Mobil pro seniory zachraňuje životy

Mobil pro seniory by měl být telefon s velkými písmeny, s jednoduchým ovládáním, čitelným displejem, velkou hlasitostí a jen základními funkcemi.U mobilů pro seniory může být důležité i to, že telefony mají i nouzové tlačítko SOS pro přivolání pomoci.

Proč chtít mobil pro seniory?

Myslíte si, že jsou v současné době mobilní telefony příliš** složité a malé? Přečtete displej vašeho mobilu pouze s obtížemi, klávesnice se těžko obsluhuje nebo špatně slyšíte? Starší generace zákazníků byla výrobci i operátory dlouho opomíjena, ale dnes již existují **mobily speciálně navržené pro seniory.

Po** stolních mobilech** Jablotron se na trhu v poslední době i mobilní přístroje. Ty mají velká tlačítka a kontrastní displeje s velkými písmeny, nejčastěji černobílé nebo s oranžovým podsvětlením. Obsluhu usnadňují i velké klávesy. Mobily pro nejstarší uživatele mají většinou jednoduché menu s pouze základními funkcemi, které jejich uživatelé opravdu potřebují.

 

Mobil garantuje nejnižší cenu

Férové jednání, nadstandardní široká nabídka produktů, a to vše za ceny, které vás více než potěší.

Mobil:

Obraťe se ZDE:

Tlačítka pro přímé volání na přednastavená čísla

(např. syn, dcera, lékař) zjednodušují obsluhu na maximum, například u Doro Easy 328. Nabíjecí stojánek snižuje riziko neočekávaného vybití telefonu (Mobi S300 s barevným displejem nebo již doprodaný MaxCom) a mobil má v domácnosti své stabilní místo.

Existují i stolní telefony pro pevnou linku s nouzovým tlačítkem pro pověšení na krk

nebo např. s braillovým písmem na klávesnici. Nabídka speciálních telefonů pro důchodce se stále rozšiřuje. Novinkou je Aligator A400 se stojánkem nebo např. mobil CPA HALO 5, který je vybaven tzv. mluvícími tlačítky.

Nejoblíbenější mobily pro seniory

 • Aligator A300 (černý)
 • Aligator A500 (nový elegantní design, vibrační zvonění, )
 • Jablotron GDP-02 (stolní mobil, existuje i verze s velkou externí anténou pro oblasti se slabým signálem)
 • Emporia Life Plus (největší písmena, výsuvná konstrukce, vyšší pořizovací cena)

Nejvýraznějším prvkem na zadní straně telefonu je** velké oranžové tlačítko s nápisem SOS**, které slouží ke spuštění nouzového volání a sms. Tuto funkci je potřeba v menu aktivovat a provést základní nastavení. Není to ovšem nic složitého, je potřeba jen předvolit čtyři telefonní čísla, na kterých bude telefon v případě potřeby hledat pomoc.

 

Pokud je funkce nouzového volání aktivní a uživatel zmáčkne tlačítko SOS

telefon spustí zvukový alarm a začne postupně automaticky vytáčet přednastavená čísla. Zároveň na tato čísla odešle i zprávu s přednastaveným textem. Aligator A300 se na každé číslo snaží dovolat několikrát za sebou, pokud se mu to nepodaří, začne volat na další číslo v pořadí. Jestliže není žádné číslo nastaveno, a přesto je režim nouzového volání aktivní, začne telefon vytáčet po stisku oranžového tlačítka linku 112. To samé se stane i v případě, nebude-li v telefonu vložena žádná SIM karta.

Automatický nouzový režim 1h - uslyšíte okolí telefonu

Když se telefon nedovolá ani na jedno z přednastavených čísel, setrvá po dobu jedné hodiny ve speciálním nouzovém režimu. V této době přijme automaticky každý příchozí hovor a zároveň aktivuje funkci hlasitého handsfree. Pokud se tak majiteli udělá například nevolno a stihne stisknout tlačítko, stačí na jeho telefon zavolat, a i když nebude schopen se k němu dostat, je možné na něj mluvit. K telefonu Aligator A300 je možné navíc dostat i Twist kartu od T-Mobile, která umožňuje lokalizovat polohu telefonu pomocí služby "Kde je..." a zobrazit ji přímo na webu, přes wap nebo pomocí SMS.

Kromě těchto speciálních funkcí nabízí Aligator A300 vestavěnou svítilnu s LED diodou a také FM rádio, které hraje dokonce i bez připojených sluchátek. I ty najdete ovšem v základním balení, díky standardnímu konektoru 3,5 mm navíc není problém připojit jakákoliv vlastní.

Co by měl mít mobilní telefon pro seniory?

 • velký displej
 • hlasitost vyzvánění
 • široké klávesy pro snadné psaní
 • tlačítko SOS
 • nouzové funkce
 • snadné ovládání menu
 • dlouhou výdrž baterie

Proč by měl mít senior mobil?

Proč by měli mít senioři u sebe mobil? Odpověď je snadná. Protože senioři jsou ohroženi nejvíce. Mohou se dostat do nesnází, aniž by to mohli nějak ovlivnit. Senior, který jde na procházku a někde na samotě spadne, může v tomto případě přijít o život. Bude-li mít u sebe mobil, může si docela sám přivolat pomoc.

Je zcela nezbytné, aby měl každý senior u sebe svůj mobil a byl tak stále na příjmu.

Cena mobilů pro seniory

** Mobily pro seniory nejsou příliš drahé. Jejich cena se odvíjí od počtu funkcí**, které nebízejí. Ceny seniorských telefonů se od těch běžných, s nerůznějšími moderními vychytávkami, poměrně liší. Nepočítejte tedy se závratným výdajem. Seženete jej již** od tisíce korun**. Samozřejmě jsou některé typy dražší. Výběr záleží na situaci a schopnostech uživatele starší generace, jaké funkce chce využívat. Některé seniorské mobilní telefony v sobě mají zabudované například i rádio.

Co možná o mobilech nevíte?

Od dob, kdy byl zkonstruován vůbec první mobilní telefon na světě s označením DynaTAC, kterému se přezdívalo jak jinak, než cihla, uplynulo již 33 let. Za tu dobu se mobilní telefony staly doslova nedílnou součástí života více než dvěma miliardám lidí na celém světě.

Víte, že na nabíjení svého mobilního telefonu již nepotřebujete zásuvku? Byla totiž vyvinuta solární nabíječka na mobilní telefony. Díky tomu mohou mít mobilní telefon například v Africe a všude tam, kde není zavedena elektřina. Už nemusíte nechávat vybitý telefon doma na nabíječce v zásuvce. Dost dobře si jej můžete vzít s sebou a díky solární nabíječce jej můžete mít u sebe vždy a dokonce i v době, kdy je jejich baterie vybitá.** **

Je potřeba si říci, že stárneme všichni

Za několik let budeme i my potřebovat docela jiný typ mobilu, než používáme nyní. Mobil si budeme vybírat ne podle toho, kolik má funkcí, ale budeme moc rádi, když rozeznáme číslice na displeji.

Mít mobilní telefon je dnes již doslova nutnost. na člověka, který jej nemá se mnohdy díváme jako na někoho nemocného. A přiložme si ruku na srdce, kdo z nás se k vůli mobilnímu telefonu aspoň jednou za život nevracel někde tam, kde jej zapomněl. Mobil je cosi jako součást naší osoby.

Život bez mobilu si neumíme vůbec představit a je pro nás noční můrou jeho případné poškození, ba dokonce jeho ztráta. Díky mobilu jsme v neustálém spojení se svými blízkými. Díky mobilům se zachraňují životy, domlouvají se důležité obchody, uzavírají se manželství ba dokonce se lidé rozcházejí.

Je přece velmi pohodlé napsat nepříjemnou zprávu pomocí SMS, než tuto situaci řešit osobně z očí do očí. A nebo pokud čekáte důležitý hovor, nemusíte již sedět doma u pevné linky a být odříznutí od světa, úplně v klidu můžete jet třeba na konec světa. Jen je potřeba, aby tam měl dotyčný operátor signál.

Přeji všem seniorům, aby jim jejich mobilní telefon sloužil a byl jim dobrým pomocníkem a nikoli příteží.

**
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15190 (rodina-finance.cz#22146)


Diskuze a zkušenosti

Zemanová | 07.02.2013 13:19
Mobily pro seniory- poučné :-) Děkuji Vám za tento článek, pomohl mi, moje matka je dlouhodobě nemocná a tento telefon bude dobrý pomocník :-) Moc pěkné stránky, budu se sem vracet pro rady a inspiraci.


Přidat komentář