Autoškola - Praha 2

Pokud ještě nejste aktivní řidič, tak jste nejspíše mnohokrát pocítili nutnost, kdy by se vám řidičské oprávnění hodilo. Buďte tedy připraveni a navštivte autoškolu, kde si uděláte řidičské oprávnění.

Co autoškola nabízí?

Autoškoly především nabízejí možnost získat řidičské oprávnění pro začínající řidiče. Stejně tak máte ale možnost absolvovat kondiční jízdy, pokud jste dlouho neřídili, protože řízení je především o praxi. Dále** autoškoly** nabízejí i školení řidičů, pro něž je řízení nutností z hlediska jejich profese.

Co se týká typů řidičských oprávnění, tak těch je několik. Můžete mít řidičský průkaz na motocykly a to již od 15-ti let (na některé typy motorek), dále je pak asi nejžádanější průkaz na osobní automobil, na autobus, nákladní vozidlo nebo zemědělský stroj, jako je např. traktor. Je toho skutečně mnoho a absolvování autoškoly není nijak náročné, jak se mnohdy zdá. Jak se říká, dobré je býti připraven. Buďte i vy připraveni a mějte pro případ nutnosti řidičský průkaz, i když nebudete třeba denně řídit.

Autoškola Autostart – Praha 2

Autoškola Autostart nabízí výcvik ve všech skupinách motocyklů (AM, A1, A2, A), dále pak na osobní automobily (B), nákladní automobily (C), autobusy (D) a přívěsy (E). Můžete rovněž využít i služeb, jako je školení a přezkoušení řidičů a kondiční jízdy. Rovněž se nabízí výuka i v cizích jazycích a to v angličtině a němčině. Výuka a výcvik mohou být započaty už do 3 dnů od podání žádosti. Samozřejmostí je školení zkušenými profesionály s dlouholetou praxí. V autoškole samotné probáhá teoretická výuka v učebnách autoškoly s použitím moderní audio-video techniky. Protože se škola nachází v centru Prahy, tak budete absolvovat výcvik v městském provozu, číms si nejlépe vazkoušíte řidičskou praxi. K dispozici jsou vozidla, která autoškola vlastní nebo má v leasingovém nájmu a v případě poruchy je připraveno náhradní vozidlo. Výuka probíhá dle vašich časových dispozic, proto se nebojte, že se budete muset přizpůsobovat a komplikovat si tak harmonogram.

Autoškola Autostart se nachází v ulici Krokova 11/104 v Praze 2. Telefon je 224 936 675, mobil zní 608 983 293 a e-mail můžete napsat na adresu krokova@eautoskola.com. Rovněž jsou k dispozici i komunikační kontakty jako je ICQ – 274 860 068 -, skype – autoškola.autostart – a na Facebooku najdete firmu pod heslem Autoškola AUTOSTART. Autoškola, která působí na Praze 2 Vám nabízí ne jen řidičský průkaz skupiny B, ale i mnoho jiných skupin. Bližší informace na webových stránkách autoškoly.

Abyste se ale před tím zorientovali, co autoškola nabízí, tak se s jednotlivými službami předem seznamte.

Autoškola Praha 2 - řidičská oprávnění a skupiny

Jedná se o motocykly, osobní automobily, nákladní auta, autobusy a přívěsy.

Motocykly

Jednak se pohybujeme v oblasti motocyklů, které se charakterizují písmenem A. Jejím nejnižším stupněm je AM, což umožňuje řízení malého motocyklu nebo mopedu s maximální konstrukční rychlostí do 45 km/h a můžete jej řídit od 15-ti let (v den ukončení výcviku). V případě žádosti musíte být jednak zdravotně způsobilí, podat platnou** žádost o řidičské oprávnění** a jestli nejste ještě plnoletí, tak potřebujete písemný souhlas zákonného zástupce.

yamaha červená

Pro starší 16-ti let je skupina A1. Ta se vztahuje na řízení motocyklu do objemu 125 ccm a do výkonu 11 kW. Podmínkou je zmíněný věk 16 let (v den ukončení výcviku), rovněž zdravotní způsobilost, podání platné žádosti o řidičské oprávnění a rovněž potřebujete souhlas zákonného zástupce, pokud vám nebylo 18 let.

V případě plnoletosti můžete získat oprávnění na skupinu A2. Ta platí na řízení motocyklu do výkonu 25 kW a do poměru 0,16 kW/kg s postranním vozíkem nebo bez něj. Podmínkou je věk 18 let (v den ukončení výcviku) a dále pak všechny ostatní zmíněné podmínky jako v předchozích skupinách.

Můžete mít ale ještě skupinu A. To se týká řízení motocyklu o výkonu nad 25 kW a o poměru nad 0,16 kW/kg s postranním vozíkem nebo bez něj. Zde ovšem platí, že musíte mít nejdříve řidičskou skupinu předchozích typů, abyste se osvědčili. Podmínkou je zde věk až 21 let.

V** řidičských skupinách** na motocykly z hlediska věku existují i výjimky. Pokud jste držitel licence motoristického sportovce, tak můžete motorku řídit, ale jen v případě sportovní soutěže.

Osobní automobil

Velmi žádaná** skupina B**. Sem spadají motorová vozidla do celkové hmotnosti 3,5 tuny, kde maximální počet pasažérů je 8 (navíc ještě řidič). Je zde možnost přívěsu do 750 kg. Při žádosti musíte rovněž podat žádost, být zdravotně způsobilí a musí vám být alespoň 18 let v den ukončení výcviku.

renault megan černý

Nákladní automobil

Skupina C. Jedná se o motorová vozidla o celkové hmotnosti přesahující 3500 kg. K nim může být připojeno přípojné vozidlo (maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg). Podmínkou pro toto oprávnění je vlastnictví řidičského průkazu skupiny B.

Autobusy

Skupina D. Zde se jedná o motorová vozidla určená na přepravu osob s více než 8 místy k sezení kromě místa řidiče. Může být připojeno i přípojné vozidlo s maximální přípustnou hmotností do 750 kg. Žadateli musí být v tomto případě alespoň 21 let a musí vlastnit řidičský průkaz skupiny B.

Přívěsy

Ty se značí písmenem E a jedná se o přívěsy, které mohou být užity u vozidel typu B a C.

Školení řidičů a kondiční jízdy

V případě** školení řidičů** se jednak hovoří o tzv. referentech. To jsou ti lidé, kteří třeba řídí vozidlo na služební cestě a to bez ohledu na to, zda je to soukromé nebo firemní vozidlo.

Pak jsou řidiči, kteří potřebují profesní osvědčení. Ze zákona jde o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Školení se vztahuje na skupiny C, C+E, D a D+E nebo jejich podskupiny.

Kondiční jízdy pak může absolvovat člověk, který dlouho neřídil a není si tak jist. Autoškola mu ale obnoví sebevědomí, což je na silnici podstatné, protože reakce řidiče musí být okamžité a jízda plynulá.

Autoškola Praha 2 - školení pro cizince

Pokud máte známého, který je cizinec, tak autoškoly nabízejí výuku i v cizím jazyce. Zde neexistují žádné bariéry a cizinec může absolvovat výuku jako každý jiný Čech, s přihlédnutím k jazykové výbavě.

Jak vidíte, máte spoustu možností, na co získat** řidičské oprávnění**. Pokud bydlíte třeba na menším městě, tak pro pohyb po okolí, kdy se potřebujete dostat k lékaři, na nákup nebo zařídit něco na úřadech, je skoro nezbytné mít řidičské oprávnění. Jednak budete všude rychleji, a pak můžete převážet více věcí, jako je např. nákup. Motorová vozidla nabízí nejen komfort, ale také praktičnost, tudíž toho využijte a získejte oprávnění na motorku, auto nebo jiné vozidlo, které potřebujete nejen ve svém osobním, ale i pracovním životě. Vlastnictví řidičského průkazu je něco, co se vám tzv. nikdy neztratí.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o kvalitní autoškole v Praze zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15179 (rodina-finance.cz#22800)


Přidat komentář