Kompletní úklidové služby

Poměry v rodinách jsou různé. Někdy úklid padá na hlavu paní domu, jindy jí pomůže celá rodina. Někdo si pořídí služku - pomocnici, hospodyni do domácnosti a jinde to řeši objednávkou u úklidové firmy. Podívejme se, co takové služby zahrnují.

Kompletní úklidové služby

Poradíme Vám jak problém vyřešit jednoduchým telefonickým rozhovorem nebo napsáním emailové objednávky.

Řešením je - úklidová firma

Firmy jako profesionální manžel, hodinový manžel, profi hospodyně nebo prostě úklidová služba nabízejí vesměs stejné nebo podobné služby. Jaké služby úklidové firmy nabízejí a s čím si umí profesionálové pomoci, na to se dnes zaměříme detailněji.

 • jednorázové běžné i generální úklidy bytů a domů
 • pravidelné úklidy v domácnostech
 • úklid škol a školek
 • úklid sportovních center
 • úklid po řemeslnících
 • úklid průmyslových hal
 • úklid nemocnic a ordinací
 • úklid obchodů a kanceláří
 • úklid hotelů a penzionů
 • úklid zahrada trávníků
 • úklid automobilu
 • odvoz odpadu a stavební sutě ...
 • úklid sněhu
 • drobné řemeslné práce
 • mytí oken, výloh a fasád
 • skartace dokumentů a písemností, nosičů dat atd.
 • čištění podlah speciálním strojem – například leštění mramoru
 • deratizace, dezinsekce, dezinfekce

Jak vybrat vhodnou úklidovou firmu?

Nejlepším řešením jsou samozřejmě reference od známých, kteří takové služby již využívají. Pokud ve Vašem okolí nikdo takový není, měli by jsme se zajímat, kdo v dané firmě úklid provádí, jak je zajištěna kontrola a jaké mají ceny. Má li taková firma stálé zaměstnance s trestní bezúhonností, mají-li pojištění škod, jsou-li nějak sledováni při výkonu služby a posuzováni atd.

Jednorázový generální úklid domácnosti

Co všechno taková služba zahrnuje? Jednoduše vše co si zákazník vyžádá. Vyberete si místnost – například ložnici a nasmlouváte práce jako – umýt okna, vyčistit koberec, umýt dveře, vypínače, zásuvky a lustr, naleštit nábytek, utřít prach, přeleštit zrcadla a převléknout ložní prádlo.

V koupelně umýt a vyleštit vanu, sprchový kout a umyvadlo i baterie, podlahu, osvětlení, vycídit zrcadla, WC a bidet, vynést smetí a vyleštit obkladačky, doplnit zásobníky mýdlem a vyměnit ručníky a osušky.

Kuchyň si můžete přát vysmejčit nejen na povrchu, ale i v oblasti zásob a skladu potravin. Dále umýt dřez, pracovní desku, všechny madla a kliky, stůl a židle, vyleštit sporák a vyčistit troubu, odmrazit vymýt lednici, mrazák a vyčistit mikrovlnku, okna, parapety, dveře, lustry a podlahu...

A takto můžete pokračovat prostor po prostoru, vyluxovat koberce, vyčistit čalouněný nábytek, pracovnu, balkon, sklep, zahradu ...

Co požadovat při úklidu kanceláře

Hlavní i zde budou okna, nábytek, dveře a podlaha – ať jsou to už koberce, linoleum, dlažba nebo plovoucí podlaha, soc. Zařízení, odpadky, doplnění hyg. Prostředků, umytí topných těles. Důležitou součástí kanceláří jsou však často počítače, tiskárny, kopírky, skenery, projektory a další technika a elektronika, která taktéž potřebuje občas umýt či otřít ne-li vyčistit. Zde buďte velmi opatrní a dopředu se ptejte, zda mají zaměstnanci úklidové firmy zkušenosti a vědí co mohou a nemohou omývat... jsou-li pojištění. K úklidu ve firmách můžete přiřadit také úklid venkovních prostor, chodníků atd.

Úklidové služby pro průmyslové podniky

Tyto služby zahrnují vnitřní úklid provozních a kancelářských prostor. Technologický úklid zajištěný likvidací požadovaných materiálů a také venkovní úklid, péči o zeleň a odklízení sněhu. Firmy jsou vybaveny čistícími stroji na čištění podlah na mokro i na sucho, dokáží odstranit i nánosy na povrchu, zabezpečí výškové práce – umyjí stropní osvětlení, okna, vikýře, pavučiny, regálové systémy, ventilace, stříkací boxy …

Úklidové služby pro ordinace a nemocnice

Prostory zdravotnických pracovišť vyžadují ještě vyšší požadavky na úklid. Perfektní čistota a dezinfekce je zde nutností, ať se jedná o okna a prosklené stěny, obklady, stropy, technologie, veškeré vybavení a nábytek ordinací a čekáren, nemocničních pokojů, sanitních vozů atd. Některé firmy využívají místo klasických kbelíků, hadrů a košťat již vysoce účinné stroje na parní čištění.

Pára o vysoké teplotě proniká hluboko do povrchu organických materiálů. Mrtvé organismy, dokonce i v těch nejniternějších pórech, pak lze odstranit pouze vodou a hadříkem z mikrovlákna, přičemž je účinně zamezeno dalšímu růstu zárodků. Oplachová voda, zbytky a odpady jsou všechny stoprocentně biologicky rozložitelné.

Úklidové služby pro hotel či penzion

Při výjimečných akcích, předvánočních úklidech nebo před návštěvou velice významného a prestižního hosta lze objednat k dosavadnímu personálu vlastních pokojských a uklízeček ještě výpomoc od uklízejí firmy, je dosažen výsledný efekt ve velmi krátkém termínu. Druhým řešením je nezaměstnávat vlastní úklidový personál a najímat si úklidovou službu na stálo. Odpadne tím administrativa s vedením zaměstnanců a také neustále hledat náhradu za fluktuanty, kteří nevydrží dlouho na jednom místě.

Odstraňování žvýkaček z chodníků

Na chodnících dle odhadů asi 3,5 miliardy kusů žvýkaček. Strojním čištěním při využití suché páry a vhodného ekologicky příznivého přípravku zamezují firmy poškození zasažených povrchů. Žvýkačka je zahřáta párou při teplotě přibližně 175°C a tlaku páry nejméně 6 barů. Zbaví ji to lepkavosti a současně rozpustí. Tento postup je vhodný pro podlahy, koberce, čalounění a vstupní rohože v interiérech. Stejně tak je použitelný pro vnější povrchy, jako například chodníky, beton a přírodní kámen.

Sněhová hlídka

Úklid sněhu z veřejných prostor v loňské zimě velmi znepříjemnil situaci městským a obecním úřadům a lidem, kteří se neuklizenými chodníky chtě nechtě museli brodit. Nemá-li úřad vlastní síly k odstranění kalamitních stavů obecních prostor, vyplatí se zajistit si úklid soukromou firmou. Výhody skýtá ušetření finančních prostředků za nákup drahého vybavení pro úklid, zajištění skladovacích prostor a flexibilita zaměstnanců firmy. Taktéž je takový úklid vhodný pro nejrůznější firmy, kdy má majitel volné ruce pro vlastní podnikání a tyto druhotné problémy má celo sezónně zajištěny a ošetřeny externí firmou.

Služba odstraňování Graffiti

Co jednomu může připadat jako vlastní umělecké dílo, druhému se jeví jako zničení vlastního majetku. Dnes nechceme rozebírat kde je či není pravda, zaměříme se na likvidaci a prevenci pro ty z Vás, kteří tento fenomén doby na svých budovách, trolejbusech, vlakových soupravách, sloupech nebo plotech prostě nechcete. Některé úklidové firmy mají ve svých službách zahrnuty právě také odstraňování již poškozených plocha tzv. Antigraffiti program. Při odstraňování nevidí problém ani při poškození povrchů jako jsou kámen, žula, plast nebo mramor.

 • zajišťují odstranění z exteriérů budou, překážkou není ani památkově chráněný objekt
 • odstranění z vnitřních zdí budov
 • ze zastávek hromadné dopravy a dopravních značek, dopravních prostředků a to jak vně tak z venku
 • zabezpečí také výškové čištění špatně dostupných míst

Co je antigraffiti program

Antigraffiti je preventivní nátěr, který chrání proti nástřiku do hloubky podkladu u nových i starých objektů. Používá se na nasákavé povrchy a stavba propouští zároveň vodní páry – takže tzv dýchá.
Tento transparentní nátěr nemění baru původního povrchu je matný a nedochází ani ke změně odstínu původní barvy. Je ekologický a přírodní cestou odbouratelný a dá se použít na povrchy

 1. beton
 2. cihly
 3. pískovec
 4. přírodní a umělé kameny
 5. omítky vnitřní
 6. omítky venkovní

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15148 (rodina-finance.cz#21811)


Přidat komentář