Oblečení nadměrných velikostí

Každá žena chce být krásná. Krása však není synonymem ke štíhlosti. Aby byla žena krásná, musí se umět hlavně vkusně obléct a upravit. Přitažlivá a sexy může být i žena plnějších tvarů.

Modelky „kost a kůže“ versus modelky „krev a mléko“

Trendy dnešní doby kladou důraz na štíhlost až vyhublost. V televizních obrazovkách a časopisech jsou prezentovány modelky s ideálními mírami a všude vidíme reklamy na hubnutí.

V posledních letech se však návrháři zaměřují také na ženy s oblejšími tvary a je zdůrazňována krása nejen hubených, ale také plnoštíhlých žen, které se čím dál častěji objevují na přehlídkových molech. A co na to muži? Mnozí uvádějí, že se jim plnoštíhlé modelky líbí dokonce více, než ty hubené! Ostatně – pokud jsou i plnoštíhlé ženy se sebou spokojené, proč by si měly lámat hlavu dietami a cvičením?

Oblečení nadměrných velikostí nemusí být nudné

Je pravda, že některé oblečení pro „baculky“ je hodně nudné, nevýrazné a má plandavý střih. Zdá se, že kilogramy naopak přidává, než ubírá.

Na trhu ale najdeme také stylové oblečení. Nejlépe je nakupovat v obchodech, které jsou speciálně zaměřené na módu nadměrných velikostí. Oblečení nadměrných velikostí má nabízet stejné možnosti, jako oblečení běžných velikostí. Měli bychom mít možnost si vybrat oblečení elegantní, sportovní, sexy atd.

Není třeba se vyhýbat ani výrazným, pestrým vzorům a vypasovanějšímu střihu. Chce to jenom trochu citu.

Neomezujte se pouze na usedlé modely!

Pokud si jako žena oblejších tvarů chceme vybrat vkusné oblečení, musí mít zdravé sebevědomí. Ženy s nízkým sebevědomím se, ve snaze být co nejméně nápadné, často omezují pouze na tmavé barvy a usedlé modely. Pak se nemohou divit, že vypadají jako „v pytli“. Jestliže si nejste jistá, nechte si poradit.

 

 

Oděvy XXL - jak vybrat správnou velikost

Některé tipy, jak zamaskovat nedokonalosti postavy

Silná lýtka

Vyvarujte se nízkým botám (zejména kotníčkovým) a legínám. Kupte si špičaté lodičky na podpatku.

Široké boky

Vyhýbejte se ozdobným prvkům a kapsám. Vhodná je tmavá sukně ke kolenům nebo rozevláté šaty.

Velké břicho

Není vhodná sukně ani šaty s gumou v pase či na šňůrku. Pořiďte si řasené šaty, sukně do áčka a tuniky.

Velký zadek

Na kalhotách by neměly být kapsy a výrazné prošívání. Vrchní část oblečení má délkou sahat alespoň do půlky hýždí.

Velká prsa

Rozhodně je neschovávejte a klidně si můžete dovolit i mírný výstřih. Každopádně se neobejdete bez kvalitní podprsenky – investice do ní se určitě vyplatí. Raději si nechte poradit v obchodě. V dobrém obchodě by vás měla prodavačka ochotně změřit a doporučit vhodné modely.

Vyberte podprsenku, která vám bude sedět a bude prsům poskytovat dostatečnou oporu. Vhodnější jsou nevyztužené podprsenky uzavřeného střihu a podprsenky s boční oporou. Vyhněte se podprsenkám, která prsa zmenšují a utlačují na hrudník, čímž postava úplně ztrácí ženské tvary. Noste je pyšně před sebou!

Silné paže

Nenoste tílka bez rukávů, obzvlášť ke kalhotám. K sukni si je můžete více dovolit, protože pozornost upoutají nohy a ruky už nebudou tak výrazné.

Silný krk a široká ramena

Nevhodné jsou veškeré roláky a také dlouhé náušnice. Doporučuje se výstřih do véčka. Při této nedokonalosti postavy by se člověk opravdu neměl hrbit, protože to podporuje mohutný vzhled.

Široký obličej

Účes potřebuje dodat objem. Vyvarujte se vlasům uprostřed rozdělených pěšinkou. Doporučuje se kvalitně vytrhané obočí a ofina.

Některé rady pro nákup oblečení nadměrných velikostí

 • Musíte vzít v potaz barvu pleti. Není třeba se vyhýbat výrazným barvám (vyberte takovou, ve které se budete cítit dobře). Obecně se více doporučují studenější než teplejší tóny, nicméně je to opravdu individuální. Důležité je řídit se podle pocitů. Barvy by každopádně neměla splývat s kůží.

 • V oblečení se zaměřte na prvky, které zeštíhlují.

 • Odpoutejte se od nudného beztvarého oblečení. Doporučuje se vypasovaný model, který není příliš obtažený, avšak postava v něm zároveň nesplývá.

 • U kratších silnějších nohou není samozřejmě vhodná minisukně, ale ani sukně do áčka. Sukně by měla být alespoň po kolena.

Větší břicho - tipy

Mnoho žen trápí nedokonalosti břicha. Buď se nám zdá velké, nezpevněné, nebo se na něm třeba vytvořily strie. Řešením je jednak cvičení, hubnutí, plastiky, ale pokud na to nemáte čas, chuť, ani peníze, případně výsledek potřebujete ihned, může vaše problémy vyřešit jednoduše vhodné oblečení.

Vhodné oblečení

 • Bříško je dobré zamaskovat zejména volným oblečením. Nevhodné jsou upnuté střihy, lesklé materiály a rovněž materiály, které se lepí na tělo (mají být naopak vzdušné a volné).

 • Na větší břicho se doporučuje model šatů či topu, který se pod prsy postupně rozšiřuje.

 • Obecným zeštíhlujícím prvkem jsou proužky. Vertikální pruhy navíc prodlužují postavu.

 • Tričko by mělo být vždy pod bříškem, nikoliv nad břichem nebo přes něj.

 • Pozor na pásky! Opasek umístění v pase na břichu připoutá pozornost k problematickému místu.

 • Doporučované jsou různé tuniky.

 • Co se týká kalhot, nejsou vhodné kalhoty s výrazným kostkovaným vzorem a kalhoty se záhyby v pasu. Jak sukně, tak kalhoty, potřebují výšku pasu těsně pod pupek (nesjou vhodné nízké ani vysoké kalhoty). Pokud by vám mělo z kalhot břicho vyloženě překypovat, raději si kupte o číslo větší.

Spodní prádlo

Bříško skvěle stáhnou vyšší stahovací kalhotky, stahovací punčocháče, nebo korzetový pás. Vybrané stahovací prádlo by nás mělo co nejméně omezovat v pohodlí.

Výšku stahovacích kalhotek je třeba zvolit podle toho, jak vysoké partie břicha chceme stáhnout (čím vyšší partie, tím vyšší kalhotky).

Stahovací kalhotky mohou být jednoduché, ale také ozdobené krajkou. Na výběr je prádlo různých barev a materiálů. V moderních stahovacích kalhotkách se nemusíme stydět sami před sebou ani před partnerem.

Na trhu je také výběr zeštíhlujících panty kalhotek a zeštíhlujících legín, které už působí i na jiné partie než jen na břicho.

Plavky pro nedokonalou postavu

Pro baculky jsou vhodné plavky – tankiny. Jedná se o spodní samostatný díl a vrchní top se všitou podprsenkou. Tankiny ocení nejen XXL dámy, ale třeba i sportovkyně, které se tak mohou nerušeně věnovat různým sportům bez hlídání vrchního dílu plavek.

Spodní díl může být klasický nebo nohavičkový – ten však opticky zkrátí nohy.

Pro „slovanskou“ postavu se hodí jednodílné plavky se všitým korzetem. Tyto plavky postavu vytvarují a zpevní. U tohoto typu bývají i nastavitelná ramínka. Pokud zvolíte tmavší barvy, uberou vám na váze.

U větších prsou volte nepotištěný vrchní díl s kosticemi a raději širší ramínka.

Nepostradatelným pomocníkem je pareo nebo sukýnka.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15142 (rodina-finance.cz#20874)


Přidat komentář