Řiditelný akrobatický drak

Co je řiditelný akrobatický drak? Kdo jej může ovládat a k čemu slouží? Jak vypadá? Zapomeňte na klasické papírové draky. Řiditelný akrobatický drak představuje moderní způsob pouštění draků. Je to zábava pro děti i dospělé.

Pouštění draků dříve a dnes

Vzpomínáte si na chvíle, když jste si jako děti pouštěli na podzim ručně vyrobené draky? Vzpomínáte na chvíle napětí a očekávání? Kdy zafouká vítr a kdy nastane ten správný okamžik ke vzlétnutí draka? Klasické pouštění draka, jak je známe z dřívějších let, má jistě svou okouzlující atmosféru. Ale dnešní doba nabízí zcela jiné možnosti.

V současné době si můžete v hračkářství či papírnictví zakoupit vyrobeného draka a vybrat si můžete z několika druhů materiálů. Očekáváte od papírového draka něco víc než jen létání? Vyzkoušejte akrobatického řiditelného draka a poznejte, jaké možnosti nabízí! Speciálně sestrojení draci nabízí i široké sportovní vyžití.

Drak nejen pro děti

Neopustila vás záliba z dětství a stále vás láká pouštění draka? Nechcete čekat na podzim, který nabízí vhodné povětrnostní podmínky? Chcete si zvednout hladinu adrenalinu v krvi? Poznejte kiting nebo power kiting s moderními řiditelnými akrobatickými draky!

Sport a zábava pro dospělé i děti

Chcete svému dítěti pořídit draka k létání? Chcete něco navíc? Co takhle akrobatický řiditelný drak? Vaše dítě se už nemusí tak snažit, pobíhat po louce a čekat na příznivý vítr, aby drak vzlétnul! Akrobatický řiditelný drak je sestrojen tak, aby vzlétnutí i ovládání bylo velmi jednoduché. To znamená, že vašemu dítěti přinese spoustu radosti a nezapomenutelných vzpomínek!

Z čeho je řiditelný akrobatický drak vyroben?

Moderní draci se vyrábí z ultra lehkých mikro materiálů a svým vzhledem připomínají padák. Stejně tak jsou i sestrojeni. Skládají se z několika vzduchových komor a ovládacích lan či šňůr, na jejichž koncích jsou upevněny držáky.

Jaké sporty se dají s řiditelným drakem provozovat?

Kiting, Power kiting, Snowkiting, Grasskiting...

Pouštění řiditelného akrobatického draka se nazývá kiting. Ve sportovních potřebách či v internetových obchodech najdete široký výběr akrobatických řiditelných draků. Některé jsou určeny pro začátečníky- jedná se o menší draky a jiné pro zkušené sportovce.

S akrobatickým řiditelným drakem se můžete naučit různým kouskům a kreacím, které lze vytvářet během letu draka. Nejprve však musíte zvládnout základní úkony! Nemusíte se však obávat. Létání s drakem je velmi jednoduché, takže draka můžete bez obav svěřit i vašemu dítěti!

Power kiting

Máte rádi adrenalinové sporty? Power kiting je jedním z nich. Power kit v překladu znamená „tažná síla draka". Speciálně sestrojený akrobatický drak dokáže unést i dospělého muže! Nejedná se však o nějaké dlouhé lety, spíše jen o krátkodobá vzlétnutí, kterých lze využít u jiných sportů.

Vodní lyžování a surfování

Jedete na dovolenou k moři? Přibalte si s sebou i akrobatického draka a vyzkoušejte s ním vodní lyžování nebo surfování! Drak vás bude chvílemi nadnášet nad vodou a pak bude záležet na vás, jak zvládnete lyžování na moři!

Snowkiting

Akrobatický drak vám přinese i nevšední zážitky při jízdě na snowboardu či lyžích! Dejte si jen pozor na vedení vysokého napětí a stromy! Využití akrobatického draka však vyžaduje nejen výborné znalosti a zkušenosti v ovládání draka, ale i dobrou fyzickou kondici!

Grasskiting

O co se jedná? Znáte lyžování v létě? Provádí se na travnaté louce na upravených lyžích. Při grasskitingu vás pohání drak, kterého ovládáte dle svých možností. Jedná se o bezpečnou a snadno dostupnou variantu power kitingu, nemůžete se utopit ani umrznout. Navíc je vaše tělo obaleno chrániči.

Kousek historie...

Kdy a kde vzlétnul první drak?

Pouštění draků má více než tisíciletou historii. Přibližně z 5.století př.n.l. se dochovaly záznamy o pouštění draků. Za vynálezce jsou považováni dva čínští filozofové Mozi a Lu Ban. Drak patří mezi uznávané náboženské symboly, a proto pouštění draků mělo především náboženský charakter.

Na druhou stranu se draci používali i k vědeckým účelům- měření rychlosti větru, určování vzdálenosti, přenášení vzkazů...

Z čeho se čínští draci vyráběli? Číňané využívali ke konstrukci draků přírodního materiálu- bambusu a vyráběného hedvábí.

Draci se používali i k zábavě

Oblíbeným sportem v Asii, zejména pak v Číně, Japonsku a Thajsku bylo bojování s létajícími draky. Drak byl sestrojen tak, aby dokázal přeříznout provázek jiného draka. Pak už záleželo pouze na dovednostech toho, kdo draka ovládal.

Kdy se létající drak dostal do Evropy?

Díky kolonizaci Asie se drak rozšířil i do Evropy, a to na přelomu 16. a 17. století. Nejprve se létající draci objevili v Anglii, postupně se rozšířili i do ostatních evropských států a do Ameriky.

Létající draci jako nástroj vědy

Jaké využití měli létající draci ve vědě? Mezi americké vědce, kteří využili létajícího draka k vědeckým pokusům, patřil i Benjamin Franklin nebo A.G.Bell, kteří zkoumali původ a vznik blesku. Meteorologům pomáhali létající draci ve vynášení meteorologických přístrojů do výšek.

Draci se také využívali ke konstrukci letadel, překonávání vzdáleností, přenášení zpráv, špionážní vojenské činnosti- fotografování nepřátelských objektů, pozorování, přenos vojenského zařízení...

Například díky létajícím drakům, kteří svou silou táhli loď, přeplul v roce 1903 S.F.Cody na upraveném plavidle kanál La Manche.

Jak si správně vybrat draka?

Chcete si koupit akrobatického řiditelného draka? A nevíte si s tím rady? Na trhu najdete několik druhů akrobatických řiditelných draků. Před nákupem byste si měli zodpovědět několik základních otázek:

Pro koho je drak určen?

Pro děti do 6-ti let je akrobatický řiditelný drak nevhodný. Koordinace pohybu u těchto dětí ještě není dostatečně vyvinutá, mohlo by dojít k jejich úrazu. Pokud chcete takto malým dětem udělat radost, pořiďte jim klasického papírového draka.

Začínáte s akrobatickým drakem?

Pořiďte si řiditelného akrobatického draka přiměřené velikosti. Začátečníkům se doporučuje zakoupit si draka** o velikosti 150-180cm**. Snadno se s ním naučíte základnímu ovládání.

Patříte mezi pokročilé?

Preferujete především rychlost? Draci o velikosti 110-130cm patří mezi ty nejrychlejší. Draci o velikosti 130-150cm jsou také rychlí, ale nedokážou létat tak rychle jako ti menší. Nevýhodou je, že ve slabém větru nelétají tak dobře jako velcí draci.

Chcete využít draka pro přesné létání a free-style? Vyberte si draka o velikosti 180-230cm! Větší drak vám zaručí větší tah v silnějším větru.

Preferujte kvalitu!

Náklady na pořízení kvalitního řiditelného akrobatického draka jsou sice vysoké, na druhou stranu odpovídají kvalitě. Nebojte se investovat vyšší částku, protože drak má při dobrém zacházení dlouhou životnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15146 (rodina-finance.cz#21249)


Přidat komentář