Zednické a stavební práce - Nymburk

Rozhodli jste se začít stavět rodinný dům, nebo si jej nechat postavit na klíč? Zvažujete rekonstrukci domu a nevíte kde začít? Nebo ještě nejste rozhodnutí, zda to či ono? Nabízíme pár rad, které jistě usnadní Vaše rozhodování.

Rodinný dům na klíč a jeho výhody

Kdo z nás by neměl zájem o výstavbu rodinného domu na klíč? Pokud stále váháte, zda si dům nechat komplet postavit nebo se do stavby domu pustit sám svépomocí, zde je pár výhod pro stavby na klíč: Při stavbě rodinného domu na klíč zcela jistě ušetříte čas. To je bez debat. Odpadají Vám taky veškeré starosti spojené se zajištěním bezpočetných povolení, posudků, organizací stavebních prací či přivedení sítí. Toto všechno za Vás zajisti firma. Vaší jedinou povinností v dobrém slova smyslu je občasná kontrola postupu stavebních prací. Další výhodou je také to, že jediný dodavatel je schopen lépe stavbu zorganizovat a přesně propočítat spotřebu materiálu, než když se na staveništi pohybuje několik různých firem současně. Díky tomu nedochází ke znehodnocování materiálu dlouhým skladováním nebo k nezpracování zbytků materiálu. Také díky plynulému pracovnímu harmonogramu se zkrátí doba stavby. V neposlední řadě – pokud za kvalitu stavby domu ručí pouze jedna firma, je v jejím zájmu, aby stavba byla postavena co nejkvalitněji.

Rekonstrukce na klíč

Jestli jste se již rozhodli pro rekonstrukci rodinného domu nebo bytu na klíč se specializovanou firmu, musíte počítat s tím, že vás to vyjde obvykle o něco dráž než pokud byste sehnali jednotlivé řemeslníky. Na druhou stranu Vám odpadnou starosti se stavbou spojené, zejm. v jakém pořadí práce na stavbě naplánovat tak, aby na sebe navazovaly jak mají.

Při podpisu smlouvy se zpravidla řeší kromě předběžné kalkulace také doba trvání rekonstrukce a její celkový rozsah. Je třeba se zeptat na řešení časových prodlev, nebo jak se budou řešit případné škody – možné slevy apod.  Taky je dobré zjistit, jak je to se záruční dobou na provedené práce.  Pohlídejte si, kde firma kupuje jaký materiál či zařízení, za kolik to nakupuje, ať máte ve svém domě nebo bytě skutečně to, co chcete. Není na škodu vidět katalog dodavatelů. Zajímejte se o to, zda firma zajistí odvoz starých zařízení a zda po sobě automaticky uklidí. Není-li možné, abyste u výstavby nepřetržitě byli, jezděte se na řemeslníky dívat, jak jen to jde.

Rekonstrukce domu

Pokud chcete rekonstruovat dům a to buď provést kompletní změnu dispozic domu, nebo pouze rekonstrukci nějaké části domu, je opět tou nejlepší volbou přizvat k dílu odborníka. Rekonstrukce domu nebo bytu může zahrnovat prakticky všechno – nové omítky, elektroinstalaci, vodoinstalace, nové stropy, podhledy, podlahy a podobně. Rekonstrukce domu se dá stejně jako rekonstrukce bytu rekonstruovat etapově. Často se tak rodina rozhodne z důvodu nedostatku finančních prostředků pro kompletní rekonstrukci celého svého bydlení. Při takové volbě je však dobré, tedy lépe řečeno nutné, abyste znali veškeré stavební detaily, aby se předešlo případným nutným zásahům do již zrekonstruovaných prostor.

Rekonstrukce stavby

Navenek se podobá rekonstrukci bytu, ale v zásadě se jedná o jakési zobecnění. Do rekonstrukce staveb se zahrnuje jednat rekonstrukce bytu, ale i rekonstrukce nebytových prostor nebo rekonstrukce rodinných domů.

Zateplování fasád

Ke kompletní rekonstrukci domu patří i zateplování fasád. Zateplení fasády a celková revitalizace objektu přináší výraznou estetickou proměnu, také zvýši celkovou hodnotu Vaší nemovitosti a rapidně sníží výdaje na provoz. Zateplení fasád je velmi důležitá a užitečná etapa investiční výstavby rekonstrukce nebo renovaci stavby.

Výhody zateplení fasády

Hlavní výhodou je úspora energie. Zde nepatří pouze úspora tepelné energie, ale také např. úspora teplé vody. Sníží se provozní náklady na minimum. Zateplením dojde ke zvýšení vnitřní povrchové teploty obvodových konstrukcí. Zvýší se tepelná akumulace. Rovněž zateplením dochází k odstranění tepelných mostů a to jak ve stycích a spojích obvodových plášťů, tak i okolo oken. Zateplení umožní použitím různých materiálů celkově změnit vzhled objektu, nejen po stránce barevnosti a struktur použitých omítek, ale také profilaci celé fasády a další výhodou je snížení hlučnosti přicházející z vnějšího prostředí.

Způsoby zateplení fasády

Zateplit fasádu se dá jak polystyrenem, tak i minerální vatou. Výhodou použití polystyrenu v zateplovacím systému je jeho vysoká pevnost a odolnosti vůči stárnutí, nízká nasákavost, je cenově dostupný, jednoduše se aplikuje, jeho hmotnost je minimální a je zdravotně nezávadný. Výhodou minerální vaty je mimo jiné její** lehkost a prodyšnost**. Díky lehkosti minerální vatě jako tepelněizolačního materiálu se zmenšuje zatížení stropní konstrukce domu. Desky z minerální vaty jsou užitečné pro takové stavby, které se vyskytují v místech s vysokou hlučností. Minerální vata dokonale pokryje celé plochy. Je vysoce propustná pro vodní páry. Používá se také jako protipožární izolační materiál. Další vzácnou výhodou minerální vaty je, že se díky ní zvyšuje životnost stavby, také se zvýší úspory tepelných energií na vytápění.

Při výběru zateplovacího systému je nutné, abyste přihlíželi k podmínkám provozování stavby, zda dochází k ročnímu a dennímu kolísání teploty, jakému množství srážek je dům vystaven, zda a v jaké míře je zatížen větrem. Pokud se zateplení fasády provádí bez ohledu na výše zmíněné faktory, může Vás to přivést k problémům týkajících se špatné tepelné izolace nebo předčasného opotřebení hmot zateplovacího systému.

Venkovní obklady fasády

Pokud chcete zpestřit Vaši fasádu a nevíte jak, zde je pár tipů na venkovní obklady fasády. Ty dotvářejí estetický výraz objektu a zároveň chrání budovu před povětrnostními vlivy, tím pádem plní několik funkcí současně. A jaké jsou druhy obkladů na fasády? Rozlišujeme obklady dřevěné, kamenné, keramické, silikátové, plastové a kovové. Mezi výhody dřeva při jeho použití jako obkladu na fasádu patří lehká zpracovatelnost a dobrá montovatelnost včetně jedinečného vzhledu. Mezi výhody obkladů z přírodního kamene zase patří vysoká pevnost, dobrá mrazuvzdornost a trvanlivost. Výhodou montovaných keramických obkladů je, že jejich pomocí můžete eliminovat rozdílné tvarové změny v konstrukci obvodového pláště. Silikátové obklady se vyznačují vysokou kvalitou, dlouhou životností, funkčností a velmi dobrým vzhledem. Pokud dáváte přednost plastovým obkladům, tak k jejich výhodám patří dobrá pevnost, ovšem při nízké hmotnosti, dobré tepelněizolační vlastnosti, odolnost proti povětrnostním vlivům a minimální údržba. A nakonec výhodou kovových obkladů je jejich rychlá montáž, dlouhá životnost nebo také odolnost proti korozi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15056 (rodina-finance.cz#23043)


Přidat komentář