Salón psí krásy - Teplice

Náročná péče o psa je specifická a mnohdy ji sám majitel zvířete nezastane. Proč vašemu miláčkovi jednou za čas nedopřát kvalitní a profesionální péči v salonu, kde s tím mají bohaté zkušenosti? Odměnou vám bude zdravé a spokojené zvíře.

Kvalitní péče o pejska

Péče o psa je specifická a neslouží jen k tomu, aby zvíře bylo krásné a pěstěné.** Pravidelná údržba je i prevencí různých onemocnění**, které mohou mít i fatální následky. Pravidelné stříhání srsti, úprava drápků, čištění análních žláz, odstraňování chlupů z uší nebo koupání je jen základem ke spokojenému životu psa. Nezapomeňte ani na česání, aby nedošlo k zacuchání, zcuckovatění a zplstnatění chlupů. Navíc odborné oko vám poradí, co vašemu psovi chybí. Vyberte si salón, kde budou vašeho pejska udržovat ve skvělé formě a maximální pohodě. Kam se obrátit?

Úpravy pejsků a jejich srsti

I když většinu úprav byste mohli nějak udělat doma, tak profesionál vám vždy zajistí lepší péči, protože v tom má praxi. Jednou za čas návštěva salónu je jako návštěva u doktora.

Profesionální stříhání psa

Péči a pravidelný sestřih jsou určeny nejen plemenům, která vyžadují specifickou úpravu (např. pudlové, bišonci, teriéři nebo maltezáčkové). I běžný voříšek potřebuje úpravu srsti, protože je jednak udržován jeho vzhled a také se předchází nemocem. Navíc pravidelná udržba profesionálními pomůckami (nůžky, strojky apod.) zastřihnou srst lépe než náčiní, které máme doba. Sestřih je přesnější, není střapatý a rozčepýřený.

Co se týká zdraví, tak, protože srst pokrývá největší plochu zvířecího těla, má velký vliv na jeho fungování. Jestli se zamotají chlupy, tak se brání běžné termoregulaci, psovi je pak zbytečně pořád horko, cítí se nesvůj a má podrážděné reakce, které mohou zasáhnout i lidi v jeho okolí.

Když se kožich zcuckovatí, tak se vytvoří neprůchodné plstě a kůže nemůže dýchat. Tam, kde se usazuje špína, tak může dojít k hnisavým zánětům, které mají na svědomí v konečném důsledku i odchlipování a krvácení kůže.

 

Péče o tlapky a drápky pejska

I na tlapkách jsou chlupy, které by se měly pravidleně zastřihávat, protože zachytávají nánosy špíny, které je dráždí a pak vám domů také nosí zbytečné smetí.

Co se týká stříhání drápků, tak i když si myslíte, že to zvládnete sami, tak raději to nechte na odborníkovi. Mohli byste pejska ošklivě poranit, protože i v drápcích jsou cévky, jejichž poškození by zvíře bolelo. Zejména, pokud má pes drápy tmavé, tak není nic vidět. Profesionál však ví, kde co je, protože zná nejlépe biologickou stavbu psa a ví, jak může provádět úpravu, aby psovi neublížil. Stříhání drápků se provádí tak jednou za dva měsíce, aby neměl pes přerostlé pařáty, které by mu bránily v chůzi.

Koupání pejska v psím salonu

Velmi neoblíbená procedura psů. A to ani těch, kteří jinak normálně vběhnou třeba do koupaliště. I když tuto proceduru můžete provádět doma, tak jistě víte, jak se zvíře brání, zacáká nejen vás, ale i celou koupelnu, takže ještě můžete malovat a navíc ztrácíte čas. Nechte to tedy na odbornících, jednou za čas to snad nevadí. Profesionál už zná reakce zvířat a bude postupovat tak, aby bylo co nejrychleji hotovo. Navíc jeho znalost reakcí psů mu umožňuje, aby prováděl koupání tak, aby se zvíře nestresovalo. Následné vyfénování pak vede už jen k rychlejší úpravě, abyste se nezdržovali a mohli si odvézt zvíře domů.

Česání a rozčesávání pejska

Nejen neposedové, ale i klidná plemena nemají pro tuto činnost trpělivost. Zdlouhavé vyčesávání chlupů je nejen náročné, ale s některými zamotanými chlupy si poradí jen profesionál. Svěřte vašeho miláčka do profesionální péče, kdy se preventivně předchází zplstnatění, které, jak již bylo zmíněno, může mít fatální dopady na zdraví psa. A jestli vám pejsek už trochu zcuckoval, tak s úpravou a sestřihem se to dá ještě zachránit, ale musí někdo vědět jak.

Čištění uší psů

V uších se uvolňuje maz, který může dráždit zvukovod. Je tedy třeba jej pravidelně odstraňovat, aby nedráždil vašeho psa. K úpravě uší patří i depilace chlupů v uchu, která rovněž může zadržovat maz a navíc se zde vytváří nepěkné mastné a špinavé cucky.

Trimování psů

Je to metoda, kdy se odstraňuje odumřelá srst i s kořínky, když nemůže sama vypadnout. Provádí se u hrubosrstých plemen psů a díky této proceduře se srst stává zase esteticky přijatelnější. Trimování byste měli psovi dopřávat tak jednou za 2 měsíce.

Připravte psa před návštěvou salónu

Zjednejte si všechny procedury s odborníkem předem, aby si profesionál rezervoval daný čas. Jestli chcete dát psa jenom stříhat, tak zvíře před návštěvou salonu vykoupejte, vysuště a rozčesejte. Je to důležité, aby následný střih měl požadovaný tvar.

Pokud chcete dát** psa trimovat**, tak ho alespoň 14 dnů předem nemyjte. Jestli máte psa, který je třeba nějak citlivý nebo agresivní, tak upozorněte odborníka předem, aby odhadl, jesli třeba nebudete muset být u procedury, aby se zvíře nestresovalo. Jinak si můžete někam odskočit, většinou přítomnost majitele psa rozptyluje a neposedí.

 

Péče o pejska doma

  • Přeci jen musíte svého mazlíka pozorovat i doma a pečovat o něj. Hlavně sledujte jeho reakce, které vám dají najevo, zda je vše v pořádku. Neobvyklé reakce naznačí, že se něco děje.
  • Občas pejska přeci jen pročešte.
  • Kontrolujte i oblast kolem očí, aby se mu okolo čumáku neusazoval maz, který vytéká z očí. Maz by mohl ztvrdnout a posléze bolestivě vytrhat chlupy, v horším případě i psovi zalepit oko.
  • V případě potřeby psovi čistěte anální žlázy. Postup si nechte nejlépe poradit u odborníků, není to nic složitého.
  • Asi jednou týdně čistěte pejskovi uší.
  • Snažte se preventivně zabránit zubnímu kameni pravidelným čištěním zubů.
  • Dbejte i na správnou výživu. Nemyslete si, že to, co chutná vám, svědčí i psovi. I když se může utlouct po čokoládě, kterou mu dáte ochutnat, tak tento pokrm je pro něj dokonce velmi nevhodný. Nechte si poradit u odborníka, který zná psí potřeby a dokáže vám pomoci ke zdravému a spokojenému zvířeti. To pak pohodu přenese i na vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15163 (rodina-finance.cz#22543)


Přidat komentář