Nové deskové hry

Minule jsme si připoměli společenské hry, které jsou již dlouhou dobu na trhu, nyní si představíte méně známé hry. Máme tip na hry pro starší osmnácti let, které mohou nejen skvěle pobavit, ale v partnerovi rozpoutat netušené vášně.

Moderní společenské hry

Moderní společenské hry se v posledních letech těší velké oblibě. Jejich domovem je Německo, kde tyto hry hrají lidé bez rozdílu věku či vzdělání. V České republice si lidé neznalí těchto her většinou představí Člověče, nezlob se, tedy jednoduchou hru pro malé děti a na hraní "dětských her" nemají čas. Postupem času se i u nás dostávájí moderní společenské hry do povědomí lidí, především středoškoláků a vysokoškoláků, a stávají se velmi oblíbenými. Lidé totiž zjišťují, že některé hry jsou mnohem složitější než Člověče, nezlob se a že mohou být vhodným doplňkem při setkání přátel.

 

Pod pojmem stolní hra se mi vybaví šachy nebo Člověče nezlob se. Jak se MSH od těchto her liší?

Šachy i Člověče nezlob se jsou hry na dvou opačných pólech pokud se jedná o míru náhody. Zatímco v šachu náhoda nehraje žádnou roli - vše je jasné a otevřené hned od začátku,  v Člověče nezlob se je v podstatě vše založeno na náhodě.  MSH dále většinou obsahují příběh a zápletku, zasazenou do konkrétního prostředí ze současnosti nebo minulosti.

Osobně mi na hrách vadí, že když prohraji, jsem vlastně ponížen tím, že mne druhý zničil (Monopoly, Člověče nezlob se, Šachy). Jsou MSH stejné?

Ve většině případů ne. MSH často používají herní mechanismy, které vedou k budování, stavění, sbírání. Všichni tedy například staví a vyhrává ten, kdo postaví nejvíce nebo nejdříve. Na konci hry mají všichni dobrý pocit "z dobře odvedené práce" - každý něco postavil, nikdo není ponížen. U spousty her si také hráč řekne "kdybych to zahrál jinak, mohlo to dopadnout ještě lépe" a těší se jak svoji strategii změní v další hře.

Nejrychlejší cesta ke hrám, stačí si jen vybrat:

 • Strategické hry
 • Rychlé karetní hry
 • Vědomostní hry
 • Hry pro děti
 • Finanční hry
 • Experimentální hry
 • Abstraktní hry - GIPF projekt
 • Smart games
 • Logické hry
 • Poker
 • Wow TCG
 • Taneční podložky
 • Sady her

Hrou roku 2010 byla Akademií her zvolena hra Dixit.

Akademie her je skupina uznávaných odborníků na deskové hry. Akademie sama volí své členy a řeší konflikty zájmů prostým hlasováním.

Dixit je společenská hra v nejlepším smyslu slova. Je to univerzální hra, která osloví téměř každého, i „nehráče“, tedy lidi, kteří jinak hry moc nevyhledávají. Na první pohled zaujmou velké karty svou ex

celentní grafikou. Karty neobsahují žádný text, jen krásné malby s mnoha významy. Jsou plné zajímavých detailů, které dávají hře tvořivou atmosféru. Právě pojmenování jednotlivých karet je podstatou hry. Hráči se snaží ostatním sdělit, jaký význam v kartě vidí a současně toto sdělení zamaskovat, aby jej neodhalili všichni.

Hra má jednoduchá, lehce pochopitelná pravidla a je připravena k hraní téměř okamžitě. Dixit má originální herní mechanismus, který po celou dobu nenásilně vtahuje všechny hráče do hry. Hře prospívá obměna hráčů, při hraní ve stejné skupině se potenciál hry může časem snížit. Hráči dostanou do ruky kartičky s obrázky a jeden z nich se stane vypravěčem. Snaží se popsat vybranou kartičkum, kterou položí skrytě na stůl. Ostatní hráči pak přidají každý po jedné kartě. Následně se karty otočí a hráči sázejí na to, kterou kartu vypravěč popisoval. Ten se musí snažit - neuhodne-li nikdo nebo všichni, nezíská on nic a ostatní po dvou bodech. Uhodne-li jen někdo, má dotyčný či dotyční a vypravěč tři body. Navíc hráči, kterým se podařilo podstrčit kartu, na kterou vsadí protihráči, přitečou body ze špatného tipu.

Rozšíření hry Dixit 2 - přináší další porci skvělé zábavy a fantazie. Můžete si zahrát pouze s novými kartami, kdy vás během první partie budou čekat neustále nová překvapení, nebo karty z rozšíření přimíchat mezi karty ze základního balení.

Puerto Rico neboli hra Portoriko

Je to podnikatelská strategická hra, výsledek závisí hlavně na rozhodování hráčů, náhoda nehraje téměř žádnou roli. Hráči se stávají vlastníky plantáží v 16. století v Portoriku. Tou dobou také připlouvají lodě, aby od hráčů nakoupily jejich výdobytky: kukuřici, indigo, kávu, cukr a tabák. Cílem hry je pěstovat, zpracovávat a obchodovat jednotlivé suroviny lépe než protihráči. V každém kole si hráči vyberou jednotlivou roli a provedou akci, která je touto rolí umožněna. Ale pozor, ostatní mohou provést tuto akci s drobným znevýhodněním také… Skvělá hra, jedna z celosvětově nejlépe hodnocených deskových her. Hra vyhlášená za nejlepší strategickou hru na trhu v Německu, Rakousku, Švýcarsku, USA.

Zlatokop, nebo guvernér, osadník, nebo stavitel? Ať už v Novém světě hrajete jakoukoliv roli, máte jen jeden cíl: dosáhnout co největšího blahobytu a věhlasu! V každém kole si každý hráč vybere jednu z rolí a stanoví tak určitou akci pro všechny hráče. Tak můžete založit nové plantáže, na kterých budete pěstovat plodiny, ze kterých pak budete vyrábět zboží. To pak můžete prodat do obchodního domu, nebo dovézt do Starého světa. Za vydělané peníze můžete koupit budovy ve městě. Kdo při hře nejvíce hledí na stále se měnící pořadí jednotlivých akcí a jejich zvláštní privilegia, bude nejúspěšnější a vyhraje.

Vikingové – Mindok

Společenská hra Vikingové je velmi svižná a zábavná. Pyšní se svými jednoduše pochopitelnými pravidly a obsahuje osvědčené herní mechanismy legendární hry Carcassonne. Vikingové vás budou rozhodně bavit! Staňte se vůdcem kmene statečných Vikingů a veďte svůj kmen na objevitelských cestách k neznámým ostrovům. Vaším úkolem je objevit a prozkoumat tyto ostrovy a poté je osídlit lidmi ze svého kmene - zvědy, šlechtici, rybáři a zlatníky. Ostrovy postupně osidlujete a snažíte se získat vliv na co nejvíce z nich.

Svět otázky a odpovědi

Vědomostní společenská hra s kvízovéými otázkami testuje Vaše vědomosti týkající se celé naší planety. Jak dobře znáte svůj domov - planetu Zemi? Vydejte se na dobrodružnou cestu kolem světa plnou poznání a brzy se z vás stane opravdový světoběžník. V této vědomostní hře najdete 2400 otázek týkajících se planety Země a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů podle jednotlivých kontinentů: Evropa, Asie, Afrika, Severní a Jižní Amerika, Austrálie a Oceánie a kategorie Napříč kontinenty. V každém ze šesti okruhů se vyskytují otázky z těchto oborů: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé. Během hry Svět otázky a odpovědi si užijete nejen spoustu zábavy, ale také se dozvíte mnoho zajímavých informací z celého světa.

Hra má také modifikace

 • Český film - otázky a odpovědi
 • Evropa otázky a odpovědi
 • Česko a Evropa rozšíření
 • Česko otázky a odpovědi Junior
 • Slovensko - otázky a odpovede
 • Slovensko - otázky a odpovede junior,
 • Vlajky světa
 • Zvířata Světa
 • Česko Sport

Kde leží Řáholec

Kde leží Řáholec aneb vyznáte se v Česku? Je skvělá strategicko-naučná hra, při níž se docela jistě zapotí i ten nejzdatnější zeměpisec. Asi každý ví, že Lipno leží jižněji než Sněžka. Které z těchto míst ale leží víc na západ? A kde vlastně leží ten Řáholec? Stačí si zahrát tuto hru a dozvíte se to! Kdo se trochu vyzná v českém zeměpisu nebude mít žádný problém s tím umístit karty hor, pramenů řek, jezer a dalších přírodních útvarů na správná místa. A kdo se zatím tak úplně nevyzná, se toho může hodně dozvědět. Kromě toho vám hra nabízí prostor pro velmi zajímavé blafování a užijete si u ní spoustu zábavy.

Hra je pokračováním veleúspěšných her Kde leží Kotěhůlky a Kde leží Uppsala.

Cesta manželstvím

Hrajte s partnerem, nebo rodinou hru, která Vás provede nástrahami manželského života a kde si můžete s úsměvem vyzkoušet, co Vás čeká. Pozvěte přátele a královsky se všichni bavte. Poznáte, jaký kdo doopravdy je. Při zábavných úkolech se sblížíte a hned bude v rodině fajn. Desítky veselých úkolů, skládací obrázky, bonusy, pohoda…

Tahle hra je v současnosti jedním z nejoblíbenějších svatebních darů. Novomanželé si mohou při hře s příbuznými a přáteli upevnit poměrně čerstvé rodinné vztahy a během hraní se sblíží i rodinní příslušníci, kteří se třeba ještě tak dobře neznali. Tahle hra je velmi zábavná, pohodová a nejen že vyvolává úsměv svými úkoly, ale také stmeluje.

Hry s hvězdičkou - Kámasútra

Kámasútra je biblí sexu a tahle hra je její moderní verzí, ve které se můžete pobavit s lehkostí a třeba se i zasmát. Chcete romantický večer, nebo je vaší prioritou pohlavní styk bez zbytečných kudrlinek? Proto je pro vás v této hře připraveno několik verzí. Kartičky, polohy, bonusy, soft nebo hard verze. Hra, která mezi erotickými stolními společenskými hrami doposud chyběla. Proto se také záhy po uvedení na trh stala hitem. Prodejná je samozřejmě pouze osobám starším 18 let.

Hra Nekonečná párty

Hra nabízí 4 varianty, jak hrát: na herním plánu, s flaškou, 2x s kostkami. Čeká Vás plnění zábavných úkolů, lehká erotika a tanec, mnoho legrace a smíchu, úkoly spojené s pitím alkoholu, široká škála her a soutěží, hard-core sekce pro odvážné, svižná a neutuchající zábava.

Hra Sexy aktivity

Hráči hrají buď jednotlivě nebo v týmech. Když je hráč na tahu, tak si vždy volí jakou obtížnost úkolu nebo otázky bude plnit a podle toho se pak posouvá vpřed po herním plánu - pokud splní. Hra obsahuje tři obtížnosti humorných sexy úkolů a zvídavých otázek spolu s bonusy, které obsahují soutěže, nebo zábavné úkoly pro všechny. Oblíbená hra na domácí oslavu, mejdan či večírek od Origame. Zábava na Silvestr, chatu, chalupu či oslavu. Lehce erotická společenská zábavná hra prodospělé. Desítky úkolových karet.

Hra Česká hra lásky

Chcete přinést do vztahu něco nového a vzrušujícího? Chcete přimět partnerku nebo partnera k častějším něžnostem? Očekáváte od milostného života něco víc? Pak je tato hra to pravé zpestření vašeho sexuálního života.Ve hře postupujete po herním plánu, kde plníte příjemné erotické úkoly a odpovídáte na otázky. Úkoly jsou rozdělené do čtyř kategorií, aby sexuální vzrušení postupně stoupalo až do cíle, kde Vás čekají milá překvapení a krásný sex. S Českou hrou lásky budou Vaše erotické zážitky pokaždé jiné, originální a nezapomenutelné. Budete hrát znovu a znovu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15150 (rodina-finance.cz#21928)


Přidat komentář