Truhlářské práce - Český Těšín

Vydáte-li se do některé z nábytkářských kamenných prodejen, či zavítáte na internet, budete si moci vybírat z celé plejády nábytku. Na druhou stranu je však malá pravděpodobnost, že najdete přesně to, co budete potřebovat.

Z toho důvodu je tolik poptávaná zakázková výroba nábytku na míru. Zručnému** truhláři** stačí předložit Váš návrh, ať už stolu, židlí, skříní, nebo celé kuchyňské linky a můžete si být jisti, že nákres na papíru se zakrátko promění ve skutečný nábytek, který bude přesně pasovat a ladit do Vašeho domova.

Sériová a zakázková výroba nábytku

Vezmeme-li si sériově vyráběný nábytek, pak mu nelze upřít to, že je relativně levnější, oproti zakázkově vyráběnému kousku. Schválně jsme uvedli slovo „relativně“. Řekněte si totiž co je pro Vás důležitější, zda kvalita nebo kvantita.

Sériově vyráběný nábytek, jak již název napovídá, je vyráběn ve velkém. A častokráte se můžete setkat s ne zrovna kvalitním kouskem. A kvalita jde pak ruku v ruce s trvanlivostí.

Z toho i celkem vyplývá, že doménou nábytku vyrobeného na zakázku, bude vysoká kvalita zpracování. Navíc, nábytek bude vyrobený přímo Vám na míru, dle Vašeho přání, rozměrů, designu.

Nabídka výroby nábytku na zakázku

Co vše si můžete nechat vyrobit u truhláře? Vedle samostatných kousků nábytků, jako je například botník, stůl, televizní stolek, židle, můžete poptávat pergolu, altán, šatní skříň, komodu, kuchyňskou linku, dětský pokoj, podlahy, schodiště, zábradlí, obložení stropu a stěn, kancelářský nábytek aj.

Služby související s výrobou nábytku na zakázku

Kromě samotné výroby Vámi vybraného nábytku, můžete od profesionálního truhláře očekávat také dodání nábytku na místo určení a jeho následnou montáž. Některé kusy nábytku mohou být již smontované. To se týká především menších kousků, jako je například věšák, židle apod. Jiné kousky je však lepší smontovat na místě.

Materiál, se kterým pracuje truhlář

Typickým a nejčastějším** materiálem**, se kterým pracuje truhlář, je bezpochyby přírodní dřevo neboli masiv. Dřevo, jako přírodní materiál, je nenahraditelné, ekologické a svým vzhledem zútulní každý prostor. Kromě dřeva Vám však může truhlář nabídnout i laminovanou dřevotřísku, neboli lamino. Ten, kdo hledá levnější materiál, pak lamino by pro něj mohlo být vhodnou alternativou k masivu.

Schodiště

Bydlíte v patrovém domku? Pak jste jistě řešili problematiku, jak se dostat do horních pater. Rozhodli jste se pro kované, či betonové schodiště obložené dlažbou? Jak by se Vám však líbilo schodiště obložené masivem a k tomu dřevěné zábradlí, ručně vyřezávané? Nejspíš těžko takové schodiště se zábradlím seženete v prodejně.

S Vaší poptávkou však pochodíte u firmy, která se zabývá zakázkovou výrobou nábytku. Předložte firmě Vaše přání. Máte-li jasnou představu, jak by mělo schodiště vypadat, pak stačí jen s firmou prodiskutovat vhodnost a možnosti vybraného řešení. Pokud však máte návrhů několik, můžete poptávat u truhláře i odbornou radu. V případě, že již schody a** zábradlí** dělal, můžete čerpat z jeho zkušeností.

Šatní skříně

Jistě to znáte, že úložných prostor není nikdy dost. Častokrát se však my sami ochuzujeme o využitelný prostor, a to nákupem nábytku, který přímo nepasuje do prostor našeho domova. Byty a domy nejsou vyráběné podle jednolité šablony. A tak je zcela pochopitelné, že výška stropů, délka jednotlivých místností bude u místností individuální. A jak se s tímto „problémem“ vyrovnávají sérioví výrobci nábytku? Poměrně jednoduše. Raději vyrobí nábytek nižší, než vyšší.

Moderní sériově vyráběný nábytek je mnohdy moc pěkný a originální. Ovšem je jen malá pravděpodobnost, že objevíte například skříně, které by těsně doléhali až ke stropu v předsíni, ložnici apod. A mít dvacet, třicet čísel volný nevyužitý prostor nad takovými skříněmi, je jistě škoda. Navíc budete mít další plochu, kterou bude zapotřebí otírat od prachu. V případě** skřín**ě vysoké až ke stropu, Vám tento problém odpadá.

Máte pochybnosti, zda by Vám truhlář vyrobil skříň, kterou si přejete, včetně zavírání dveří? Šikovní a** zruční truhláři**, kteří jdou s dobou, berou v potaz přání svých potenciálních zákazníků, a tak pro ně není problém vyrobit skříň s jakýmkoli typem zavíráním. Dáváte přednost klasickému otevíracímu stylu, nebo zasunovacímu stylu zavírání? Vzneste Váš požadavek. Kromě toho si můžete nechat odborně poradit, který způsob zavírání bude do Vašeho prostoru ten nejvhodnější.

Kuchyňské linky

V podstatě to samé platí u** kuchyňské linky**. U dolních skříněk mít problém nejspíš nebudete, pomineme-li uspořádání poliček, příborníků aj. Ovšem horní skříňky mohou být zbytečně nízké. Kromě toho, častokráte u kuchyňské linky chybí tolik potřebná spižírna. Necháte-li si však vyrobit kuchyňskou linku na míru, pak si můžete přesně nadefinovat, kolik by se Vám líbilo šuplíků, jednodveřových a dvoudveřových skříněk, prosklených skříněk apod. Budete si moci vybrat i vhodný materiál. A samozřejmě, co se týká dispozičního a rozměrového řešení, pak si můžete nechat navrhnout a vyrobit kuchyň přesně dle velikosti místnosti.

Nábytek do dětského pokoje

Kdo by nechtěl pro své děti to nejlepší. Stravou začínaje, oblečením, hračkami a nábytkem konče. Dnešní doba je charakteristická nejen neustálým spěchem a stresem. I „díky“ tomu, se pak častěji potýkáme s rozličnými nemocemi. Kromě toho si však sami narušujeme naše zdraví, a to například tím, čím se obklopujeme. Nejen u nás dospělých, ale především u dětí je důležité, aby se pohybovali v prostředí bez nebezpečných materiálů, produktů, včetně barev, lepidel apod.

Jen si vezměte, kolik času malé miminko během prvního roku života stráví v postýlce. Obrátíte-li se na truhláře s poptávkou výroby dětského nábytku, včetně postýlky, můžete si být jisti, že nábytek nebude napuštěn žádným lakem, nebo barvou, jež by mohl ohrozit zdraví malého caparta.

Rčení „zlaté české ručičky“ rozhodně platí v truhlařině a stolařství. Sami se můžete přesvědčit, jaké umělecké kousky vycházejí z rukou šikovného a zručného řemeslníka. Tak, jako pekařství je voňavou prací, tak to samé se dá říci také u truhlařiny. Také se vydáváte do lesa mezi majestátní stromy, když potřebujete „vypnout“ a utřídit myšlenky? Také tak rádi vdechujete vůni přírody, dřeva, šišek a spadaného jehličí? Truhlář má to štěstí, že může vdechovat tuto vůni de facto každý den, když opracovává dřevo a vyrábí z něj rozličný nábytek. Ovšem i Vy sami se můžete těšit ze dřeva, přírodního materiálu a mít doma kousek z přírody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15073 (rodina-finance.cz#23141)


Přidat komentář