Truhlářské práce - Hrusice

Dřevěný nábytek přímo od truhláře se vyznačuje nejen originalitou a kvalitou, ale můžete si nechat vyrobit daný produkt i na míru podle vašich představ. Podívejte se, jaké výhody v této oblasti máte.

Ruční práce

Pokud se zmíní pojem ruční práce, tak vždy se jedná o záruku** kvality, originality a přesnosti**. Jak je tomu konkrétně u truhlářských výrobků?

Předně si definujme pojem truhlářství. Jedná se o práce, které souvisejí se dřevem. Dané činnosti se pak týkají zpracování dřevěného nábytku a jeho příslušenství. Truhlářství vám ale může vyrobit i komponenty na míru. Pokud máte nábytek, který jste zakoupili jinde a před nějakou dobou a lze jeho části renovovat, tak se truhlář může pokusit danou část nahradit. Tím se dostáváme k jedné z nejvýznamnějších předností truhlářských výrobků. Zatímco produkty ze sériové výroby a velkoobchodů jsou složeny jen do několika součástí a při poškození ze většinou poškodí tak, že se těžko dají opět složit, u ručních prací tomu tak není. Zde jsou jednotlivé komponenty pospojovány zvlášť a pečlivě, že je lze snadno obměnit. Pak nelze ani opomenout větší kvalitu daného výrobku, kdy jsou třeba šrouby v daných místech ukotveny tak, že nejsou nakřivo a tím pádem se brzy neuvolní a nezůstane na místě díra, která už je pak k ničemu.

Dále se nabízí i přírodnost materiálu, která je vždy pěknější a odolnější než různé umělé náhražky. Pojďte proto jednotlivé oblasti poznat blíže.

Truhlářské práce

V oblasti truhlářských prací existuje řada prvků, které se vám nabízejí. Můžete je využít jako klasický zákazník, který si odnese již hotový nábytek anebo si můžete odnést komponent, který se teprve zpracuje.

Truhlářské práce – výroba na míru

Pokud máte jasnou představu o prvku ze dřeva, který by měl zdobit vaše obydlí, tak seznamte truhláře se svými požadavky. Pokud se jedná o objemnější plán, tak je nejlepší, když seznámíte řemeslníka s oblastí, kde se daný komponent bude vyskytovat. Nejedná se jen o rozměrově větší produkty jako je třeba šatní skříň nebo postel, ale i sady, což může být kuchyňský stůl s židlemi. Výhodou těchto prací je, že je budete mít na míru, tudíž si je nechte realizovat tak, aby přesně zapadly do dané oblasti.

V oblasti dřevařských výrobků máte na výběr z hlediska řady odstínů dřeva. To závisí na původy daných surovin, tedy typu dřeva. Mohou to být tuzemské stromy, ale také exotické dřeviny, které mají jiný ráz než české stromy. Pokud si vybíráte dřevo, tak přemýšlejte nad laděním s tím, co máte doma. Také platí, že by se nemělo kombinovat více prvků v interiéru. Pokud máte třeba světlou plovoucí podlahu a tmavou kuchyňskou linku, tak lze ještě nábytek pořídit ve světlém odstínu, pak se ale nedoporučuje ani v daných odstínech už uhýbat. To se týká zejména nábytku, který je blízko sebe (např. šatní skříň a nastavená skříňka). V této souvislosti pak rovněž platí, že skříňky malých skříněk a velké skříně spolu mají být v jedné linii, pokud jsou na sobě a i dýhování by mělo být alespoň ve stejné hustotě.

Truhlářské práce – výroba nábytku

V oblasti nábytku existuje řada prvků, které si můžete dopřát. Nemusí to být nutně interiérové produkty, ale venkovní příslušenství jako je zahradní nábytek.

Židle a stoly

Tyto prvky, pokud je máte v kuchyni, by spolu měly ladit alespoň ve stylu. Pokud máte kuchyňský stůl, tak pečlivě zvažujte, na kolik míst jej skutečně budete potřebovat. Jedná se totiž o prostor, který můžete ušetřit a lze vyrobit i rozkládací variantu nábytku, takže můžete takto manipulovat, pokud vždy nevyužijete velkou plochu. Židle pak volte pohodlné. Spousta lidí si vybírá efektní výrobky, ale pak zjistí, že se jim na nich dobře nesedí. Můžete kombinovat obojí, ale nezapomínejte i na pohodlí, protože pak budete na daném místě trávit hodně času.

Skříně

Už jsme zmínili pár pravidel v kombinovatelnosti tohoto nábytku. Výroba skříní a skříněk na míru má výhodu v tom, že se lze přizpůsobit danému prostoru, a pokud máte menší byt, tak se může nábytek vytvořit tak, aby se šetřilo místo. Zde platí, že využije zejména prostoru ke stropu a mohou se použít i nástavné skříňky, kdy je lze různě střídat, pokud si necháte vyrobit nábytek se stejným členěním dvířek.

Ložní nábytek

Spousta lidí si dnes nechává vyrobit postele na míru. Je to stejně výhodné jako když si kupujete zdravotní matraci. Spousta produktů je totiž vyráběno dle univerzálních rozměrů a ne každému vyhovují jak na výšku, tak i na šířku. Postel je jedním z míst, kde byste měli odpočívat a lze s ní rovněž šetřit prostor, proto si nechte vyrobit produkt na míru tak, aby seděl do interiéru. K tomu pak stačí příslušné noční stolky a jiné obměny nábytku, které lze do ložnice umístit.

Zahradní nábytek

I venkovní nábytek si zaslouží ušlechtilost. Už jenom, že se využije přírodní suroviny, tak nábytek zapadne více do prostředí. Je rovněž esteticky lepší než plastové kusy a také pohodlnější. Můžete mít dle rozměrů i typů zpracování mít stolky, židle, lavice nebo i lehátka, které vám dlouho vydrží a budou odolnější než vratký plast.

Truhlářské práce – prodej dílů

Jak už jsme nadnesli, tak výhodou produktů na míru je jejich možnost renovace. Pokud si objednáte u truhláře nábytek a podaří se vám jej poškodit, tak si profesionál poradí s jeho obnovou. Může vám ale pomoci i s produkty, které jste u něj nezakoupili a nejsou vyloženě nekvalitní. V oblasti prodeje dílů se pak samozřejmě najdou i profesionální truhláři, kteří vyrábějí na zakázku a mohou si zde dle tvarů a rozměrů nechat připravit již jednotlivé díly, ze kterých pak vytvoří pěkný nábytkový kousek.

Truhlářství nabízí kvalitní, pěkné a originální prvky, které si můžete nechat vyrobit i na zakázku. Proto si raději pořiďte ručně dělaný výrobek, který sice stojí více peněz, ale uvidíte, že v porovnání se sériovými produkty vám déle vydrží a nakonec se vám investice vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15059 (rodina-finance.cz#23057)


Přidat komentář