Realizace zahrad - Bečov nad Teplou

Návrhy a realizace exteriérů a zahrad jsou stále žádanější službou a není to nic divného. Přece se chceme cítit doma příjemně. Krásnou zahradu pro jedinečné místo odpočinku a relaxace dokáže navrhnout zkušený architekt.

Zahrada je pro někoho ideálním místem odpočinku a relaxace, pro jiného se může stát noční můrou. Krásný vzhled zahrady nevznikne sám od sebe, ale její prostředí je třeba vytvořit a následně správně udržovat. Zkrátka pokud se chceme cítit v naší oáze zeleně dobře, naše zahrada vyžaduje péči a pozornost. K tomu, aby kus naší krajiny vypadal krásně můžeme využít služeb zahradního architekta. Vzhled zahrady a rostlin se během roku rostlin mění a proto potřebuje v každém období trochu jiný druh údržby. A zkušený architekt ví, jak na to. Za správnou péči a ošetřování se Vám zahrada odmění.

Zkrášlení zahrady

Nezáleží na tom, jak velkou plochu zeleně vlastníte. I v případě, že jste majitelé malé** zahrady**, může se stát místem, které budete rádi navštěvovat, kde budete odpočívat a naslouchat ptačímu zpěvu. Pokud máte to štěstí, že je Vaše zahrada větší a obrátíte se na architekta, pak možná ani neuvěříte, jaký prostor dokáže u Vás doma vykouzlit. Zahradní architekt ale samozřejmě není kouzelník, využívá svých zkušeností, pomoci mu může softwarové vybavení.

Co zahradní architekt nabízí?

Zahradní a krajinářský architekt je odborník, který dokáže z kousku zeleně vytvořit doslova ráj. Jeho cílem je vytvořit takový projekt, který bude plně odpovídat přáním a požadavkům zákazníka, tomu, co uživatel zahrady či parku očekává. Architekt navrhne a zajistí komplexní realizaci od výsetby trávníků až po výsadbu vhodných typů stromků. Krajinářský architekt tvoří nejen ovocné zahrady, ale dokáže navrhnout a zrealizovat také okrasné zahrady a parky, navrhnout výzdobu květinami,** navrhnout** vybavení prostor architektonickými a funkčními prvky jako jsou lavičky či altány, navrhne a doporučí vodní plochy jako jezírka apod. Architekt zhodnotí současný stav zahrady, a s ohledem na charakter prostoru a světové strany vytvoří nejlepší možné řešení.

Služby architektonického zahradního studia

Zahradní architekt zpracovává nejen projekty soukromých zahrad, ale dokáže také zpracovat studie nebo návrhy sadových úprav, parků, náměstí, okolí kulturních nebo obchodních center, historických objektů apod. Projektuje také prostory veřejné zeleně měst či obcí, nebo areálů firem. Krajinářské úpravy představují také návrhy na zeleň rekreačních a sportovních areálů nebo zeleň okolo veřejných komunikací.

Zahradní studie

Činnost zahradního architekta představuje dva hlavní kroky. Prvním krokem architekta je při zpracování projektu zahrady zpracování studie zahrady. V tomto bodě zahradní architekt vytvoří základní rozvržení prostoru. V tomto stádiu se neřeší, jaké konkrétní květiny nebo stromy budou zasazeny. Studie zahrady rozvrhuje zahradu tak, aby správně fungovala podle Vašich představ. Studie zahrady určuje rozmístění záhonů, okrasných prvků, návrh na umístění pergoly, nebo vhodného místa pro Vaše posezení. Zahradní architekt v této fázi řeší Vaše požadavky a přání na uspořádání zahrady. Studie zahrady je tedy podkladem pro úspěšné zpracování projektu zahrady.

Projekt zahrady

Projekt na zahradu vznikne na základě zahradní studie. Na rozdíl o studie zahradní projekt obsahuje veškeré údaje o velikosti a typu rostlin, uvádí jejich počet a veškeré technické informace. Projekt obsahuje také zprávu o obsluze a údržbě zahrady, staveb, zabudovaných zařízeních a můž eobsahovat také doporučený návod k údržbě a obsluze zahrady.

Krajinářská architektura

Podobně jako u zahrad, také krajinářská architektura se skládá ze studie a projektu krajiny. Krajinářská architektura řeší například rozložení hmot, výsadbu dominantních stromů, umístění cest a zahradních staveb a obsahuje také osazovací plán. Zde se určuje počet a typ stromů rostlin, kde bude jezírko či pergola, kudy povedou chodníčky apod.

Co projekt krajinářské architektury obsahuje

Projekt krajiny řeší veškeré detaily, uvedené ve studii krajiny. Pokud byla například ve studii navrženo automatické zalévání, v projektu bude uvedeno kolik a jakých typů postřikovačů bude použito, kolik času bude pro zálivku potřeba, jaká bude délka výkopů, kolik vody pro zalévání spotřebujete, jaký materiál bude použit apod.

Výkaz výměr a podrobný rozpočet

Nedílnou součástí projektu zahrady či krajiny je výkaz výměr nebo podrobný rozpočet. V tomto dokumentu se například dozvíte, kolik rostlin bude Vaše zahrada obsahovat, nebo jakou rozlohu bude třeba zasít. Architekt Vám může nabídnout několik variant provedení, a vy si vyberete od nejlevnějšího řešení až po vytvoření prostředí podle Vašich nejvyšších nároků, kdy můžete žádat automatickou závlahu, jezírko apod. Konečný výběr je pouze na Vás a Vašich možnostech rozpočtu, výsledek může být například také kombinací nabídkových rozpočtů.

Jak správně založit zahradu

Pokud jste se rozhodli k založení zahrady, je třeba zhodnotit několik kritérií. Rozhodně se nedoporučuje experimentovat a pokud nemáte dostatek zkušeností, doporučujeme založení zahrady svěřit profesionální firmě, která poskytuje** komplexní služby**. Návrh a založení zahrady není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zahradní architekt s Vámi zkonzultuje Vaše představy a účel zahrady, provede průzkum místních půdních a klimatických podmínek a nabídne podle vašeho zadání nejvhodnější řešení. Zahradní architekt má se zakládáním a realizací zahrad neocenitelné zkušenosti, a dokáže vám nabídnout správné řešení, které by Vás zřejmě ani nenapadlo.

Realizace zahrady

Nově vytvořená zahrada musí plnit Vaše požadavky na funkčnost a zároveň musí působit příjemným dojmem. Správně vytvořený návrh a následná realizace zahrady na přání zákazníka tyto požadavky respektuje. Architekt dokáže Vaši zahradu zakomponovat do okolního prostředí tak, aby se stala přirozenou součástí domu a svého okolí. Zahradu lze zrealizovat také jako v podstatě bezúdržbovou, kdy si můžete nechat nainstalovat automatický závlahový systém. Vaše zahrada pak bude mít neustále příjemnou a zdravou zeleň bez námahy.

Výhody zahradního architekta

Projekční činnost v oblasti zahradní a krajinářské tvorby je velice důležitá. Je jasné, že laicky, tedy nevhodně naplánovaná zahrada, se projeví někdy až po mnoha letech, tedy až se stromy ukážou ve své konečné podobě. Oprava nevhodně založené zahrady může být velmi nákladná. Pokud stavíte nový dům, je vhodné zahradního architekta kontaktovat již v době hrubé stavby. Zkušený architekt Vám pomůže nasměrovat koncept zahrady již v této fázi. Vaše zahrada pak bude vypadat podle Vašich představ a nebude nutné provádět její následné úpravy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15087 (rodina-finance.cz#23185)


Přidat komentář