Sportovní oblečení a obuv nákup online

Sportovní oblečení se začalo více prosazovat ve 20. století. Ženy začaly více sportovat a sportovní styl oblečení se stal žádaným. Sportovní oblečení je nejen pohodlné, ale může být také sexy!

 

Sportovní spodní prádlo je nezbytností

Sport člověku velmi prospívá, a to jak po fyzické, tak duševní stránce. Při sportování je naše tělo zaplavováno tzv. endorfiny, které prospívají naší psychice. Abychom mohli nerušeně sportovat a pohyb si patřičně užít, je třeba mít dobré spodní prádlo. Sportování je sice dobré, ale ne za všech okolností a pro všechny části našeho těla. Sportováním bez sportovní podprsenky si možná vytvarujeme postavu, ale koledujeme si o povislá prsa.

Při běhu či skoku prsa poskakují do „osmičky“ – tím se narušují prsní tkáně a úpony a výsledkem mohou být až povislá prsa. Také platí, že čím větší prsa, tím větší poškození hrozí.

Ženy se zpravidla zajímají o ty části sportovního oblečení, které jdou vidět (tričko, kraťasy atd.), ale podprsenku až tak moc neřeší. Velká část žen sportuje s klasickou podprsenkou, kterou běžně nosí. Nutno však podotknout, že pro tělo to není dobré. Přitom si stačí zakoupit jen jednu podprsenku, protože po sportu ji vždy vypereme a klidně si ji druhý den můžeme obléct znovu.

Sportovní podprsenka není jen zdravá, ale také zajišťuje pohodlí – jistě se vám už stalo, že při větších pohybech se vám například odepnula ramínka, podprsenka se vyhrnula, přetočila, přestala „sedět“ apod.

Pokud chtějí ženy sportovat, neobejdou se bez sportovní podprsenky. Vybírejte kvalitní sportovní podprsenku, protože na tomto kuse spodního prádla (i na podprsenkách celkově) se nevyplatí šetřit. Pakliže nebudou prsa dobře zajištěna, sportování si ani dobře neužijete.

Sportovní podprsenka plní důležitý úkol – poskytuje prsům oporu při pohybu, zpevňuje a drží prsa.

Dobrý materiál pro sportovní podprsenku by měl být kvalitní, savý, prodyšný, elastický. Sportovní podprsenky jsou zpravidla bezešvé a nemají kostice.

Snowboardové oblečení

Různé druhy snowboardového oblečení se liší svými charakteristikami, jako je míra voděodolnosti, paropropustnosti, míra zateplení, obsah prvků - odnímatelná kapuce, větrací otvory aj. Samozřejmě i snowboardové oblečení má různé střihy a barvy.

Je třeba si vybrat takovou bundu, která je dostatečně velká a při pohybu nikde netáhne. Při zvednutí rukou nad hlavu nesmí konce rukávů sjet na předloktí. Do obchodu si vezměte to oblečení, které pak budete pod bundou nosit.

Co se týká míry zateplení, můžete si zakoupit buď zateplenou, nebo nezateplenou bundu. Lehká nezateplená bunda lépe odvádí tělesnou páru, ale musíte se v ní neustále hýbat. Jestliže počítáte s tím, že budete častěji odpočívat a nebudete pořád aktivní, volte zateplenou bundu. Sice bude vlhkost odváděna pomaleji, ale zato budete v teple.

Větrací otvory na zip, tzv. ventigy, umožňují rychlý odvod tělesných pár (při velmi aktivním pohybu, stoupání do kopce apod.). Zpravidla jsou umístěny v podpaží a na zádech, u kalhot na bocích a nohavicích.

Bundy bývají na vnitřní straně opatřeny i pásem proti sněhu, který poskytuje ochranu nejen před sněhem, ale i před větrem.

Snowboardové kalhoty se v pase dají nastavit, ale jakou zvolit délku kalhot? Optimální je, když se při podřepu nevyhrnou kalhoty před horní okraj snowboardové obuvi. Vybrané kalhoty nesmí být těsné přes stehna a v oblasti rozkroku.

Kromě bundy a kalhot je vhodné opatřit si termoprádlo.

Termoprádlo, funkční prádlo

 • Termoprádlo (funkční prádlo) je využíváno na sport, ale také na práci, běžné nošení a rekreaci. K dostání je nejen dámské a pánské, ale také dětské termoprádlo.

 • Termoprádlo dokáže dobře odvádět pot z těla – převádí ho do další vrstvy oblečení, nebo odpařuje vlhkost do vzduchu.

 • Termoprádlo je dobré pro náš organismus. Je antialergické, příjemné na tělo a udržuje správné klima naší kůže.

Jak se oblékat

Pro maximální výsledky je možné termoprádlo nakombinovat do 3 vrstev:

 • Základní vrstva, která bude přímo na těle, má transportní funkci (odvádí vlhkost a udržuje tělesnou teplotu). Oblečení musí být plně přiléhavé – tak nedojde k přehřátí či prochladnutí v důsledku nahromadění vlhkosti na kůži. Tato vrstva udrží pokožku v suchu a nestudí.

První vrstvu tvoří spodní prádlo, legíny, spodky a trika.

 • Prostřední vrstva má izolační funkci (tepelná izolace a odvod vlhkosti). Tato vrstva chrání organismus před prochladnutím, propustí vlhkost a zahřeje. Jedná se o hřejivé, fleecové oblečení.

Střední vrstva zahrnuje lehké bundy, mikiny, roláky atd.

 • Vnější vrstva má ochrannou funkci, chrání proti vnějším vlivům, před počasím. Chrání ostatní vrstvy, aby do nich nepronikla voda a rovněž chrání proti větru (proudění vzduchu zapříčiňuje ztrátu tepla). Zabraňuje nahromadění vodní páry mezi základní a střední vrstvou.

Svrchní vrstva se skládá z bund, vest a kalhot.

Péče o termoprádlo

Vždy si prohlédněte štítek, na kterém je znázorněno, jak prádlo udržovat. Mělo by se prát naruby, maximálně na 40 stupňů. Nepoužívejte aviváž, protože snižuje výkon vlákna. Výhodou je, že termoprádlo rychle schne.

Cyklistické oblečení

Při výběru cyklistického oblečení si musíme ujasnit, jestli plánujeme krátké vyjížďky, nebo se ježdění chceme věnovat opravdu intenzivně a chystáme se na celodenní projížďky.

Tělo by mělo zůstat v konstantní teplotě a měl by být zajištěn odvod potu a správné odpařování vody.

Pokud nepoužijeme dostatečně prodyšné oblečení, nebo jej nesprávně navrstvíme, páry se změní na vodu a naše tělo nebude v suchu.

Dnešní moderní cyklistické oblečení už je navrženo tak, že splňuje veškeré požadavky: správně odvádí vodní páry a pot, tepelně izoluje, chrání proti povětrnostním vlivům a špatnému počasí, snadno se udržuje, vyznačuje se elasticitou a odolností a navíc je také líbivé.

Sportovní obuv

Obuv můžeme rozdělit na několik základních typů. Například obuv vycházková, společenská, módní - trendová, zdravotní, dle ročního období (zimní, letní,..) a také obuv sportovní. Při výběru obuvi se řídíme účelem, pro který chceme obuv použít.

Sportovní obuv ke sportu neodmyslitelně patří, ovšem u tohoto druhu obuvi je pečlivý výběr obzvlášť důležitý.

Vycházíme z konkrétního druhu sportu, který chceme provozovat. Pro haly a tělocvičny je určena sálová obuv, pro běhání speciální běžecká obuv, rozlišujeme obuv pro tenis, basketbalovou obuv, kopačky, outdoorovou obuv, fitness obuv atd.

Outdoorovou obuv využíváme při vycházkách v přírodě a při turistice. Klade vysoké nároky na pohodlí a odolnost vůči vnějším vlivům (povrch, počasí,..).

Běžecká obuv

Běžeckou obuv dále rozdělujeme dle různých kritérií například na obuv závodní, tréninkovou, silniční, obuv do terénu, obuv dle typu chodidla a míry pronace.

 • Tlumivá běžecká obuv

 • Obuv s kontrolou pronace

 • Stabilní běžecká obuv

 • Lehká tréninková běžecká obuv

 • Závodní běžecká obuv

 • Krosová běžecká obuv

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15143 (rodina-finance.cz#20886)


Přidat komentář