Autoškola - Plzeň

Všichni z nás jsou rádi nezávislými. A k tomu, abychom byli opravdu nezávislí, nám pomůže řidičský průkaz. Jeho získáním nám nastane doslova nový život plný svobody a netušených možností.

Jízda autem je úžasná věc, to ví každý z nás. Je to jedna z možností, jak být nezávislým na druhých lidech. Vlastníte-li řidičský průkaz nejste limitováni ani vzdáleností, která Vás mnohdy od mnohé z cest odradí. Ta svoboda, když si sednete za volant svého plechového miláčka a vyrazíte na cestu, aniž byste museli být na někoho odkázaní, ta je úžasná.

Jak si vybrat autoškolu?

Výběr autoškoly bychom neměli podcenit. Velmi záleží, na kterou z autoškol se obrátíte, neboť to ovlivní způsob, jakým se naučíte řídit automobil. Učitel, který Vás bude učit řídit jakýkoli dopravní prostředek by měl být člověk inteligentní a hlavně psychicky velmi vyrovnaný.  První věcí, o kterou byste se měli zajímat jsou reference lidí, kteří danou autoškolou již prošli. Poté je vhodné zjistit, jaké automobily Vámi vybraná autoškola používá.

Všechny tyto věci zjistíte nejlépe tak, že se podíváte na internet a najdete si pár autoškol ve Vašem okolí, které si můžete prohlédnout blíže. Autoškoly dávají na své internetové stránky veškeré informace, které Vám pomohou se lépe zorientovat a vybrat si tak tu pravou autoškolu pro Vás.

Co autoškola nabízí?

Pokud právě přemýšlíte o tom, že byste si udělali řidičský průkaz na nějaký dopravní prostředek, potřebujete v první řadě podstoupit lékařskou prohlídku, na jejímž základě Vám ošetřující lékař vyplní formulář, který Vám umožní podstoupit autoškolu. Poté již jen vyplníte žádost o absolvování řidičského oprávnění a zaplatíte buďto celý kurz nebo pouze zálohu. Některé autoškoly Vám umožní splátkový kalendář.

  • Skupina B – individuální přístup , dle domluvy

Kondiční jízdy v autoškole

Tyto jízdy jsou velmi vhodné pro ty z nás, kteří delší dobu dopravní prostředek neřídili a potřebují si znovu oživit věci spojené s řízením dopravního prostředku. Některé druhy autoškol mají na výběr ze dvou druhů automobilů a to jak s automatickou převodovkou tak zároveň s manuální převodovkou, neboť počítají s tím, že někteří lidé používají pouze automat a tudíž jim kondiční jízda za pomoci manuální převodovky příliš nepomůže. Nebo si také chtějí vyzkoušet určitý druh vozidla, které si plánují koupit.

Co budete potřebovat pro výuku v autoškole?

Výuka a výcvik probíhají podle zákona č.247/2000 Sb. o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel.
Teoretická výuka probíhá buď formou kurzu s pravidelnou docházkou na přednášky nebo formou tzv. dálkového studia podle individuálního studijního plánu, kdy se žák připravuje formou samostudia a absolvuje povinné konzultace s učitelem.

Předměty teoretické výuky:

předpisy o provozu vozidel
ovládání a údržba vozidla
teorie řízení a zásad bezpečné jízdy
zdravotnická příprava

Praktický výcvik

Rozsah praktického výcviku (učební osnova) je stanoven v příloze č.3 zákona č.247/2000 Sb.

Předměty praktického výcviku:

řízení vozidla,
praktická údržba vozidla
zdravotnická příprava

Cena autoškoly

V dnešní době jsou ceny autoškol daleko vyšší, než v minulosti. Řidičské oprávnění na skupinu B dnes můžete absolvovat za cenu od 6.500,-Kč. Cena je závislá na tom jak rychle budete chtít řidičský průkaz vlastnit a také od toho, budete-li si muset kupovat opravné zkoušky či dokupovat jízdy. Některé autoškoly Vám nabídnou možnost zaplatit kurz v několika splátkách. Cenu autoškoly byste si měli zjistit ještě před tím, než se do Vámi zvolené autoškoly přihlásíte.**

Jezdit autem nebo se nechat vozit?

Samozřejmě, že je jednodušší nechat se vozit. Kdo z nás však má tu možnost mít svého osobního řidiče, který je schopen kdykoli podle našich potřeb sednout do auta a odvést nás kam chceme? Myslím, že nikdo z nás na tom není tak dobře, aby si mohl tuto možnost dovolit. Již z toho důvodu jsem pro řidičské oprávnění. Jelikož řidičské oprávnění mám, sednu si kdykoli do auta a mohu jet, kam jen se mi zlíbí. A řeknu Vám, je to nádhera.

Automobil a my

Vlastnit řidičský průkaz není pouze možnost být nezávislým. Je to na druhou stranu také velká zodpovědnost. Jedete-li autem máte v rukou vlastně zbraň, kterou můžete také zabít. Mít možnost řídit automobil či jiný dopravní prostředek by měli pouze lidé, kteří jsou na tom psychicky dobře a dokážou se v klidu rozhodovat při stresových situacích.

O automobil bychom se měli také s láskou starat a pravidelně chodit na servisní prohlídky, abychom se vyvarovali případným nehodám a nepříjemným situacím, které nám pokažené auto může připravit. Máte-li své auto a také sebe rádi, navštěvujte servis, pokud je to alespoň trochu možné pravidelně.

Jízda autem není žádná legrace, jak si například mladí lidé myslí. Je to velká zodpovědnost a samozřejmostí je dodržování dopravních předpisů, které je nezbytné. Vozíte-li v autě malé děti, nedovolte jim v žádném případě cestovat bez dětské sedačky, ve které musí být vždy, i na krátké vzdálenosti opásáno. Ostatně bezpečnostní pásy by měli používat všichni cestující, které ve svém automobilu vozíte.

Na svých cestách dodržujte předpisy

Mějte rádi svůj řidičský průkaz a pamatujte na to, že o něj také můžete kdykoli přijít. Proto se na cestách chovejte vždy podle předpisů, aby Vám nebyl řidičský průkaz odebrán. Přeji Vám mnoho šťastných kilometrů a ať všechny Vaše cesty probíhají v klidu a pohodě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15171 (rodina-finance.cz#22753)


Přidat komentář