Truhlářské a tesařské práce - Chotěboř

Poctivý dřevěný nábytek, vyrobený na míru, dřevěné schodiště, to je záležitost, která dokáže vytvořit osobitý interiér a vnést do Vašeho domova příjemnou atmosféru. Je příjemné vlastnit originální dřevěné výrobky, které v žádném obchodě nekoupíte.

Ať už se rozhodujete pro pořízení nové kuchyňské linky, kancelářského či masivního nábytku, potřebujete vyrobit, vestavné skříně, jídelny, schodiště či dřevěné dveře, pak využijete nabídku truhlářské firmy. Služby truhlářské firmy spočívají v zakázkové výrobě, ve výrobě nábytku a dalších výrobků ze dřeva na míru. Zkušený truhlář dokáže vyrobit nejen různé typy nábytku, ale také všelijaké přístřešky, pergoly, altány, krovy apod. Můžete si přát vyrobit například jeden kvalitní kus nábytku z masivu do Vaší domácnosti, nechat si namontovat novou dřevěnou kuchyňskou linku pro vestavěné spotřebiče, nebo nechat zadat výrobu oken na míru pro památkově chráněné objekty.** **

Dřevěné kuchyňské linky na míru

Pokud máte představu o tom, jak by měla Vaše nová kuchyně vypadat, ale nemůžete ji nikde sehnat, zřejmě máte osobitý vkus a víte, že nejlepší kuchyně vznikají na zakázku. Vlastní zakázku na výrobu nové kuchyně na míru je výhodné zadat přímo v truhlářství, neboť přímý kontakt s truhlářem zaručí přesný výsledek, podle Vašich představ. Zkušený truhlář Vám nabídne různé materiálové a barevném řešení kuchyní a představí vám možnosti vybavení kuchyně nejnovějšími vestavěnými spotřebiči. Přímo u truhláře pak můžete posoudit a porovnat různé varianty zásuvek, výsuvů a úložných prostor pro nádobí. V zakázkovém truhlářství přednesete svůj požadavek a po konzultaci Vám truhlářství zpracuje návrh kuchyně, včetně předběžné cenové kalkulace. Samozřejmě dostanete informace o termínu zhotovení zakázky a případně o termínu montáže.

Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně jsou praktické a velice často se stávají dominantní částí obytného prostoru. Proto také oblíbenost vestavných skříní nestále stoupá, a to nejen díky své funkčnosti a praktičnosti. V obchodech naleznete celou řadu takových výrobků, ale ne vždy se budou hodit do Vašeho bytu, zejména díky rozměrům. Ideálním řešením je nechat si vestavěné skříně vyrobit na zakázku. Truhláři používají kvalitní materiály a tak můžete získat moderní, netradiční nábytek, který Vám bude vyhovovat nejen funkčně, ale bude plnit také dekorační funkci. A co je velmi důležité, nábytek vyrobený na míru má velmi dlouhou životnost. Vestavěné skříně jsou praktické zejména v bytech, kde je málo místa. Vestavěné skříně na míru Vám pak truhlářství vyrobí přesně tak, jak to bude ideální pro Vaše konkrétní prostory. Svůj požadavek můžete zkušenému truhláři poslat například pomocí e-mailu, kde uvedete několik základních údajů o prostoru, ve které bude skříň umístěna.

Pergoly a zahradní stavby

Zahradní pergoly a stavby si necháváme nejčastěji stavět především proto, abychom v nich nalezli dostatečný klid a mohli si v nich zaslouženě a v klidu odpočinout. Pergoly přinášejí příjemné posezení na zahradě, kdy můžeme posedět s přáteli či s rodinou. Zahradní dřevěné pergoly je možné vyrobit v mnoha variantách a na jejich výrobu může truhlář použít různé druhy dřeva. P ergola obvykle obsahuje okrasné mříže, u kterých se vysazují popínavé rostliny.** Zkušené truhlářství** Vám může zahradní pergolu vyrobit podle vlastních návrhů, nebo můžete předložit svůj vlastní návrh či nákres. V každém případě Vám zakázkový truhlář vždy ochotně poradí. Pergolu lze buďto ustavit pouze s pomocí základových trnů nebo můžete před jejím sestavením zabetonovat kotvících prvky.

Schodiště a zábradlí

Výroba dřevěného schodiště na míru vyžaduje vysoké odborné znalosti truhláře. Truhlář musí umět vytvořit schody naprosto přesně, a to mnohdy podle složitých tvarů. K výrobě schodů se používá velice kvalitní dřevo, které neobsahuje žádné kazy. Jako vhodný materiál k výrobě schodišt se používá například dub, buk, jasan nebo javor. Druh materiálu se určuje podle tvrdosti dřeva a podle požadovaného výsledného vzhledu. Podle druhu použitého dřeva truhlář provádí vhodnou povrchovou úpravu schodiště. Na dřevěné schody se používá kvalitní dvousložkový bezbarvý lak, nebo je možné dřevo napustit olejem. Používá se alkydový oleje, který je velmi odolný proti opotřebení. Dřevo je také možné napustit tekutým voskem, kdy se vyplní všechny spory. Posledním typem povrchové úpravy dřeva je kartáčování dřeva, kdy se pomocí kartáče mechanicky odstraní měkké části letokruhu.

Výhody zakázkového truhlářství na míru

Nábytek vyrobený na míru využije prostor tím** nejlepším** možným způsobem, a dokáže maximálně ušetřit prostor. Můžete si nechat vyrobit atypický nábytek, který bude přesně zapadat do Vašeho nevyužitého zákoutí. Atypickou výrobu v poslední době oceňují především uživatelé malých prostor. Na rozdíl od sériově vyráběnému nábytku je každý kus originální, a má nesrovnatelně vyšší životnost. Při tom, pokud srovnáme kvalitní nábytek z prodejen, mnohdy zjistíme, že ceny zakázkového truhlářství jsou na podobné či stejné úrovni.

Dřevěná okna pro památkově chráněné objekty

Pro památkově chráněné objekty vyrábí zakázkové truhlářství dřevěná okna, která musí splňovat nároky ochranářů. Jedná se o moderní konstrukci oken, (eurookna), které mají vlysy z lepených hranolů, těsnění, izolační dvojsklo či trojsklo, a kování, které umožňuje také sklopné otevírání. Aby dřevěné okno splnilo veškeré požadavky památkářů, má toto okno dřevěnou okapničku, která nijak nenarušuje venkovní vzhled. Prostřední vodorovné rámové vlysy mohou být doplněny o profilované římsy. Další možností je profilovaná venkovní klapačka, na koncích mohou být ozdobné hlavice, sklo může být děleno dřevěnými příčkami apod.

Roubené stavby - klasická česká technologie

Na rozdíl od klasických roubenek, jejichž vzhled a styl k nám přichází ze zahraničí, existují také klasické, české roubené stavby. A v čem se liší? České roubené stavby jsou roubenky, zhotovené z hraněného masívu. Hranoly se v rozích překládají a vznikají klasické rybinové spoje. Technologie podélných spojů u roubenek je postavena na systému pero - drážka, který zaručuje naprostou dokonalost spoje i při teplotních a vlkostních změnách klimatu. Tyto oblíbené klasické dřevostavby jsou vhodné zejména do CHKO, kde ochranáři nejsou příliš nakloněni stavbám s kulatým profilem srubových stěn. Je třeba si uvědomit, že české roubenky jsou pro náš Český kraj charakteristické a proto rádi zaznamenáváme stále se zvyšující zájem o tyto české stavby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15072 (rodina-finance.cz#23140)


Přidat komentář