Stěhování - jak na to

Čeká Vás v nejbližší době stěhování? Pojďte se s námi přesvědčit, zda jste nezapoměli na nic důležitého, zda máte vše pod kontrolou. Přejeme Vám plynulý přesun a hodně štěstí v novém domově.

Stěhování

Kdo by měl rád stěhování. Často se traduje – „to je horší než vyhořet“... Úsměvné stěhování se nám může jevit snad jen z filmu „Kulový blesk“ režiséra Ladislava Smoljaka. Komedie o dvanáctinásobné směně bytů, kterou její organizátor, advokát Radosta, právem nazval Akce kulový blesk.

Jenže dnešní stěhování už není tak stresující jako v dobách minulých. Stěhovací služby za Vás udělají většinu práce a dbají i na kvalitu, podpořenou kompletním servisem.

Profesionální stěhovací firma zajistí

 • balení osobních věcí a drobných předmětů
 • balení nábytku a vybavení domácnosti
 • stěhování firem
 • montáž nábytku a instalaci žaluzií, osvětlení, spotřebičů
 • stěhování těžkých břemen
 • likvidaci odpadu
 • uskladnění majetku
 • zajištění ubytování po dobu stěhování
 • pojištění
 • malování, úklidové služby, instalatérské práce
 • celní formality v případě stěhování do zahraničí
 • lodní nebo leteckou dopravu při stěhování na jiný kontinent … atd.

Protože vstupují do našeho soukromí, máme za úkol předem vybrat ověřenou firmu s referencemi. Následně spolupracovat při práci a „jen dohlížet“ na běh událostí. Profesionální stěhováci vědí lépe než my, jak a co se zabalí, odnese, uskladní a přepraví. Naším úkolem je dopředu mít vymyšlen plán, kam se jaký nábytek postaví, abychom s ním po odjezdu stěhovací služby měli co nejméně práce.

Dnes nás firmy přestěhují nejen v České republice, ale máme možnosti jejich služby využít i při přepravě za hranice. Vyřídí za nás celní formality a můžeme se na ně spolehnout také při přepravě do zámoří – pomocí lodi nebo letadla.

Pokud chcete využít služeb profesionálů, tak tím ušetříte spoustu času a starostí.

Jste podnikatel a musíte přestěhovat e afirmu

Také zde se vyplatí využít služeb profesionální stěhovací služby. Jednat využijete jejich zkušenosti a také je výhodou přesná organizace a plánování. Nad stěhováním firem dohlíží koordinátor a všechen majetek je opatřen identifikačními štítky. Předností je také rychlá operace, kdy je celá Vaše firma přestěhována za víkend a Vy i Vaši zaměstnanci můžete v pondělí začít pracovat bez komplikací a prostojů.

Nezapomeňme ani na transporty těžkých břemen, kde se také vyplatí přístup profesionálů.

Stěhování techniky

Jen málo kdo si dovede představit komplikované demontáže, přepravy a opětovné montáže citlivé techniky a přístrojů. Pokud nechcete riskovat ztrátu důležitých dat nebo poškození citlivějších zařízení – zadejte práci specialistům.

Non-stop monitoring zařízení

IT zařízení jsou velmi citlivá na otřesy, proto při jejich stěhování používají odborníci speciální obaly a odpružené přepravní palety. Techniku přepravují vozy určenými pro přepravu citlivých zařízení a na každé zařízení instalujeme indikátory nárazu a otřesu, které monitorují nežádoucí manipulace se stěhovanými předměty během transportu.

Odpady

Sběrné dvory v okresních městech slouží občanům, kteří jsou zde trvale přihlášeni k pobytu, k likvidaci odpadu zdarma. Na těchto místech je možné likvidovat tyto předměty:

 • objemný odpad - nábytek, zařízení domácnosti
 • elektrospotřebiče - pračky, televize, rádia, sporáky, počítače, videa
 • kovový odpad
 • dřevěný odpad
 • odpad z údržby zeleně
 • suť z bytových úprav v množství do 1m³ zdarma
 • papír, sklo, plasty
 • nebezpečné složky komunálního odpadu, včetně starých chladicích zařízení
 • pneumatiky

Nábytek a věci jsou pojištěné během nakládky do stěhovacího auta, převozu na určené místo, vykládky z auta a rozmístění v určených prostorách.

Dalším bodem proč se nechat odstěhovat profesionální stěhovací firmou je, že si sami zajistí obalové materiály. Všechny ty krabice a bedýnky, kontejnery a pytle, bublinkové folie a sáčky, kartonové rohy, deky ...

Taková firma Vám může také nabídnout přestěhování Vašeho majetku do vlastních skladů, než-li si kompletně zajistíte nové bydlení.

V případě, že si kompletní servis stěhovací služby nemůžete dovolit z finančního hlediska, lze si zapůjčit jen vůz s jedním zaměstnancem a zbytek prací si udělat své pomocí.

K transportu si můžete vybrat nákladní automobil, dodávku nebo osobní vůz.

Snadnější, rychlejší a bezpečnější stěhování

Začněte s přípravou v dostatečném předstihu. Postupně ukládejte předměty do krabic, pro věci, které do poslední chvíle používáte, mějte předem krabice a obaly připraveny. Krabice zatěžujte přiměřeně podle síly krabic - dle vrstev lepenky. Na lehčí předměty jako například textil, zcela dostačuje krabice z třívrstvé lepenky, na knihy, nebo například porcelán jsou vhodné silné z pětivrstvé lepenky a někdy se využívá i sedmivrstvá lepenka. U křehkých předmětů použijte výplně, které působí jako ochranná vrstva a zabrání pohybu. Zvolit můžete dle vhodnosti např. pěnové kuličky, bublinkové folie, výplně z perforované lepenky, kartonové desky, ale také dobře poslouží staré noviny na zabalení jednotlivých menších předmětů a můžete je namačkané použít i jako výplně. Také věnujte pozornost zajištění hran nábytku, nejen proti poškození daného předmětu, ale také proti škodám, které mohou ostré hrany způsobit v okolí. Podlahy ochráníte deskami z kartonů, případně rozložte krabice s věcmi na místa, kudy se bude procházet.

Praktický popis krabice na věci

Krabice si označíte podle toho místa kam je určen jejich obsah. Například krabice na věci určené do kuchyně mohou být označte písmenkem K, ložnice L, sklep písmenem S, apod. v případě potřeby dalším upřesněním. Také můžeme doporučit označení krabic dle nutnosti vybalit je jako první, např. číslem od 1. Dále můžete krabice označit podle vlastností jejich obsahu - křehké, neotáčet, ... - Označte si krabice velkým písmem minimálně ze dvou, ale raději více stran, fixem větších rozměrů.

Odhlásit odběry

Se stěhováním je spojena řada změn včetně přehlášení elektřiny a plynu. V místě odkud se stěhujete je nutno vše odhlásit a naopak v místě nového bydliště přihlásit. Dále na poště nahlásit změnu bydliště, aby Vaše korespondence došla k vašim rukám. Máte-li pevnou telefonní linku, také je nutno ji odhlásit, nebo pokusit se přenést číslo na novou adresu. Stejně postupujeme i u příjmu kabelové TV. Máme -li pojištění domácnosti je také potřeba provést změnu.

Na všech úřadech je nutnost do cca 8 pracovních dnů nahlásit změnu adresy. Oznámit změnu adresy zaměstnavateli, zdravotní pojišťovně, bankám, stavební spořitelně, katastrálnímu úřadu, leasingové společnosti, mobilnímu operátorovi a dalším. Měníte-li si také trvalé bydliště, je nutné si zajistit nový občanský průkaz a všem institucím kromě změny adresy sdělit také číslo Vašeho nového občanského průkazu.

Třiďte, likvidujte zbavujte se

Stěhování je skvělá příležitost zbavit se nepotřebných věcí. Když už stejně máte každý kousek v rukách, dvakrát si rozmyslete, zda je pro Vás opravdu potřebný, nebo máte-li k němu až takový vztah například z nostalgických důvodů, nebo je-li to jen cetka k nepotřebě.

Orientační ceny

Cena závisí na rozsahu stěhování, množství stěhovaného nábytku a věcí, počtu pater v objektu, délce donášky a přítomnosti výtahu v objektu. Důležitou roli také hraje, chcete-li aby Vám pracovníci stěhovací firmy všechno zabalili, provedli montáž-demontáž nábytku, nebo zda chcete ušetřit své finanční prostředky, budete se věnovat přípravě stěhování sami a objednáte-li si jen vůz s řidičem, případně nakládku-vykládku.

Přibližně za auto + 2 zaměstnance

 • 1+1 cca 2.000 Kč
 • 2+1 cca 3.000 Kč
 • 3+1 cca 5.000 Kč

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15138 (rodina-finance.cz#20757)


Diskuze a zkušenosti

Anna36 | 22.07.2015 19:16
Se stěhovací firmou Myslela jsem, že cena je vyšší :) Schválně si od Tavočer objednáváme technika, ať nám řekne alespoň přibližnou cenu, nemáme toho mnoho, ale přece bychom rádi věděli alespoň zhruba, i vytáhnout z banky třeba a tak. Materiály už máme dohodnuto, že si půjčíme od nich, takže alespoň jedna starost, která nás obešla :) Původně jsme se chtěli stěhovat sami, ale když jsme zhodnotili kolik toho je, tak nemáme šanci to přesunout přes půlku města bez stresujících a vypjatých situaci. Tak raději stěhováci a budeme mít klidnější den :)

Stěhování s dodávkou | 04.08.2015 19:03
Dominika Společnost Tavočer je velmi dobrá, sama jsem odtud nakoupila obalové materiály, ale stěhovala jsem se s dodávkou z naší firmy :) Kolegyně si od nich nakupuje bublinkové fólie, neboť dělá ruční bižuterii, tak říkala, že je velmi levná a spokojená, protože se jí to i vrací i zákazníci jsou velmi spokojeni, že jim nepřijde bižuterie nijak poškozena :) Já jsem zas použila krabice po stěhování na skripta a účetnictví a teď je mám v komoře :) Vyplatí se hlavně koupit dobré krabice a pořádnou fólii na nábytek :)

Kikča | 28.10.2015 15:36
Také mám velmi dobré zkušenosti s Tavočer obalove-materialy.cz. Kupuji tam pravidelně bublinkové fólie i různé doplňky do kanceláře. Znám je od tehdy, co jsem se stěhovala s přítelem do našeho prvního společného bytu :) Už je to asi nějaký ten rok dva :) Nejprve jsem využila jejich službu na stěhování a pak i obaly a jsem s doručením více než spokojená :) Stěhování nebyla levná záležitost podle některých, ale já jsem plně spokojená a stěhovat se budeme opět po novém roce ale už do nového domku :)


Přidat komentář