Autoškola - Praha 3

Narazili jste na lukrativní nabídku práce? Ovšem má to jeden háček – být vlastníkem řidičského oprávnění. A Vy ještě řidičský průkaz nemáte, protože jste ho dosud nepotřebovali? Obraťte se na autoškolu, u které je možné zahájit výuku za krátkou dobu.

Získání řidičského průkazu je stále velmi poptávané, už jenom z toho důvodu, že zaměstnavatelé vyžadují od svých pracovníků řidičské oprávnění, a to dokonce u profesí, u kterých to dříve rozhodně nebylo očekávané. Ať jste právě vyšli ze školy, či jste již nějaký ten rok výdělečně činní, a hledáte zajímavou pracovní nabídku (asistent/ka, personalista/ka, pracovník kvality, počítačový grafik/čka, programátor/ka aj.), budete možná překvapeni tím, že jedním ze standardních požadavků je „řidičské oprávnění“.

Máte-li již řidičský průkaz, ovšem má „pouze“ čestné místo u dokladů, a od závěrečných zkoušek v autoškole jste prakticky neusedli za volant, nevystačíte si na dlouhou dobu u potenciálního nového zaměstnavatele s tím, že uvedete, že řidičský průkaz máte. Jedna věc je totiž vlastnit, druhá být aktivním řidičem. Pokud i Vy se řadíte mezi tzv. nevyježděné řidiče, můžete využít u autoškoly kondičních jízd, díky kterým opětovně nabudete jistoty při řízení.

Vybíráme autoškolu

V současně době je téměř nemyslitelné nebýt flexibilní, co se týká dopravy. Máme-li auto, a samozřejmě ještě řidičský průkaz, můžeme se, nebo své blízké, rychle, v případě nutnosti, dopravit na určité místo (lékárna, nemocnice, autobusové nádraží, škola, práce aj.). I když můžeme využívat na výlety a dovolenou jiné dopravní prostředky, jako je autobus, vlak, případně letadlo, co si budeme povídat, auto pro nás představuje pohodlí a nikam se nemusíme štrachat, ať už na vlakové, autobusové nádraží či letiště, čímž ušetříme spoustu času, i nervů.

Výhody z vlastnění řidičského průkazu využívá stále více lidí, a to nejen k pracovním účelům, ale i ve volném čase. Tím logicky vyplývá, že budete-li hledat ve Vašem městě autoškolu, narazíte hned na několik. A z čím většího města budete, tím i autoškol bude úměrně více. Jak si pak z tolika autoškol vybrat, podle ceny, nebo snad typu auta, který využívají pro praktické jízdy?

Na co se zaměřit při výběru kvalitní autoškoly

Při výběru vhodné autoškoly se zaměřte na určité stěžejní body, především nabídka služeb, odbornost i individuální přístup instruktorů, reference na autoškolu, kvalita a funkčnost výcvikových vozů, cena kurzovného aj.

Vrácení řidičského oprávnění

Úspěšně jste složili závěrečné zkoušky v autoškole, sestávající z písemného zkušebního testu, ústní zkoušky z údržby vozu, praktické jízdy? Co se však nestalo? Řidičský průkaz, tak jak ho můžete získat, však můžete i ztratit, respektive Vám může být odebrán. Odebrání však není trvalé, uplyne-li minimálně jeden rok, od doby, co jste pozbyli řidičského oprávnění, můžete požádat o vrácení řidičského oprávnění. Ovšem této žádosti předchází přezkoušení z odborné způsobilosti. Některé autoškoly tuto službu poskytují, a třeba to může být zrovna ta samá, u které jste získali řidičský průkaz. Může Vám to však být trapné, budete se stydět, tak raději zvolíte autoškolu jinou.

Individuální kurz a skupinový kurz

Nevyhovuje Vám forma skupinového kurzu, například z důvodu časového, kdy budete zrovna v době výuky v práci? Nechce se Vám „plýtvat“ dovolenou a hodiny navíc si nenaděláte? Situace není neřešitelná. Můžete se přihlásit na individuální kurz a to jak výuku, tak i praktický výcvik můžete absolvovat individuálně, na základě domluvy. Kromě toho, až přijdou na řadu jízdy, mohou jak začít, tak končit na místě, které bude Vám vyhovovat.

Školení řidičů

Ať už jedete vlastním autem, nebo služebním vozem zaměstnavatele, je důležité, respektive ze zákona povinné, abyste se pravidelně účastnili školení řidičů, a to jednou za rok. Při školení řidičů se nezkoumá a není to cílem, jak a zda jste vyježdění, umíte-li bravurně couvat, parkovat aj. Na školení se od odborného instruktora dozvíte nejnovější novinky týkající se dopravy a dopravních předpisů, seznámíte se i s častými přestupky, které řidiči dělají, ať už vědomě či nevědomky aj. Součástí školení je také závěrečný vědomostní test.

Proč mít řidičský průkaz?

Nechcete být na druhém již závislí, co se týká dopravy? Mít řidičský průkaz má tolik výhod.

Máte chatu, chalupu a jinak než vlakem či autobusem se tam nedostanete? Rádi byste se vydali po krásách naší republiky, ale na kole je to příliš daleko, a také nepohodlné, no, a pokud nejsme zvyklí na delší jízdu v sedle, tak bychom po pár desítkách kilometrů docela trpěli. Vaše práce je nějaký ten kilometr od domova a chodíte každý den na autobusové nádraží a stresujete se, zda spoj stihnete či mrznete venku nebo stojíte v dešti na nástupišti, když se bus zpozdí. To je jen malý výčet toho, kdy se nám hodí mít řidičský průkaz. A že zrovna nemáme dostatek financí na pořízení nejnovějšího modelu auta, které se nám líbí? I v kvalitních autobazarech je možné pořídit auto, s kterým neuděláme ostudu, a skvěle nám poslouží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15177 (rodina-finance.cz#22796)


Přidat komentář