Zakázkový nábytek - České Budějovice a okolí

Zakázkový nábytek je pro všechny, kteří touží mít doma výjimečný kus nábytku, nebo se rozhodli na tuto variantu přistoupit proto, že je k tomu nutí prostor, který na nábytek mají. Potřebujete nechat domů vyrobit nábytek na zakázku? Oslovte odborníka.

Nábytek je všude kolem nás, ať přijdeme kamkoli. Máte-li však rádi něco výjimečného a nespokojíte se s průměrem, který je v obchodech s nábytkem nebo Vám Váš byt či dům nedovoluje vybírat v obchodech, necháváte si vyhotovit nábytek na míru, tedy zakázkový nábytek.

Zakázkový nábytek

Všude tam, kde nelze vybírat nábytek v běžném obchodě, neboť nám to nedovoluje prostor, do kterého chceme daný nábytek umístit, nám zbývá již jen nechat si jej vyrobit na zakázku. Zakázkový nábytek je zde také pro všechny lidi, kteří touží potom, mít doma opravdový originál, se kterým se nesetkají u nikoho jiného. Pravdou však je, že se pro výrobu nábytku na zakázku rozhodujeme také proto, že chceme mít nábytek vyroben z opravdu kvalitního materiálu, jako je kupříkladu masív. Jediným člověkem, který nám je schopen nábytek na zakázku vyrobit je truhlář.

Jak si vybrat truhláře?

Toužíme-li po dokonalém nábytku na zakázku, měli bychom si na něj v první řadě najít vhodného truhláře. Kde jej však hledat? Truhláře je vhodné hledat přes své známé a přátele, neboť pouze tak si můžeme být jisti, že nám doporučí někoho opravdu dobrého. Že jste tímto způsobem na nikoho nepřišli? Nevadí, existuje zde ještě vymoženost dnešní doby a tou je internet. Na internetu lze vybírat jednoduše, rychle a hlavně velmi dobře. Je to díky tomu, že zde mají různí lidé své stránky a s tím také truhláři, kteří zde nabízí mimo jiné také ukázky svých prací a rovněž reference lidí, pro které již pracovali a právě ty jsou k nezaplacení. Mnohdy jsou to totiž právě reference, které nám pomohou s rozhodováním. Všeobecně však platí, že si vybíráme především takové truhláře, kteří mají dlouholeté zkušenosti a také spokojené zákazníky.

Proč si necháváme vyrábět nábytek na zakázku?

Nábytek na zakázku si necháváme nejčastěji vyrábět ve chvílích, kdy potřebujeme vybavit například půdní prostoty, které mají díky atypickým rozměrům zkosené střechy omezenou možnost vybírat nábytek v obchodě s nábytkem. Dalším místem, kde potřebujeme vyrobit nábytek na zakázku, jsou místa, jako například v prostoru pod schody apod. velmi specifickým nábytkem na zakázku jsou také vyvýšené postele, na které je nutné použít opravdu kvalitní materiály, neboť chceme, aby nám daná postel vydržela co nejdéle a v neposlední řadě také různé druhy vestavěných skříní, které se těší velké oblibě. Nábytek na zakázku tedy volíme proto, že nám záleží na nejlepších materiálech a také dokonalém a precizním provedení.

Jaký nábytek lze vyrábět na zakázku?

Truhláři nám toho mohou na zakázku vyrobit velmi mnoho. My se zde však zmíníme zejména o nábytku, který je v dnešní době dá se říct nejoblíbenějším a tedy nejžádanějším. V souvislosti s tímto je nutno zmínit, výrobu vestavěných skříní, kuchyňských linek, postelí, obývacích stěn atd. Výhodou nábytku na zakázku je, že bude vyroben tak, aby pokryl veškeré místo, které potřebujeme zakrýt. Tento nábytek je vyráběn podle nákresů, na jejich vyhotovení se sami podílíme tím, že danému truhláři dáváme přesné instrukce o tom, co od daného kusu nábytku očekáváme a jaké by měly být jeho rozměry. Od nábytku na míru tedy můžeme očekávat jeho kvalitu, dlouhou životnost a hlavně, že nám bude sloužit bezezbytku a přesně podle našich představ.

Jaké materiály truhláři používají?

Podíváme-li se po obchodě s nábytkem, jistě si všimneme toho, že jsou mnohé kusy vyráběny z materiálů, které bychom si my sami nikdy nevybrali, jako je například dýha či laminát. Necháme-li si však vyrobit nábytek na zakázku tedy na míru, můžeme si vybrat z mnoha materiálů právě ten, který nám vyhovuje. Truhláři tedy pracují především s kvalitním dřevem a to v nejrůznějších formách. Co však lidé od truhláře očekávají nejčastěji, je to, že jim vyrobí nábytek z masívu, který je sice dražší, avšak jeho životnost je opravdu dlouhá. Je-li totiž nábytek zhotoven z masívu, má velmi pevnou konstrukci a mimo to, že je, jak již bylo uvedeno výše jeho životnost velmi dlouhá, oplývá ideální vlastností a tou je, snadná údržba. Masivní nábytek je možno vyrobit z jakéhokoli druhu dřeviny, avšak tyto dřeviny musí být pevné v závislosti na požadavky konstrukce. A z jakých dřevin tedy lze vybírat? Nejčastěji je dřevěný nábytek u nás vyráběn z dřevin, jako je smrk, dub, borovice, modřín, buk, javor, jasan, habr a akát. Je-li zákazník náročnější a touží po exotickém dřevě, sáhnou truhláři nejčastěji po dřevině, kterou je teak.

Jak dlouho trvá výroba nábytku na zakázku?

Mnohé z nás odradí od výroby nábytku na zakázku především doba, za kterou bude daný kus nábytku vyroben. Hlavně proto, se většina z nás raději rozhodne koupit si byť méně kvalitní kus nábytku, avšak ihned v obchodě, kde nábytek prodávají. Jednoduše řečeno, lidem vadí to, že na svůj vysněný kus nábytku musí čekat. Když se však na výrobu nábytku na zakázku podíváme podrobněji, zjistíme, že jsou truhláři mnohdy ve své rychlosti nepřekonatelní a dokážou nábytek vyrobit v rekordním čase. Vše totiž záleží pouze na domluvě s truhlářem a pravdou je, že pokud Vám záleží na tom, aby byl právě ten Váš kus nábytku vyroben co nejdříve, a není to možné, pošle Vás truhlář ve vlastním zájmu raději ke konkurenci. To znamená, že v opačném případě by Vám jej stejně nestihl vyrobit včas a Vy byste k němu již příště nepřišli, neboť byste byli zklamáni tím, že nedodržel smlouvu. Z vlastní zkušenosti však mohu říci, že na kvalitní kus nábytku si dokáže počkat každý rozumný člověk, neboť se to ve všech směrech opravdu vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15093 (rodina-finance.cz#23207)


Přidat komentář