Truhlářské práce a pokládka plovoucích podlah

Vybavení bytu a domácnosti je jistě dobré mít v představě, ale realizace a koupě nemusí být vždy snadná. Proto stojí za to znát základní pravidla výběru, vlastností a obecných informací.

Vybavení a zařizování interiéru je sice příjemnou záležitostí, jenže také akce, jež spolyká značnou dávku financí. Pokud nepodlehneme až podezřelým cenám sériově vyráběného nábytku a hodláme si koupit jak kvalitní, tak účelné a vhodné vybavení se vším všudy, budeme muset peněženku otevřít řádně a připravit se, že z ní ubudu pořádný kus. Nicméně, na druhou stranu nás může těšit úhledně a dle vlastní libosti zařízený byt, který nám také v takovém provedení vydrží po dlouhou dobu, většinou do té doby, dokud nás zcela neomrzí a my jej změníme sami.

Výroba nábytku dle přání

Důvody proč volit raději přímého výrobce nábytku než kupovat vybavení ze sériové výroby

Otázka většiny osob, pakliže je jim doporučeno nechat si nábytek vyrobit na míru, zní – proč? Respektive z jakého důvodu máme volit nábytek výrazně dražší? Cena je na dnešním trhu mnohem více rozhodující, než dříve. Tím není myšleno, že by se dříve na peníze nehledělo, jen to, že současná ekonomická situace je pro některé rodiny až neúnosná a sousta domácností zápolí o přeživší. Takže otázka ceny bude zajímat každého. Na to i odpovídají výrobci a nabízí slevy, akce a další zvýhodnění, pakliže si necháte u nich nábytek vyrobit. Nicméně i tak je takové vybavení dražší, než v běžných prodejnách nábytku se sériovou výrobou. Proč tomu tak je? Rozhodující v tomto případě je kvalita. A ta rozhoduje o ceně. Pokud si totiž koupíte nábytek v nadnárodní síti výrobců, a po nějaké době se vám zničí, reklamovat sice můžete, jenže taky vám nemusí reklamaci dle řádu uznat a pokud už je zcela po záruce, co s tím? Řeknete si, že do té prodejny již nevkročíte. A co se stane? Pro ně nic, ztratili jednoho z milionu, a další tisíce potenciálních zákazníků čeká na jejich výrazné slevy, takže o nic nepřijdou. To soukromý výrobce nábytku si svojí kvalitní prací dělá tu nejlepší a nejúčinnější reklamu. Sám si to uvědomuje, proto také vždy odvede maximální výkon. Může se samozřejmě stát, že i zde se něco pokazí, ale při reklamaci obvykle nečeká, opraví a omluví se.

Kvalita nad kvantitu

Dalším důležitým bodem, proč právě volit raději výrobu od truhláře je ten, že se jedná o** kvalitní nábytek**. Je vyroben z materiálů, které mu přísluší. Například půjdete si koupit police do knihovny. V běžné prodejně koupíte takovou, jaká se vám bude líbit, doma smontujete, jenže po nějaké době, letech, se police knihovny pod tíhou publikací prohne, deformuje a někdy i zlomí. Co s tím? Jedině vyhodit. Pakliže však zajdete k výrobci a oznámíte mu skutečnost, k čemu takový nábytek bude sloužit, obvykle vám doporučí vhodný materiál. Sice vás knihovna z masivu přijde na mnohem vyšší částku, jak je výše uvedeno, jenže v konečné fázi budete jen rádi, vydrží vám navěky.

Nábytek na míru

No a posledním hlavním důvodem, proč volit výrobu** nábytku na míru**, je přesnost. Což je poněkud širokospektrální označení, nicméně se dá snadno vysvětlit – jedině od samotného výrobce získáte nábytek přímo na míru. Dnes jsou moderní poněkud malé a také atypické domy, což má za následek také netradiční rozměry místností a tím pádem je nutno takovým číslům přizpůsobit i vybavení. No a takové dostanete jedině u mistra truhláře. Takový nábytek je opět o něco dražší, neboť je nutno provést zaměření, návrh a pak samotnou výrobu. Nicméně, jistě to stojí za to – perfektně řešené prostory a využití každého místa.

Kuchyně na míru

Pokud je již řeč o výrobě nábytku na míru, jistě nemůže být opomenuta samotná kuchyň. Tak je vůbec nejčastěji zadávána ve výrobnách a dílnách nábytku ke svému zhotovení přesně dle představ a přání. Když se nad tím rozumně zamyslíme, zjistíme, že velkou část života trávíme v kuchyni. Jsme-li alespoň částeční kuchaři. Kolikrát se stalo, že nám něco nevyhovovalo, že jsme si říkali, jak bychom ten roh odřízli, výšku linky bychom zvýšili a určitě bychom provedli něco s troubou, abychom se tolik nemuseli zohýbat. Tak přesně tyto důvody vedly a vedou k tomu, že se při pořizování nové kuchyně lidé uchylují k výrobě na míru.** Taková kuchyň vám ušetří čas a námahu strávenou zde a také prostor, neboť vše je řešené na základě možností prostoru a požadavků zákazníka**. Jste-li nízkého vzrůstu, určitě vám bude více vyhovovat jiná výška linky, což není problém. Obecně platí, že při zařizování kuchyně se na horní část linky umisťují skříňky s dvířky, kdežto do spodní části pouze šuplíky různých velikostí a hloubek. Je to mnohem praktičtější a méně vynaložíte síly.

Vestavěné skříně

V malém bytě se využívá úložných prostor velice často a je jich velice málo. Avšak díky moderní době dnes můžeme těchto prostor využít výrazně více. ** Vestavěné skříně** nabízí právě to, co potřebujete – maximální využití prostoru. Díky posuvným dveřím si můžete dovolit umístit takové skříně, jaké jste dříve nemohli. A vše od shora dolů. Vestavěné skříně také řeší problém s menším prostorem, kdy potřebujete oddělit pracovní část místnosti od společenské místnosti.

Pokládka plovoucích podlah

Jedním z dalších dnešních fenoménů jsou plovoucí podlahy. A odůvodnění, proč tomu tak je, je jasné – nenáročnost na úklid, jde o podlahu tzv. teplou, dále je to elegantní vzhled a také poměrně levná záležitost, pakliže jde o podlahu laminátovou. V nabídce totiž máte jak tu dražší variantu, tedy dřevěnou, tak tu levnější, laminátovou. Ve své podstatě mají stejné vlastnosti, dřevěná je navíc nehlučná, proto vhodná i do bytu. Obecně jsou pak plovoucí podlahy vhodné téměř do všech prostor v domě, v nabídce jsou jak světlé odstíny, tak ty nejtmavší, i lehce zabarvené. Pokládku takové podlahy pak nechte určitě na odborné firmě. Stačí maličkost, jistá nepřesnost a máte zaděláno na malér. Vše totiž musí perfektně sedět na sobě, a pokud se tak nestane, může se podlaha snadno zničit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15047 (rodina-finance.cz#23019)


Přidat komentář