Autoškola - České Budějovice

Někdo netrpělivě čeká, než dosáhne věku, kdy se bude moci přihlásit na příslušný kurz pro získání řidičského oprávnění. Jiný vyčkává se získáním řidičského průkazu například do doby, než najde zaměstnání, které vyžaduje i řízení auta.

U** autoškol** však nemusíte využít jen kurzů pro získání požadovaných řidičských oprávnění, zahrnující teoretickou výuku a praktický výcvik. Autoškoly nabízí i další, neméně důležité doplňkové služby, ke kterým patří především kondiční jízdy a školení řidičů – referentů.

V článku se zaměříme nejen na nejžádanější řidičské oprávnění skupiny B, ale také na již zmiňované kondiční jízdy a školení řidičů. Nejprve si však představíme autoškolu v Českých Budějovicích, u které můžete poptávat veškeré zmíněné služby.

Autoškola – České Budějovice

Troufneme si tvrdit, že potřeba řidičského průkazu nebude klesat, spíše naopak. Již jen z toho hlediska, že zaměstnavatelé vyžadují na celou řadu pracovních míst právě řidičský průkaz. Samotná plastová průkazka by Vám však byla „ k ničemu“, pokud byste neřídili. A zaměstnavatelé si toho jsou vědomi, a tak není výjimkou, že u inzerátů s volnými pracovními místy, najdete i poznámku „aktivní řidič“.

A pomineme-li pracovní život, tak i v osobním je celá řada situací a možností jak využít řidičský průkaz. Můžete jet na víkendový nákup, či rovnou do jiného města za nákupy. Můžete podniknout výlety, ale také se vydat na dovolenou.

U námi doporučené autoškoly se můžete přihlásit na výuku a výcvik řidičského oprávnění na osobní automobil. Ovšem tím služby autoškoly Ing. Květoně nekončí. Budete-li mít zájem o kondiční jízdy, nebo o školení řidičů referentů, stačí se jen informovat o možnostech a vhodném volném termínu.

Samotná výuka i jednotlivá školení probíhají v učebně autoškoly, kterou najdete na adrese. Kontaktovat autoškolu můžete telefonicky, nebo e-mailem.

Řidičský průkaz skupiny B České Budějovice

Podíváte-li se, jen tak pro zajímavost, na pracovní portály a inzerovaná volná pracovní místa, pak možná budete překvapeni s množstvím inzerátů, u kterých je požadován právě řidičský průkaz skupiny B. Kolikrát je „řidičák“ vyžadován i u profesí, ze kterých jednoznačně nevyplývá, že by bylo zapotřebí vlastnit řidičský průkaz.

Určitě by byla škoda nechat si uniknout zajímavé pracovní místo jen z toho důvodu, že nesplňujete jednu jedinou podmínku, a to „být aktivním řidičem“. A spoléhat se na to, že Vám potenciální zaměstnavatel místo „podrží“, než si řidičské oprávnění uděláte, není nejšťastnějším řešením.

Jak se říká „doba přeje připraveným“, tak proč tedy stát v pozadí a být tím druhým, nebo třetím.

Získání řidičského** oprávnění skupiny B**, nabízí prakticky každá autoškola. Takže touto nabídkou se mezi sebou autoškoly rozhodně lišit nebudou. Rozdíl však již bude spočívat v kvalitě výuky, zázemí autoškoly, ve vozovém parku, znalostech a přístupu instruktorů aj. Na tato kritéria je pak dobré se při volbě autoškoly zaměřit.

Školení řidičů České Budějovice

Vlastníte firmu a zaměstnáváte pracovníky, kteří v rámci svých pracovních povinností jezdí autem? Nemusíte být zrovna dopravní společností, aby se Vašich zaměstnanců týkalo školení řidičů – referentů. I kdyby šlo jen o „pouhé“ dojetí na poštu, tak je zapotřebí z Vaší strany, jako zaměstnavatele, zajistit, aby se příslušní zaměstnanci každoročně zúčastnili školení řidičů. Vždy po absolvování** referentského školení** obdržíte od příslušné autoškoly potvrzení, že jste školení absolvovali. Toto potvrzení musí mít každý řidič u sebe pro případ, že by ho zastavila dopravní policie. Nikdy také nechce nic přivolávat. Ovšem v případě, že by došlo k dopravní nehodě, zaviněné, ať už ze strany Vašeho zaměstnance, nebo jiného řidiče, je nutné mít zmiňovaný průkaz/potvrzení u sebe.

Povinné školení řidičů referentů České Budějovice

Povinnost účastnit se každoročního školení řidičů, vyplývá ze zákona č. 262/2006 Sb.

Délka školení řidičů České Budějovice

Délka samotného školení se samozřejmě liší od jednotlivých autoškol. Povětšinou však školení trvá kolem dvou hodin.

Obsah školení řidičů České Budějovice

Možná si říkáte, co se na takovém** školení řidičů** je probíráno, když probíhá každoročně? Především se řidiči seznámí s veškerými důležitými novinkami plynoucími z patřičné legislativy. Školení je i zajímavé a prospěšné v tom, že příslušný školitel seznámí řidiče například s nejčastějšími chybami, kterých se řidiči dopouští. Také školitel upozorní na určité vypjaté situace v dopravě, a jak se při nich zachovat, jak je řešit apod. Kolikráte je také použito instruktážní video s ukázkami „kuriózních“, ale také nebezpečných dopravních situací.

Fyzické a on-line školení řidičů České Budějovice

Na trhu najdete autoškoly, které nabízí školení řidičů formou osobní, fyzické účasti. Jiné autoškoly nabízí on-line školení řidičů. Obě formy mají své výhody i nevýhody. Záleží na Vás, zda dáte přednost první, nebo druhé možnosti. Stěžejní je, aby školení, jako takové, odpovídalo zákonným povinnostem a bylo kvalitní.

Kondiční jízdy České Budějovice

Úspěšně jste absolvovali kurz pro** získání řidičského průkazu** a složili, jak teoretickou, tak praktickou část závěrečné zkoušky? Nyní máte řidičský průkaz, či jste již jeho držitelem nějaký ten rok?

Mezi jaké řidiče se řadíte, mezi aktivní nebo spíše víkendové, rekreační? Patříte-li k té druhé skupině, pak je možná na čase s tím něco udělat. Čím déle totiž budete váhat a oddalovat den, než opět usednete za volant, rozhodně tím Vaše jistota v řízení nezíská, spíše naopak.

Výhody kondičních jízd České Budějovice

A právě pro ty řidiče, co si tzv. nejsou jisti v kramflících, jsou určeny** kondiční jízdy**. Díky instruktorovi, který se Vám bude během jízdy věnovat, postupně získáte opět jistotu v řízení. A případný strach z nepřehledné dopravní situace na křižovatce, v zácpě aj., pro Vás nebude problém.

Důvody vedoucí k využití kondičních jízd České Budějovice

Obecně se na kondiční jízdy hlásí ti, kteří nějaký ten rok neřídili. Ovšem to není důvod, to je výsledek nějaké situace. Za důvodem neřízení může být kupříkladu nedostatek příležitosti k řízení – absence auta – dopravní nehoda aj.

Potřebné množství kondičních jízd České Budějovice

Záleží zcela na Vás, kolik si objednáte** kondičních jízd** s instruktorem autoškoly. Někomu stačí jedna jízda, kdy si potřebuje sám „před sebou“ ověřit, že se dokáže rozjet, zařadit, zacouvat apod. Někdo potřebuje hodin více. Mohlo by se zdát, že čím delší dobu jste neseděli za volantem, tak tím i budete potřebovat více hodin kondičních jízd. Ne vždy a u všech to však platí.

Stud z kondičních jízd České Budějovice

Jaký stud? Tak ten rozhodně není na místě. Je rozhodně lepší si přiznat a uvědomit, že potřebujete pomocnou ruku, která by Vás „vedla a správně nasměrovala“, než dělat rádoby profíka a bez skrupulí sednout do auta, třeba i s tím vědomím, že jste měli rok, dva i více pauzu s řízením.

Objednat se a využít možnosti kondičních jízd není nikterak ostudné, naopak je to zodpovědné.

A už vůbec není nutné řešit, že kdyby se Vám kondiční jízda zrovna nevydařila na jedničku, tak, že by Vám snad instruktor sebral řidičský průkaz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15313 (rodina-finance.cz#23031)


Přidat komentář