Slevy pro seniory

Našli jsme pro Vás několik tipů, kam si zajít do divadla, kina, Zoo nebo za jinou zábavou a při tom využít slev, které pro seniory připravili pořadatelé, zřizovatelé nebo majitelé objektů.

Sleva 50 % při cestování vlakem

Speciální průkaz Vám vystaví v pokladně po předložení Vašeho občanského průkazu, fotografie a důchodového výměru. Jednorázová platba je 50 Kč. Jezdíte-li vlakem častěji – pro případy, kdy najedete ročně více než-li 500 km se Vám vyplatí In-karta. Zaplatíte za ni 990 Kč, ale jezdíte za ¼ ceny.

Sleva 50 % ve státní opeře

Zvýhodněné vstupenky pro seniory poskytuje Státní opera Praha v rámci celoročních abonentních cyklů „Seniorská řada 1“ a „Seniorská řada 2“, které je možné zakoupit vždy od března do května na následující divadelní sezonu. Slevu 50% mohou senioři získat při nákupu vstupenek na II. balkon, s výjimkou postranních sedadel. Za seniory jsou uznáváni všichni návštěvníci, kteří dovršili 65. rok věku nebo předloží kartu na příslušnou slevu jízdného MHD či Českých drah.

O2 slevy na volání

Účastníci, kteří dovršili 60 let věku, mají možnost si aktivovat tarif O2 NEON S se závazkem na 24 nebo 36 měsíců s tím, že budou mít nárok na slevu z měsíčního paušálu. Na tyto zákazníky se jinak uplatní všechny standardní podmínky a výhody uvedeného tarifu, jejich měsíční paušál však bude činit pouze 190,- Kč včetně DPH. Účastník může tuto výhodu využít pouze pro jednu SIM kartu.

Slevy až 50% od CK Čedok

Slevu pro seniory ve výši až 50 procent získají u Čedoku cestovatelé již od 55 let věku, musí s nimi jet osoba, která zájezd zaplatí v plné výši. Seniorská sleva se také jen na zájezdy v určitých termínech.

Plzeňská divadla 50% slevy

Divadlo ve Smetanových sadech, Divadlo Pluto - OD Centrum Doubravka a Komorní scéna - Prokopova 14, poskytují slevu pro seniory 70+ na všechna představení.

Půjčky pro seniory

** Poskytují půjčky na celém území České Republiky. Půjčky jsou **na dobu do 4 let (případně na dobu 10 let na druh půjčky se zástavou nemovitosti), můžete je** kdykoliv předčasně splatit bez žádného poplatku**, navíc Vám v tomto případě vrátí navýšení. Postarají se Vám také o konsolidaci půjček, výkupem zadlužených nemovitostí, případně i jiné zástavy jako exekuce. Půjčují peníze i se 100% schválením a vyplacením peněz a to na zástavu nemovitosti. K vyřízení této půjčky potřebujete jen důchodový výměr, občanský průkaz a výpis z účtu k ověření adresy. Můžete si půjčit od 6 000 - 200 000 Kč.

Další slevy telegraficky

 • Hodinový manžel - instalatérské, topenářské, svářečské a pomocné práce - pro seniory nabízejí 10 % slevu.
 • Pizza Quick – Praha Dejvice  - nabídka 30% slevy pro důchodce
 • Expertcomputer s.r.o. - při zakoupení jakéhokoli zboží na naší prodejně můžete získat slevu až do výše 50 %.
 • Firma Tomáš Kůs- aaron. Z ceny zboží nabízí 20 % slevu pro důchodce ve všech 4 prodejnách v Praze 2 x v Ostravě i v Brně
 • Kino Lucerna Praha – na vybrané filmy sleva 15 Kč
 • Kurýrní přepravce Eastern - Express důchodci sleva 5% na všechny službyHorská chata Borůvka Velká Úpa, Pec pod Sněžkou -Důchodce -25%
 • Penzion malý dům Ruprechtice sleva pro důchodce 15 %
 • Vlastivědné muzeum Jesenicka – sleva pro důchodce 50 %
 • Masáže Petr Lacina a Jan Kadlec Praha – sleva pro důchodce nad 70 let 40 %

Knihovny slevy a úlevy

Knihovna Dobruška. Přímo u knihovny je vyhrazené parkoviště pro invalidní občany. Veškeré provozy jsou bezbariérové, včetně WC. Během otevírací doby obou oddělení je k dispozici veřejný internet s bezproblémovým přístupem pro invalidní občany. Pro registrované čtenáře je internet zcela zdarma, pro neregistrované návštěvníky, kteří nezaplatili roční poplatek, je cena internetu 1,- Kč za 1 minutu. Roční poplatek držitel průkazu ZTP platí pouze 50% z běžné ceny: Dospělý 60,- Kč, děti do 15 let 30,- Kč

Krajská knihovna Karlovy Vary. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením: Držitelé ZTP, lidé se zrakovým postižením, důchodci nad 70 let neplatí roční registrační poplatek.

Městská knihovna Šumperk. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením: Sleva při registraci je 50% a mají zde i zvedací plošinu.

Knihovna Vincence Priessnitze v Jeseníku. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením: Slevy pro držitele průkazu TP, ZTP, ZTP/P nejsou doposud řešeny, důchodci mají slevu 50 %

Městská knihovna Kyjov. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením – sleva 50% + bezbarierový přístup

Městská knihovna Blansko. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením: Čtenáří s postižením, držitelé průkazu TP,ZTP mají poloviční slevu za čtenářské poplatky Vstupy do knihovny jsou bezbarierově upraveny .

Knihovna Kroměřížska. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením služby mohou využívat zcela bezplatně.

Krajská knihovna Františka Bartoše Zlín. Slevy pro čtenáře se zdravotním postižením: Registrovaní uživatelé (zrakově postižení - držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P) neplatí roční registrační poplatek, výpůjčky zvukových knih i ostatních zvukových dokumentů jsou pro ně rovněž bezplatné.

ZOO a slevy

 • Praha - Důchodci s průkazkou na slevy PID 1 Kč - Důchodci nad 70 let (včetně) 1 Kč
 • Ostrava – 30 Kč sleva pro důchodce, a držitele ZTPP. Zdarma vstup pro držitele doprovodu ZTPP a za jízdu vláčkem po ZOO zaplatí držitel ZTP 10

Kč a zdarma jezdí držitelé ZTPP

 • Olomouc – sleva pro důchodce 40 Kč a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P zdarma
 • Liberec – sleva pro seniory nad 65 let 50 % sleva
 • ZOO, Botanická zahrada a Japonská zahrada Plzeň - důchodci zlevněné vstupné 90 Kč a ZTP 50 % ceny
 • Dinopark Plzeň - důchodci zlevněné vstupné 60 Kč a ZTP 50 % ceny
 • Akvatera Plzeň - důchodci zlevněné vstupné 20 Kč a ZTP 50 % ceny

Další zlevněné vstupné

 1. Státní zámek Mnichovo Hradiště
 2. Sleva 33% platí pro důchodce nad 65 let, děti, studenty a držitele průkazu ZTP, držitelé průkazů se smluvním vztahem s NPÚ.
 3. Arboretum Řícmanice poskytuje důchodcům slevu 50 %
 4. Park Boheminium Mariánské lázně – miniaturpark – slevy pro důchodce a ZTP sleva 15% a ZTP/P: sleva 50%
 5. WESTERN - ŠIKLŮV MLÝN s.r.o. Slevy pro důchodce nad 65 let na ubytování v areálu.
 6. Zámek Telč – sleva pro důchodce od 20 do 35 Kč dle zvoleného okruhu
 7. Hrad Kost také připravil pro důchodce slevu na vstupném

Budeme rádi, víte-li o dalších slevách nabízených pro seniory a napíšete nám o nich do diskuse.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15188 (rodina-finance.cz#20767)


Diskuze a zkušenosti

Blanka | 26.07.2012 02:56
slevy prosím byla jsem u dcery v Praze chodili jsme po pamatkach všude se ptali ,zda mam průkaz .Chtěla bych vědět ,kde ho mohu získat poradi někdo email blankaseb@email.cz děkuji


Přidat komentář