Truhlářské práce - Rožnov

Dřevo je jeden z nejdostupnějších materiálů, které lze pořídit. Popularita tohoto výrobku ovšem klesá na úkor jiným materiálům. Dřevo je ovšem známé svou odolností, lehkou zpracovatelností a vzhledem, který přináší nový nádech do domova.

Kde objednávat produkty ze dřeva?

Nejlepší je vybrat si truhlářskou dílnu, která má dobré reference. Než se rozhodnete pro zadání zakázky, měli byste nezávazně truhlářskou dílnu navštívit a prohlédnout si několik hotových výrobků. Tak si můžete udělat konkrétní představu o kvalitách a barevném provedení vybraného druhu dřeva.

Nábytek z masivu

Tradiční dřevěný nábytek nelze nahradit. Žádný jiný materiál doma neutvoří tak příjemnou a útulnou atmosféru. Krásná kresba, mnoho odstínů a kvalitní povrchy dřeva nabízí široké možnosti kombinací. Šikovný** truhlář** dokáže přeměnit kus dřeva v krásný a účelný nábytek přesně podle zákazníkova přání.

Vlastnosti dřeva

Dřevo je stabilním přírodním materiálem, který při správném zpracování a údržbě má velmi dlouhou životnost. Navíc s léty dřevo získává na kráse a na atraktivitě. Starý dubový nebo bukový stůl může přečkat až sedmdesát let. S postupujícím časem dřevo pracuje, ne tak, že by změnilo tvar, ale může díky oxidaci změnit odstín, barvu, získat na tvrdosti. Změna barvy se nejvíce projevuje u borovicového dřeva. Vše je zásluhou vysokého obsahu pryskyřice, která časem oxiduje. Na tvrdosti nejvíce zásluhou času získá dub. Právě díky této vlastnosti se na zámcích a hradech uchoval dobový dubový nábytek.

Povrchové úpravy nábytku

Povrchová úprava nábytku z masivu patří k důležitým. Jde o to, aby nábytek vydržel zatížení, ke kterému je zhotoven. Nábytek lze nalakovat několika druhy laků. Zatímco dříve byl preferován takzvaný lodní lak, který dodal dřevu náležitou odolnost, v dnešní době se spíše využívá vodou ředitelných laků a ekologických včelích vosků. Kvalitní povrchová úprava nabízí nejen účinnou ochranu nábytku, ale dává možnost oprav a retuší drobných vad a kazů. Také dodává nábytku atraktivní patinu.

Střecha

Předpokladem dobré a bezpečné střechy jsou dobře a kvalitně provedené tesařské práce, které musejí odpovídat aktuálním normám i projektu stavby. Konstrukce střechy musí být především stabilní a dostatečně únosná. U novostaveb je potřeba provést celou novou konstrukci střechy. Při rekonstrukci stačí někdy jen vyměnit poškozené díly krovu, mnohdy je ale nutné postavit krov nový, nebo ten stávající rozebrat, použít jeho zachované díly a postavit znovu.

Dřevěné dveře

Dveře ze dřeva jsou stále nejlepším a nejpoužívanějším doplňkem domu a je celkem jedno, zda jde o dveře vchodové nebo vnitřní. Nejen, že působí velmi příjemným až exkluzivním dojmem, ale hlavně mají ze všech nabízených druhů dveří nejlepší vlastnosti. Právě zásluhou těchto vlastností vynikají pevností a dlouhou životností. Mezi nejdůležitější vlastnosti lze zařadit jejich vynikající izolace. Dřevěné dveře nepustí do domu chlad. Další výhodou je jejich snadná opravitelnost, pokud dojde k jejich mechanickému poškození, postačí je obrousit a náležitě povrchově upravit do původního stavu. U vchodových dveří je potřeba použít k jejich výrobě dřeviny odolné vůči klimatickým vlivům. U interiérových dveří je nejčastěji užívaným materiálem buk, dub, olše, smrk, borovice či třešeň. Do moderních prostor se stále častěji používá také hrušeň, ořech, bříza a především exotické dřeviny.

Eurookno

Okna se vyrábí ze dřevěných lepených hranolů, které jsou utvořené třemi nebo čtyřmi vrstvami dřeva. Tím je zabezpečena stabilita, tvarová stálost a je zamezeno kroucení dřeva. Povrch oken je naimpregnován a tím okno perfektně odolává povětrnostním vlivům i UV záření. Eurookna disponují výbornými vlastnostmi v tepelné a zvukové izolaci, které lze ještě vylepšit izolačním zasklením.

Klasické kuchyně na míru

Moderní kuchyně často bývají propojeny s obývacími prostory. Zásluhou toho si je nechávají zákazníci vyrobit na míru. Výběr kuchyně se odvíjí nejen od prostor, které jsou na kuchyň vymezeny, ale také od stylu zařízení a od toho jak moc majitel kuchyně vaří. Kuchyň je tak možné si objednat v rustikálním stylu, kdy je na výrobu kuchyňského nábytku použito masivních dřevin, jsou odolné a trvanlivé. V minimalistickém stylu, kdy je kuchyňský nábytek jednoduchý, nejčastěji z natřeného dřeva bez jakýchkoli příkras. V klasickém stylu jde hlavně o funkčnost kuchyně. Kuchyň je elegantní, má množství úložného prostoru a má dobře ošetřený materiál.

Vestavěné skříně

Vestavěné skříně na míru se velmi hodí pro maximální využití prostoru v domě. Vyrábějí se zpravidla od podlahy až ke stropu bez ohledu na výšku místnosti. Nejčastěji se umisťují do různých výklenků, v podkroví nebo pod schody. Lze je také použít k rozdělení místnosti. Jednoduše řečeno, vestavěné skříně je možno umístit kdekoli si zákazník určí. Výhodou vestavěných skříní je podstatné zvýšení úložného prostoru. To je možné zajistit různými doplňky v úložném prostoru skříně. Materiál, ze kterého vestavěná skříň bude, se většinou vybírá podle stávajícího zařízení domu nebo bytu. Výjimku často tvoří dveře vestavěné skříně, ty se doplňují o velká zrcadla, která zabírají různě velkou část skříně, nebo se dveře z části prosklí a doplní zajímavě interiér. Mohou se ponechat také pouze v přírodním provedení.

Kancelářský nábytek

I přesto že výběr kancelářského nábytku je velký a často naprosto neodpovídá požadavkům ani na kvalitu ani na prostor, jediným řešením bývá nechat si vyrobit nábytek na zakázku. Výhodou takového nábytku je, že nábytek přesně zapadne do prostoru, je vyroben z vámi vybraného dřeva, zásluhou dřeva je velmi kvalitní a také vypadá luxusně a draze. Mezi další výhody kancelářského nábytku z masivu patří možnost jeho renovace při poškození. Většina dýhovaných kancelářských nábytků je velmi brzy opotřebovaná a renovace zde nepřichází v úvahu. U dřevěného nábytku můžeme provést renovaci velmi kvalitně. Důležitý je jen výběr té správné truhlářské dílny, která renovaci udělá.

Masiv

Nábytek z masivu, ať již v jakémkoli stylu je nadčasový, dokáže udělat příjemnou atmosféru domova, je vhodný pro alergiky, je opravitelný, jak stárne, získává lepší vlastnosti. Krása dřeva, zejména jeho kresba, velká paleta odstínů a kvalitní povrchy nabízejí opravdu široké množství kombinací a variant. Především dnes, kdy je možné k výrobě nábytku použít také exotické druhy dřeva. Vznikají tak nádherné originální kusy nábytku, které v žádném obchodě nelze koupit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15074 (rodina-finance.cz#23145)


Přidat komentář