Výcvikové pomůcky a obojky pro psy na míru

Přemýšlíte jak zabránit Vašemu čtyřnohému psímu, notorickému útěkáři, aby v jednom kuse opouštěl svůj stanovaný prostor? Máme pro Vás zajímavé doporučení. V dnešním článku najdete informace také o dalších doplňcích pro psy.

Výcvikové pomůcky a obojky pro psy na míru

Mnoho majitelů se domnívá, že výcvik a výchova psa je totéž – což není. Vychovaného psa by měl mít každý majitel, ať má doma voříška, vlčáka nebo dobrmana. Je to vlastně povinnost každého majitele, aby jeho pes na veřejnosti nebo i doma poslechl svého pána na slovo. Je velice obtěžující, když jdete se svým pejskem na procházku a on skáče nebo jinak obtěžuje cizí lidi, ne každý má ke zvířatům vztah a někdo může být opravdu takovým jednáním vyveden z míry.

Psí návyky

Každý pes by měl** mít návyky a reagovat na povely** jako sedni, lehni, ke mně – byď by před ním byla kočka, zajíc nebo jiné lákadlo. Také by si Váš pes neměl bez Vašeho svolení nikdy od nikoho vzít potravu nebo sníst něco ze země. Na stole před ním může být překrásně voňavá pečeně a on si ji ani nevšimne, nebude žebrat o sousto, i když bude sedět hned vedle stolu.

Pak je druhá skupina psů – jsou to psi vycvičení. Kynologové je učí povelům podle přesně stanovených zkušebních plánů. Pravidelně skládají zkoušky a umisťují se v různých tabulkách a soutěžích. Tyto dovednosti jsou jim také zaznamenávány do rodokmenů a takoví psi jsou většinou vysoce ceněným chovným artiklem. Neznamená to však, že vycvičený pes je také vychovaný a naopak. Pes je vizitkou svého majitele. Proto nesuďte psa, ale právě jeho majitele. Kolik práce a lásky pán svému čtyřnohému příteli věnuje, tolik se mu jí také vrátí.

Co je to socializace psa a k čemu slouží

Socializace psa neznamená jednak mu ukázat různé věci jako například ostatní psi, různé situace – návštěvy, procházky v ulicích, na silnici v lese, v dopravních prostředcích – auto, vlak, autobus, dále jej seznamovat s různými zvuky a dalšími věcmi související se světem, se kterými se může setkat.

Se socializací se má začít již od útlého věku štěněte nejlépe pak od 7 až 12 týdne. Neznamená to však, že starší pes, kterého například necháte jen na zahradě, časem socializaci nepotřebuje. S takovým psem pak po letech můžete vyjít do města nebo na silnici a stáhne ocas a přikrčí se kdykoliv Vás mine auto nebo potkáte člověka. Pramení to z jeho strachu a někdy se může stát, že může být také agresivní – agresivní ze strachu.

Výcvikové pomůcky a obojky pro psy na míru

Jste-li již zkušený kynolog a vlastníte několik vysoce ceněných psů, jistě Vás potěší možnost opatřit si pro ně přibližně za 19 000 Kč obojek na míru, který ochrání Vaše léta plné práce, zaručí pokračování chovu a nebo prostě jen ochrání Vašeho psího svěřence. Nyní se tedy konečně dostáváme k tématu článku. Váš pes může mít, je-li šampionem ve své třídě, hodnotu třeba i několika set tisíc korun a proto cena za takový obojek je zanedbatelná.

Například Systém TinyLOC GPS je zabezpečen profesionální on-line** vyhledávací technologií, Tinyloc GPS obsahuje GPS přijímač R2 a GPS obojek Hond.** Kombinuje technologii GPS a rádiového sledování. GPS poskytuje přesnou polohu obojku a rádiové sledování umožňuje provádět vyhledávání na velmi dlouhé vzdálenosti nezávisle na vnějších vlivech - například existuje-li pokrytí GPS nebo ne. Dosah má až do 20 km v režimu rádiového sledování a 7 km v režimu GPS v reálných podmínkách. Do paměti je umožněno uložit a sledovat až 100 psů.

Psí doplňky na míru

Nesehnali jste odpovídající velikost obojku nebo náhubku pro svého čtyřnohého přítele? Řešením může být také objednávka obojku přímo na míru. Můžete tak zadat do výroby třeba celou kolekci – obojek, vodítko, náhubek nebo postroj.

Specializované prodejny Vám vyjdou vstříc s designem, materiálem i barvou. Vůbec nezáleží na tom, máte-li malého psa či velkého. Napište výrobci jakou máte představu a o jakého pejska se jedná. Přesnou cenu dle zadání Vám vždy sdělí zpět e-mailem a požádají o přesné rozměry. Taková výroba na zakázku může být také velmi pěkným a originálním dárkem pro pána stejně tak jako pro pejska.

Psí náhubky – druhy a použití

Nemyslete si, že když je zrovna ten Váš pejsek hodný a ještě nikdy nikomu nic neudělal, že se to nemůže stát. Nikdy nemůžete odhadnout situaci jak pes zareaguje, co jakého člověka na procházce napadne udělat a jaká reakce Vašeho psa na to může být. Co však pro svého psa udělat můžete i když náhubek mít má, je to, že mu vyberete ten správný, aby psa neobtěžoval.

Jaké druhy náhubků pro psy existují?

Liší se od sebe použitím materiálů nebo upínáním, ale také použitím například pro výcvik...

 • Kovové – v rodných velikostech zakoupíte kovový náhubek, který má kožené upínací řemínky, můžou být také speciální pro danou rasu, nebo pro psa či fenu, … Je sice lépe propustný co se týká přísunu vzduchu, ovšem reziví a lehce s ním poraní jiného psa nebo člověka.
 • Kovové pogumované – tyto náhubky mají nerezavějící pogumovanou plochu, jinak stejné vlastnosti jako kovové.
 • Kožené řemínkové – jsou vyrobeny z proužků kůže a používají se pro malá plemena, jejich největší výhoda je dobrá skladnost při cestování.
 • Plně kožené - mají jen dýchací otvory po stranách a jsou vhodné pro agresivní psy.
 • Dalším druhem jsou náhubky** nylonové z popruhů** - vyrábí se v různých velikostech a různých šířkách nylonu, nutno upozornit na jejich horší údržbu.
 • Fixační ochranný nylonový náhubek používají hodně veterináři, protože s ním sice pes může pít, ale nelze s ním ani jíst ani kousat
 • Plastové náhubky – je to odlehčený plast, který v zimě nenamrzá a má látkové zapínání.
 • Pro výcvik se používá náhubek nebo-li chomout – měl by jen používat jen zkušený cvičitel - vytváří lehký tlak na kořen nosu a krk psa
 • Ještě lze zakoupit například ** náhubek pro dostihové psy** – jako whippety a další, ty se vyrábějí z materiálů kov, pogumovaný kov nebo plast

Další možnosti doplňků pro pejsky

 • Ručníky a osušky pro psi
 • Fatboy® pelechy
 • Vodíci tyč ke kolu
 • Označovací postroje
 • Psí batohy
 • Boudy
 • Misky
 • Hračky
 • Ochranné mříže do aut a deky
 • Přepravní boxy
 • Výcvikové pomůcky jako – tunely a překážky, míčky a slalomové dráhy, zátěžové obojky a postroje, pešky apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15158 (rodina-finance.cz#22478)


Přidat komentář