Stavební a malířské práce - Hradec Králové a okolí

Každý z nás si přeje bydlet v hezkém a útulném domě nebo bytě. K tomu nám mohou dopomoci různé stavební a malířské práce, které nám takové prostředí nejen zcela nově vytvoří, ale i zlepší bydlení stávající.

Pojmy stavební a malířské práce jsou velice široké, zahrnují velké množství rozličných činností týkajících se interiérů i exteriérů, bytů a domů zcela nových i stávajících. V tomto článku se zaměříme zejména na úpravy a rekonstrukce vnitřních prostor.

Práce svépomocí

Stavět, rekonstruovat a malovat může člověk i svépomocí, pokud je na to dostatečně zručný a zkušený, protože zkušenost je pro takové činnosti jistě velkou výhodou. Zároveň i práci zrychluje. Pokud člověk pracuje sám, bude mít sice nižší náklady, což se ale vždy nemusí zcela vyplatit, protože nekvalifikovaná práce může ovlivnit výslednou kvalitu.

Využití služeb firmy

Na trhu existuje velké množství firem, které se zabývají stavebními i malířskými pracemi. Důležitá je u nich znalost a sledování nových technologických postupů a moderních materiálů. U firem s dlouholetou tradicí také můžeme očekávat dobré kontakty na kvalitní výrobce a dodavatele.

Stavební a malířské práce - Hradec Králové

U využití služeb firmy ještě můžeme rozlišovat provedení prací na klíč nebo pomocí subdodávek. Stavby a realizace prací na klíč jsou stále oblíbenější díky své jednoduchosti. Firma se postará o zajištění všech prací, zákazník sám se nemusí v průběhu realizace starat o nic. Stavba pomocí subdodávek pak znamená, že si zboží objednáváme a kupujeme u jednotlivých výrobců, dodavatelů a firem, provedení jednotlivých prací pak zadáváme jiným firmám nebo konkrétním jednotlivcům, odborníkům.

Stavební a malířské práce - Hradec Králové

Pokud chcete využít služeb stavební a malířské společnosti v Hradci Králové a okolí, můžete se obrátit na firmu RÜCKER s.r.o., která vznikla v roce 1999 a sídlí na adrese Lhotecká 74, Malšova Lhota, 500 09 Hradec Králové. Zajišťuje stavby a rekonstruování domů, rekonstrukce bytových jader, rozličné úpravy interiérů a malířské práce. Dále pak poskytuje  zemní práce, realizace inženýrských sítí, stavby střech a realizace venkovních dlažeb. Svým zákazníkům se snaží ve všem vyjít vstříc a najít pro ně optimální řešení jejich požadavků. Sleduje nové technologie a používá osvědčené kvalitní materiály. Návrhy, rozpočet a kalkulaci provádí pro své zákazníky zdarma, na provedené práce poskytuje prodlouženou záruku.

Stavební a malířské práce - Hradec Králové

Pro více informací se můžete podívat na internetové stránky na http://www.ruckersro.cz/(stavební a malířské práce-Hradec Králové).

Telefonní kontakt na firmu je +420 777 607 620 a e-mailový kontakt je vaclav.rucker@tiscali.cz .** **

Rekonstrukce domů a bytů

Rekonstrukce mají své důvody** praktické i estetické**. Z praktického hlediska se rekonstrukce snaží o odstranění chyb a nedostatků ve stávajícím prostoru, snížení nákladů za energii, o zlepšení funkčnosti objektu k co největší spokojenosti majitelů. Před samotnou rekonstrukcí je důležité vše naplánovat, vytvořit návrh rekonstrukce a cenovou kalkulaci.

Stavební a malířské práce - Hradec Králové

Rekonstruovat je možné velké množství věcí.

Zateplování

U starších domů je velice časté zateplování stěn a případně i střechy, což vede k velkým úsporám energie, investice se poměrně rychle vrací. Zateplují se i panelové domy. Součástí procesu zateplování je i vytvoření energetického projektu stavby. Zateplování probíhá nejčastěji pomocí sádrokartonových desek, na které se poté nanáší fasáda a barvy. Kromě úspory energie je velkou výhodou oživení domu, který po zateplení působí mnohem estetičtěji.

Rekonstrukce bytových jader

V bytových jednotkách panelových domů je velice častá** rekonstrukce bytového jádra**, protože původní umakart již není vyhovující. Nahrazuje se zděným jádrem, které je mnohem výhodnější. Pro rekonstrukci bytového jádra už nyní není zapotřebí stavebního povolení. Rekonstrukci jádra bychom měli vždy svěřit do rukou odborníka, protože se jedná o realizaci náročnou časově i finančně.

Stavební a malířské práce - Hradec Králové

Rekonstrukce bytového jádra samozřejmě nezahrnuje pouze stavbu zdí, nových rozvodů a následné obkládání, ale také kompletní zařízení sanitární technikou, koupelnovým nábytkem a doplňky.

Opravy střech

Při** rekonstruování střechy** je možné vybírat z několika druhů střešních krytin (pálených nebo betonových tašek, asfaltových šindelů, plastových, kameninových nebo plechových střešních krytin atd.)  Je nutné dodržovat několik stavebních norem.

Výměna oken a dveří

Výměna oken nebo dveří je také velice častým typem rekonstrukce v domech i bytech. Výměna nám zajistí značnou úsporu energie i zabezpečení našeho domova. Vybírat si můžeme ze široké škály druhů oken i dveří. Základními typy jsou výrobky z plastu nebo ze dřeva.

Výměna podlah

Druhů** podlahových krytin** existuje velké množství. Každá podlaha se vyznačuje jinými vlastnostmi, a je tedy vhodná do jiné místnosti. Vybíráme podle toho, jestli od podlahy očekáváme např. teplo, odolnost proti vlhku nebo chemikáliím, snadnou údržbu apod. K dispozici nám jsou laminátové a dřevěné plovoucí podlahy, parkety, korkové podlahy, linolea, PVC atd.

Obklady a dlažby

Nejen nově zrekonstruované bytové jádro potřebuje nový obklad a dlažbu. Obklady a dlažby se dají využít i v kuchyních a chodbách. Dlažba se taktéž používá pro exteriér.

Design interiérů

Návrh interiéru našeho domova můžeme svěřit zkušenému designérovi, který podle konkrétních požadavků, vkusu a finančních prostředků navrhne realizaci jakéhokoli interiéru.

Malířské práce

To, jakým způsobem a jakou barvou je náš byt či dům vymalovaný, hraje velkou roli.** Malbu** bychom vždy měli volit tak, aby nám v místnosti bylo příjemně. Malířské práce nezahrnují jen samotné nanášení barvy, ale také přípravné práce, jako je očištění nebo omytí zdí, oškrábání velkého nánosu barvy, případné opravení omítky nebo štukování.

Svépomocí nebo za využití služeb firmy?

Spoustu lidí je jistě schopno si interiér vymalovat svépomocí. Není to však práce jednoduchá a je poměrně zdlouhavá. Pokud práci přenecháte malířům, budete mít jistotu bezchybné práce bez nerovností a bude Vám poskytnuta záruka na práci i použité barvy. Některé firmy také pomáhají s vystěhováním nábytku před samotnou malbou a jeho navrácením do původní polohy po vymalování, případně i provádějí úklid po malování (hrubý nebo kompletní).

Bílé nebo barevné stěny?

Doby, kdy byly všechny stěny ve všech místnostech stroze bílé, jsou již dávno pryč. Nahradily je barevné stěny. Bílý obvykle zůstává strop a případně deset centimetrů dolů od stropu na stěnách, aby místnost vypadala prostorněji. Zbytek zdí je možné bez problému zahalit do barev nebo vytvořit kombinace stěn bílých a barevných. Barvy se nanášejí nejčastěji na základovou barvu. Obecně světlé barvy prostor opticky zvětšují, tmavé zase zmenšují a zútulňují.

Dekorace

Zdi nemusejí zůstat pouze v jednolité barvě, ale je možné je opatřit i různými dekorativními prvky. Dekorace se provádí různými speciálními barvami např. s metalickými odlesky, kovovými nebo perleťovými odstíny apod. Imitovat lze mramor i keramické obklady. Dekorace v podobě dětských motivů se hojně používají v dětských pokojích.

Obrazy

Na volnou vymalovanou zeď je možné namalovat jakýkoli obraz nebo obrazy. Tím se naše stěna stane jedinečným uměleckým dílem, které jistě bude obdivovat každá návštěva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15120 (rodina-finance.cz#23290)


Přidat komentář