Truhlářské práce - Liberec

Celkový vzhled vašeho interiéru můžete obohatit o vkusné, efektivní a vzhledově velmi krásné prvky, které pocházejí z truhlářské dílny. Co vše se skrývá za truhlářskými pracemi?

V dnešní moderní době stále více ubývá tradičních řemesel a tím i osob, které by danou činnost dokázali vykonávat. Tím více trh hladoví po tomto umu a dobří řemeslníci jsou velmi ceněni. Truhlářský um se taktéž řadí k tradičním řemeslům. V truhlářských dílnách nevzniká pouze nábytek, ale i kuchyňské linky, dětské pokoje, schodiště, dveře či důmyslně řešené úložné prostory. Výhodou truhlářských prací je jejich variantnost a možnost jakýkoli prvek přizpůsobit konkrétním prostorům a požadavkům jejich majitelů. Šikovný truhlář dokáže naplnit bezchybně vaše požadavky a také podtrhnout přirozenou krásu a půvab dřeva.

Nábytek na míru

Chcete si splnit sny o dokonalém bydlení? Pokud nemáte rádi sektorový nábytek nebo jsou rozměry Vašeho domu či bytu atypické, nebo se poohlížíte po specifickém nábytku, obraťte se na specializovanou firmu, která nabízí profesionální služby v oblasti truhlářství. Nábytek vyrábí jak do kanceláří, rodinných domků, bytů, obchodů, tak do jiných veřejných objektů, vše na zakázku a na míru Vašemu interiéru. Upřednostňuje individuální přístup ke každému zákazníkovi a snaží se vyjít vstříc zákazníkovým požadavkům, aby splnil co nejlépe jeho představy a očekávání.

Kuchyňské linky na míru

Základem kuchyně je kuchyňská linka, jejíž kostru tvoří pracovní deska, kuchyňské skříňky a samozřejmě také dvířka těchto skříněk. Kostru a výslednou podobu kuchyně pak dotvoří vhodně zvolené vestavěné spotřebiče, kuchyňské dřezy, vodovodní baterie, úchytky, kuchyňská madla, případně i další doplňky do kuchyně. Pro kuchyně na míru platí jedna důležitá věc, jsou vyrobeny s ohledem na váš vlastní styl a vkus. Přesto však existují pravidla, kterými by se výroba každé kuchyňské linky na zakázku měla řídit. Kvalitu kuchyně totiž víc než vzhled určuje její funkčnost a materiály, ze kterých je vyrobena. Již při návrhu kuchyně je důležitá volba materiálu.

Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně jsou běžnou součástí dnešních domácností. Jako uživatel jistě oceníte jejich moderní vzhled, praktičnost a variabilitu provedení. Vestavěné skříně na míru a šatní skříně navrhuje a vyrábí v Liberci, kde se snaží o zachování co největšího využití prostoru ve skříních a zajištění snadného přístupu k nim. Používají se nejrůznější typy šatních tyčí, prádelních košů a jiných praktických doplňků.

Dětské pokoje na míru

Firma se také specializuje na výrobu nábytku do dětských pokojů. Klade velký důraz na praktičnost, bytelnost a hlavně na funkčnost jednotlivých kousků. Dbá, aby každý kus nábytku byl plně využitelný a odolný vůči dennímu používání. Zákazníkům nabízí vždy několik řešení a dle jejich požadavků navrhuje to nejlepší možné na realizaci.

Materiály využívané k truhlářským pracím

V oblasti truhlářství je možno využít několik typů materiálů.

Dřevo Liberec

Dřevo samotné patří mezi nejvíce vyhledávané a využívané stavební a truhlářské materiály. Je velmi oblíbeno pro svůj přirozený vhled, dostupnost, odolnost a poměrně snadné opracování. V našem podnebném pásu naleznete jak listnaté, tak jehličnaté stromy, a proto také tvrdé a měkké dřevo.

Listnaté stromy nám poskytují dřevo tvrdé a naopak jehličnaté stromy se vyznačují měkkým dřevem. Měkké dřevo, jak již z pojmu vyplývá, se snadno zpracovává, ale je zase méně odolné než tvrdé dřevo. Pro truhlářské práce nachází z listnáčů největší využití lípa, dub, buk, javor a bříza. Kdežto u jehličnatých je to pak smrk, borovice, jedle a modřín.

Truhlářské řezivo Liberec

Tento druh řeziva se vyznačuje oproti stavebnímu řezivu svou vyšší kvalitou. Truhlářské řezivo se připravuje jak z jehličnatých, tak i listnatých stromů. Daný typ materiálů může mít různou podobu:

  • deskové řezivo – jedná se o prkna a fošny
  • hraněné – zastupují hranoly a trámy
  • drobné – představují doplňkový materiál, jakým jsou např. lišty a latě.

Velkoplošné desky Liberec - druhy

Velkoplošné desky představují truhlářský polotovar, který je prefabrikován a určen k dalšímu zpracování.

  • Dýha – znázorňuje tenkou vrstvu dřeva, která se využívá k povrchovým úpravám některých prvků interiéru.
  • Překližka – vzniká ze tří a více dýh, které jsou klížením přimáčknuty k sobě.
  • Dřevotřísková deska – jedná se o nejhojněji využívaný polotovar, který vzniká z třísek dřevin. Ty se pak pomocí syntetického pojiva slepují do pevné hmoty. Obvykle se označuje zkratkou DTD.
  • Laminátová deska – jedná se o dřevotřísku, která je navíc povrchově upravena. Povrchová úprava probíhá pomocí nalisování dekorativního papíru, který je impregnován pryskyřicí. Tento typ dřevotřískové desky obohacený o ochranný prvek nachází v domácnostech také velmi efektivní využití. Zdárně odolává zvýšeným teplotám, krátkému působení vody a taktéž nejrůznějším prostředkům používajících se k čištění povrchu nábytku v domácnosti. Běžně se tyto laminátové desky označují jako LTD. Jsou cenově na velmi příznivé hladině a vyznačují se dlouhou životností. Někde jste se mohli setkat s informací, že laminátové desky uvolňují do okolí formaldehyd, který je lidskému organismu škodlivý. Avšak veškeré lamináty podléhají emisním kritériím.

Masiv versus velkoplošné desky Liberec

Do svého interiéru si můžete zvolit jak truhlářské výrobky z masivu, tak i z velkoplošných desek. Každá varianta má svá specifika a záleží na možnostech a přáních jejich majitelů.

Výrobky z masivu Liberec

Dříve se pod pojmem masiv skrýval robustní a velmi zdobený nábytek. Dnes došlo k modernizaci  i v tomto směru a nábytek z masivu získával postupně jednoduché a čisté linie. Masiv dodává interiéru jedinečný vzhled podporující přirozenost, hřejivost a útulnost. Taktéž příznivě působí na zdraví obyvatel, jelikož je zcela zdravotně nezávadný. Vyznačuje se svou celistvostí, jelikož je vyroben z jednoho kusu dřeva, bytelnostítrvanlivostí a vysokou kvalitou. To je pak přirozeně zohledněno v ceně, jež je vyšší než u dalších alternativ. Nabízí i variantnost v různorodé volbě typu dřeviny. Je možno ho využít téměř kdekoliv. Příliš se však nedoporučují místa s vyšší vlhkostí a s možnými výraznějšími výkyvy teplot.

Povrchová úprava Liberec

Výrobky z masivu se dají lehce opravovat, renovovat či povrchově dále upravovat. Můžete ho dle libosti mořit, čímž dosáhnete různých odstínů, poté také lakovat či voskovat. Pokud trpíte alergiemi nebo chcete klást důraz na ekologický aspekt, je vhodné použít vodou ředitelné laky nebo včelí vosky. Tato povrchová úprava je zcela zdravotně nezávadná a čím dál tím víc se stává oblíbenější. Povrchovou úpravou masivu získáte zvýraznění jeho přirozeného vzhledu a také větší ochranu před vnějšími vlivy. Dřevo se dá natírat barvou, avšak tím již pak ztratí svůj přirozený vzhled.

Velkoplošné desky Liberec

Velkoplošné desky Liberec nacházejí své největší uplatnění při realizaci větších ploch, kterými například mohou být skříně či kuchyňské linky. V těchto oblastech se těší velké oblibě u zákazníků, a to především díky větší odolnosti vůči vlhkosti, hezkému vzhledu a nižší ceně ceně. U těchto prefabrikovaných materiálů můžete spoléhat na větší odolnost vůči poškození, avšak když už dojde k poškození povrchu, tak se tato vada velmi těžko odstraňuje. Oproti tomu u dřeva se dají drobné vady odstranit např. zabroušením. Stejně jako masiv, tak i velkoplošné desky nabízejí variantnost v podobě barevných škál a odstínů. Jsou rychle zpracovatelné a snadno se montují.

Vlivy působící na truhlářské výrobky Liberec

Abyste podpořili delší životnost dřeva a jeho výrobků, měli byste ho vyvarovat některým škodlivým vlivům.

Teplota

Přemíra slunečního záření a vyšší teploty způsobují nežádoucí vlastnost dřeva, kterou je roztažnost. Dřevo ztrácí vodu, vysychá a následně se začíná zkrucovat. U dřevin s větším obsahem pryskyřice pak dochází k praskání a vytékání pryskyřice na povrch. Toto poškození je však nevratné, tudíž by se mu mělo v co největší možné míře předcházet. Dále musíte také pamatovat, že dřevo je hořlavý materiál, proto je vhodné ho chránit impregnačními materiály.

Vlhkost

Vyšší vlhkost společně s teplotou vytváří příznivé prostředí pro množení mikroorganismů. Ve vlhkém prostředí se postupem času začne na povrchu objevovat plíseň či houby. Mnohdy se v dřevě usídlí i hmyz. Proti těmto nežádoucím návštěvníkům můžete dřevo chránit dnes již běžně dostupnými prostředky na dřevo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15071 (rodina-finance.cz#23139)


Přidat komentář