Stříhání a kosmetická úprava psů - Kolín

Péče o psa, aby byl ve skvělé fyzické kondici a psychické pohodě, je velmi náročná. Často ji nemůže zastat pouze páníček, protože jeho miláček má specifické požadavky, o které si nemůže sám říci a jež pozná pouze odborník. Vydejte se tedy do psího salonu.

Proč vzít psa do salonu?

Pes potřebuje specifickou péči, ať už se jedná o pravidelné stříhání srsti, úprava drápků, čištění análních žláz, odstraňování chlupů z uší nebo koupání. Stejně tak ale může mít s pejskem problémy se zacuchanými chlupy a jet řeba je vyčesat. Nebo musí podstoupit trimování či potřebuje odstranit klíště, což je u psů někdy velmi náročné. Anebo by ho jen měl zkontrolovat odborník, aby zhodnotil, jestli je vše v pořádku a jestli mu něco nechybí. Pokud byste něco opomněli, tak může mít váš miláček v budoucnu vážné zdravotní komplikace a to si jistě nepřejete. Zkuste tedy psí salon, kde budou vašeho pejska udržovat ve skvělé formě a maximální pohodě. Kam se obrátit?

 

Stříhání pejsků v salonu

Pravidelná péče o kožich je velmi důležitá. Jednak pes má nějaký esteticky přijatelný vzhled, ale také se předchází i zdravotním problémům. Pokud se zcuckovatí kožich, tak se v nepřehledné spleti chlupů usazuje špína a kůže nemůže tak dýchat, což vede i k hnisavým zánětům. Velké množství chlupů může také bránit běžné termoregulaci a psovi by bylo pak zbytečně pořád horko, cítil by se nesvůj a byl by nervózní, což může vést k nečekaným reakcím zvířete. Zároveň by chloupky na tlapkách neměly zachytávát zbytečné nánosy špíny, tudíž i zde je speciální úprava vhodná. A pak tu máme určitá plemena, jež si žádají specifický sestřih (teriéři, bišonci, maltezáčci nebo pudlové pudlíci).

Trimování psů v salonech

Je to metoda, kdy se odstraňuje odumřelá srst i s kořínky, když nemůže sama vypadnout. Provádí se u hrubosrstých plemen psů díky této proceduře se srst stává kvalitnější. Touto úpravou by měl pejsek projít tak jednou za 2 měsíce.

Koupání a fénování psů odborníkem

Tento proces většina psů nemá příliš v oblibě. A to ani ti, kteří se jinak smočí v rybníce. Klasická koupel pro ně ale není zabývá a nelze při ní plavat, takže spolupracovat s vámi také moc nebude. Svěřte psa do péče odborníka, který už zná reakce zvířat a bude postupovat ta, aby bylo co nejrychleji hotovo. Následné vyfénovaní pak vede už jen k rychlejší úpravě, abyste se nezdržovali a mohli si odnést (nebo odvézt) zvíře domů.

 

Stříhání drápků svěřte raději odborníkovi

Tento proces raději svěřte odborníkovi. Jedině on zná nejlépe biologickou stavbu psa a ví, kde může provádět úpravu, aby psovi neublížil. Pokud má pes** např. tmavé drápky,** tak nevidíte cévku, která je v nehtu. Zásah do ní může přivodit zvířeti bolesti. Jednou za dva měsíce proto dopřejete svému miláčkovi tuto proceduru.

Česání a rozčesávání psí srsti

Tento proces bývá s některými neposednými pejsky velmi složitý, ale i u klidnějších povah to je zdlouhavá a náročná práce.** Svěřte tedy psík**

a do profesionální péče, kdy se preventivně předchází zplstnatění, které, jak již bylo zmíněno, může mít fatální dopady na zdraví psa. A pokud se vám pejsek už trochu zamotal, tak urychleně zajděte do salonu, kde ho vyčešou a upraví tak, aby byl zase v pohodě.

Depilace psích chloupků z uší

Zamotané chlupy v uchu mohou přinést psovi nepříjemnosti a nebude třeba reagovat tak, jak chcete. Pamatujte, že sluch je jeden ze smyslů. Odstranění chlupů tak předchází i zbytečnému usazování mazu, protože pokud je ucho osrstěné, tak se má tekutina čeho chytit a kde se usadit.

Čištění análních žlázek psů v salonu

Tento postup můžete lze provádět sami, ale ne každému to přijde líbivé. Když už jste v salonu, tak proč nevyužít péče odborné. Čištění probíhá t

lakem na žlázy v okolí análního otvoru a při nesprávné manipulaci se nevytlačí veškerý sekret, proto je lepší svěřit zvíře do salonu.

Vytahování klíšťat

Pokud se klíště vytáhne špatně (přetrhne se například), tak to může vést k fatálním nemocem, které mohou končit i smrtí zvířete. Navíc ve změti chlupů mnohdy ani nepoznáte, jestli je parazit opravdu celý venku, tak raději nechte i tuto péči na odborníkovi, popř. se s ním alespoň poraďte, co dělat, když nebude profesionál zrovna k dispozici.

Kolik stojí péče o psa?

V salonu Pavlíny Kupcové je ceník rozdělen podle velikostí psů. Za malé plemeno zaplatíte 200 až 250 korun za stříhání, trimování vás vyjde na 300 až 350 korun a koupání s fénováním vás bude stát 150 korun.

  • Střední pes vejde na 250 až 300 korun za stříhání, trimování stojí 350 až 450 korun a koupání a fénování 200 korun.
  • Velké plemeno vás vyjde na 350 korun za stříhání. Koupání a fénování se zde neprovádí.
  • Pokud si dáte psa rozčesat, tak počítejte se 200 korunami na hodinu.

Jak připravit pejska před návštěvou salonu?

Až se bude objednávat, tak předem oznamte všechny procedury, které si pro vaše zvíře přejete, aby se profesionál časově připravil. Pokud jdete na stříhání, tak psa před návštěvou salonu vykoupejte, vysušte a rozčesejte. Je to důležité, aby následný střih měl požadovaný tvar. Jestli jdete na trimování, tak zde zase není vhodná očista, pes by měl být alespoň 14 dnů nemytý, lze mu jen omývat tlapky a bříško.

Až budete psa objednávat, řekněte odborníkovi i různá specifika (např. že pes je agresivní), aby se připravil. V tomto případě je nutná i přítomnost majitele u procesu péče. Jinak je běžné, že si majitel během úpravy psa může odskočit něco zařídit, ale není problém, aby byl u procedury. Většinou to ale psa vybízí k nesoustředěnosti, proto je lepší, když zůstane s odborníkem sám, ten ví, jak se psem manipulovat, aniž by se zvíře stresovalo.

Připravte se, že stříhání trvá asi hodinu až hodinu a půl. Trimování pak déle, záleží na míře úpravy.Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15161 (rodina-finance.cz#22518)


Přidat komentář