Celková péče o psy - Psí salón Olomouc

Ne jenom my lidé o sebe pečujeme, i naši domácí mazlíčci vyžadují potřebnou péči. Protože se však sami nevykoupou, neostříhají, je na nás, abychom se o ně postarali. Vašeho pejska můžete upravit sami, nebo ho svěřit do odborných rukou v psím salónu.

Každý pejsek je jiný, odlišuje se plemenem i typem srsti, z toho vyplývá i rozdílnost nejen ve způsobu, ale také v rozsahu jeho péče. Říkáte si, že můžete Vašeho pejska sami vykoupat, ostříhat, učesat? Ano, samozřejmě, ale ruku na srdce, pokud nejsme zrovna zběhlí ve stříhání, trimování, bude rozhodně konečný výsledek rozdílný, než kdybychom ho svěřili do psího salónu.

Péče v psím salónu není zbytečný luxus

Stále váháte, zda není luxusem, aby pejsek „docházel“ do psího salónu, zatímco Vy jen sporadicky navštěvujete kosmetický salón, či holiče, kadeřníka? Investice do Vašeho pejska v podobě pravidelné péče v psím salónu se Vám vrátí v podobě nejen pěkně vypadajícího mazlíčka, ale také zdravého, bez případných parazitů, kožních nemocí.

Koupání pejska v psím salonu

Některý** pejsek** si koupání vychutnává, ovšem jsou i tací, a není jich málo, co se všemožně brání, aby nebyli osprchováni, natož, abyste na ně použili šampón. Pejsek může být temperamentnější, bázlivý aj. Nemusíte pokaždé svádět boj s Vaším mazlíčkem v koupelně, kdy po skončení bitvy je všude voda a pěna, nejen ve vaně, ale i na stěnách, podlaze, koupelnové předložce. V psím salónu jsou zvyklí a mají zkušenosti i s divočejšími, živějšími pejsky. Kromě toho, že Vaše koupelna bude ušetřena potopy a Vy nebudete muset trávit další čas vytíráním a vysoušením místnosti, pejsek bude odborně vykoupán a vyfénován za mnohem kratší dobu, což uvítáte nejen Vy, ale i samotný pejsek.

Stříhání pejska v psím salonu

Stříhání pejska je nutné nejen z pohledu estetického, ale také, a to hlavně z důvodu zdravotního. Kdybychom nechali pejskovi jeho srst růst, bez pravidelného stříhání, mohlo by se snadno a rychle stát, že mu srst zplstnatí a co víc, přispěje k mnohým zdravotním problémům. Každý psí salón se specializuje na jiné pejsky, ověřte si, že ve Vámi vybraném salónu ostříhají právě Vašeho pejska, stačí si jen do salónu zavolat, nebo shlédnout jejich webové stránky, kde by měli mít informace, na jaké pejsky se zaměřují.

Česání pejska v psím salonu

Tak, již máme pejska ostříhaného, vykoupaného a vyfoukaného, nyní přichází na řadu česání. Pokud máte pejska temperamentnějšího, pravděpodobně se mu česání, tak, jako stříhání a koupání, nebude líbit. Ušetřete Váš čas, ale i nervy tím, že pejska svěříte do zkušených rukou v psím salónu. Říkáte si, proč pejska česat, když ho necháváme pravidelně koupat, stříhat? Česání je důležitou prevencí zdravé srsti, navíc v kožíšku se mohou snadno ukrývat parazité, kupříkladu klíště, a právě díky vyčesávání se snadno přijde na tyto nevítané návštěvníky. Netroufáte-li si při objevení klíštěte, ho odstranit, můžete se obrátit na psí salón, kde si již s obtížným parazitem hravě poradí.

Celková péče o psy - profesionálně

Pejsek může být milý, přítulný, mazlivý, ale jakmile přijde na řadu koupání, nebo stříhání, vyčesávání srsti, může se z poklidného pejska rázem stát chlupatý divoch, a to ne snad proto, že by byl zlý, ale protože určitou proceduru nezná, nebo je prováděna tak, že

mu to není příjemné. V dobrém psím salónu musí být pracovník i svým způsobem psychologem, musí si být sám sebou jistý, protože svoje pocity přenáší na klienta – pejska, který mu poté oplácí v podobě důvěry.

V psím salónu si uvědomují, že když upravujete psa, vstupujete prakticky do jeho prostoru, je tedy logické, že je ostražitý a kolikráte se i brání. V psím salónu se soustřeďují nejen na péči, ale také mysl Vašeho mazlíčka, aby byl klidný a vyrovnaný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15194 (rodina-finance.cz#22633)


Přidat komentář