Čištění a rekonstrukce fasád

Práce ve výškách není pro každého. Někdo snáší pohled z vysokých pater lépe, pro někoho je to nepřekonatelný problém. Ale co když potřebujeme umýt okna ve 12. patře? Představíme vám služby firem, které se výšek rozhodně nebojí.

Jak pracují firmy ve vysokých výškách?

Firmy poskytující pomocnou ruku ve velkých výškách využívají ke své práci** horolezeckou techniku.** Tato forma je daleko levnější, hlavně v těch případech, kde byste jinak museli pronajmout lešení či vysokozdvižné plošiny. Použití horolezecké techniky při tomto druhu práce je také často daleko jednodušší zejména z důvodu špatné dostupnosti pro jinou techniku. Nemusíte také řešit různé komplikace, které se týkají dopravního omezení daného místa, kde se výškové práce budou realizovat.

Samozřejmě existují i situace, kde si pouze s horolezeckou technikou firma nevystačí. Zde se pak různé vysokozdvižné plošiny nebo lešení využít musí. Je to však ten dražší způsob.

Nebezpečná práce ve výškách

Každému musí být jasné, že tento způsob práce nepatří mezi ty nejbezpečnější. I když jsou zaměstnanci těchto firem jistě zkušení a s dlouholetou praxí, musí se neustále a při každé příležitosti jistit a dodržovat bezpečnostní předpisy. Především při využívání horolezecké techniky, se musí na své vybavení spolehnout a toto vybavení musí splňovat také určitou kvalitu. Pokud si takovou firmu najmete, nemusíte mít však strach z odpovědnosti , v případě, že by se některému ze zaměstnanců něco stalo. Za zaměstnance odpovídá firma, která je proti takové situaci i pojištěná, i když pojištění v těchto případech není zrovna nejlevnější záležitostí.

Co nabízí firmy na výškové práce?

Mnoho lidí si pod pojmem výškové práce jako první vybaví několik chlapíků, stojících na plošině v 50. patře, některého z amerických mrakodrapů, kteří umývají okna a přitom se stačí ještě usmívat na lidi uvnitř kanceláří. Toto známe z některých reklam, nebo amerických filmů. Proto si i každý myslí, že služeb takových firem zcela jistě nevyužijí, protože je nepotřebují. Pojďme se však podívat, co nám mohou ve skutečnosti takové firmy nabídnout.

Čištění a rekonstrukce fasád

Máte-li například poškozenou jádrovou nebo štukovou omítku, popřípadě zkorodované plechy, neměli byste s opravou fasády otálet. Velmi často nemusíte hned rekonstruovat celou fasádu, ale provést jen na drobné opravy, které vám tyto firmy zajistí. Pokud máte fasádu v pořádku, můžete velmi účinně prodlužovat její životnost pravidelnými** nátěry**. Vyčistit fasádu si nechte v případě jejího špatného vzhledu, který způsobují různé plísně, mechy, ale i klasická špína.

Výškové práce jsou tedy pro obnovu fasády ideálním řešením. Hlavně v případech, kdy je fasáda těžko dostupná a je potřeba využít horolezecké techniky. Tento způsob opravy fasády, bývá tou levnější a rychlejší variantou.

Spárování panelových domů – dilatační spáry

Velká část populace žije v panelových domech. I zde mohou majitelé (po vzájemné domluvě) využít firmu na výškové práce. Využijí ji při obnově dilatačních spár, která je dříve nebo později potřebná na každém panelovém domě. K poškození dilatačních spár dochází především vlivem počasí. V důsledku poškození může docházet k porušení konstrukce nebo vzniku plísní v jednotlivých bytech, ale i ve společných prostorách. Předejít těmto problémům se může izolací spár, která také zvýší tepelný komfort v bytech a ostatních prostorách.

Ochrana proti holubům

Nejen počasí a různé přírodní vlivy vám mohou poškodit dům. I ptactvo je pro váš majetek velkou hrozbou. Především holuby a jejich agresivní trus vám může způsobit nemalé problémy. Záleží také na tom, do jaké míry vás ptactvo obtěžuje. Pokud patříte k těm, kde ptáci zavítají jen náhodně, postačí ošetřit jen kraje ploch. Pokud váš dům využívají ptáci ke každodennímu odpočinku, využívají se síťové nebo lankové systémy ochrany proti ptákům. Pokud ptáci na vašem domě přímo hnízdí a využívají ho i pro noční odpočinek, firmy používají k ochraně vašeho majetku hrotové a síťové systémy.

Holubí trus může nejen poškozovat omítku, ale může být také zdrojem různých alergenů. O špatném estetickém vzhledu budovy se ani nemusíme bavit. Ochrana proti holubům má proto eliminovat přístup ptáků k fasádě a dalším plochám domu.

Mytí oken ve výškách

Má-li vaše firma sídlo v 15. patře některé z vysokých budov, kterou tvoří jenom firmy a kanceláře, určitě, alespoň jednou za rok budete potřebovat své prosklené pracovní prostředí vyčistit. Tady ani neuvažujte, že by se na tuto práci vrhla jedna z vašich uklizeček, protože toto je práce pro profesionály.

Při mytí oken ve výškách se využívá výhradně horolezecká technika, neboť stavět kvůli umytí oken lešení, by se asi nevyplatilo. Některé firmy na výškové práce nabízí kromě mytí oken i výškové mytí výtahových šachet nebo také skleněných střech a různých skleněných ploch.

Montáže hromosvodů

Montáží hromosvodu na svůj dům ochráníte svůj majetek před požárem a jinými škodami, které vám může způsobit bouřka. Montáže hromosvodů vám může udělat právě firma na výškové práce, která má kromě zkušeností také potřebné vybavení – pomocnou horolezeckou techniku.

Klasické i rizikové kácení stromů

Pokácet starý strom z vaší zahrady není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Je to poměrně složitý a technologicky náročný postup. Především tehdy, pokud se v blízkosti stromu nachází nějaký objekt, který by mohl být padajícím stromem zasažen. Raději si na takovou práci zavolejte odborníky, než byste se o to pokoušeli sami. Kácení stromů je riziková činnost. Každý rok dojde v této oblasti k několika úrazům a bohužel i smrtí člověka, proto abyste ochránili sebe i svůj majetek, přenechte tuto práci vyškoleným lidem.

Rozdíl mezi rizikovým a klasickým kácením stromů je ve vybavení, které se při této práci používá. U rizikového kácení se používají pomocné horolezecké a stromolezecké techniky a různé další pomůcky. Je také časově, technologicky i fyzicky náročnější. Klasické kácení stromů nevyužívá tyto pomůcky a techniky, pouze základní pomůcky, jako jsou klín či lanový zvedák. Existují také situace, kdy je zapotřebí použít při kácení stromu vysokozdvižné plošiny nebo jeřáb. Je to především tehdy, kdy je strom staticky narušený, nebo u velmi vysokých stromů.

Další služby firem pracujících ve výškách

Služby jsou:

  • Opravy střech
  • Výměny skel ve výškách
  • Různorodé stavební práce ve výškách
  • Nátěry konstrukcí a výtahů
  • Montáž reklam
  • Rekonstrukce historických objektů

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15378 (rodina-finance.cz#23137)


Přidat komentář