude Vaše role ve věci vypracovávaného návrhu** rozvodu elektroinstalace**. De facto to bude vše z Vaší strany. Kromě vybrání té nejvhodnější firmy pro Vás, konzultačních schůzek, Vás pak již jen čeká převzetí vypracovaného projektu a samotného díla, tj. vyhotovených rozvodů elektroinstalace.

Oprava rozvodu elektroinstalace

Nutnost opravy, ať už v malém, nebo velkém rozsahu, či nutnost rekonstrukce elektroinstalace, můžete očekávat povětšinou ve dvou případech. První případ s největší pravděpodobností může nastat, když Vám nové rozvody vyhotoví nekvalitně, ať už tato nízká kvalita je způsobena nedostatečnou zkušeností, nebo nedbalostí a nepečlivostí. A druhý případ může nastat, když si zakoupíte dům, chalupu, chatu, či jiný objekt, který již „něco pamatuje“. Nic totiž není nesmrtelné a věčné. A nic nevydrží natrvalo.

V obou případech budete potřebovat mít právě již zmíněný projekt a veškeré** revizní zprávy**. Je třeba také poznamenat, že není nutné se opravy rozvodů obávat. Vyberete-li si totiž skutečně profesionální firmu, pak se postará o vše, a to od A do Z. Nebudete muset řešit ani výběr a nákup potřebného materiálu, či závěrečný úklid.

Co se týká celkové doby nutné pro opravu, či kompletní rekonstrukci elektroinstalace, pak ta záleží jednak na rozsahu celé práce, tak na časovém rozpisu, který si s firmou dojednáte.

Revize elektroinstalace

U každé elektroinstalace je zapotřebí provést i její revizi. Revize však není pouze jediná. Pokud se Vás týká nová elektroinstalace, pak se připravte na první revizi, a to ještě před kolaudací, nebo později. Každopádně je však třeba si objednat první revizi elektroinstalace ještě před nastěhováním, respektive používáním elektriky a elektrických spotřebičů. Pokud byste „jaksi“ pozapomněli na revizi, pak můžete být s největší pravděpodobností nemile překvapeni v případě řešení pojistné události, která by souvisela s elektrikou. Pokud byste totiž nedoložili platnou revizní zprávu, nebo dokonce vůbec žádnou, pak byste také nemuseli od příslušné pojišťovny obdržet náhradu škody.

Již jsme zmínili, že** revize elektroinstalace** není ta první jediná a konečná. Ostatně, je to jen pro Vaše dobro a bezpečí. Není nutné brát opakovanou revizi jako „otravnou“ záležitost. Při revizi, respektive kontrole se totiž mnohdy zjistí nevyhovující stav elektroinstalace, který by později mohl způsobit zkrat, až vyhoření domácnosti.

I když se v celé řadě domácností najde šikovný kutil, je třeba pamatovat na to, že některé činnosti je vhodné, jiné až nezbytné, přenechat patřičným specializovaným odborníkům. Elektrika a vše kolem ní, je jednou z oblastí, ve které sami neexperimentujte, pokud tedy zrovna nedisponujete patřičným vzděláním, kvalifikací. A co se týká revizních prací, ty může provádět specialista, který bude disponovat přímo určenou elektrotechnickou kvalifikací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15407 (rodina-finance.cz#23238)


Přidat komentář