Pokládka veškerých podlahových krytin - Praha-Krč

Co tvoří největší plochu každého interiéru, pomineme-li stěny? Jsou to podlahy, po kterých doma chodíme den co den. Aby podlahová krytina plnila nejen dojem estetiky a funkčnosti, je zapotřebí její kvalitní pokládky, a to včetně připravení podkladu.

V dnešní době je možné si vybírat z vskutku bohaté nabídky podlahových krytin. Jelikož je každý z nás jiný a disponuje odlišným vkusem, odlišnou představou, ale také výší volných finančních prostředků, je zcela logické, že v některé domácnosti najdete plovoučku, v jiné linoleum, v další koberec atd. Není však ani výjimkou, že v jednom interiéru bude hned několik typů podlahových krytin.

Podlahové krytiny

Které podlahové krytině dáváte přednost Vy sami? Bude to dřevěná plovoucí podlaha – laminátová plovoucí podlaha – plovoucí marmoleum – korková plovoucí podlaha – vinylová podlaha – PVC podlaha – dlažba - koberec?

Vybíráme podlahovou krytinu

Jaké faktory a parametry jsou pro Vás důležité u** výběru podlahové krytiny**? Zvažte kupříkladu to, zda jste v domácnosti jen samí dospělí, nebo máte doma také malé caparty. Dále popřemýšlejte, zda budete uvažovat před pokládkou o podlahovém vytápění. Vybírejte také danou podlahovou krytinu s ohledem na místo, kde bude. Kupříkladu v kuchyni byste nejspíš byli nešťastní z celoplošného koberce. To samé platí pro vstupní halu, či předsíň. Je velký rozdíl, zda se do domu, respektive obytných prostor vstupuje rovnou z venku, či Vás nejprve čeká „překážka“ v podobě schodů do pater aj.

Veškeré tyto parametry mají značný vliv na Vaši následnou spokojenost s podlahovou krytinou. Kupříkladu s podlahovým vytápěním nebudete muset řešit chlad a studenost dlažby.

Plovoucí podlahy

Možná Vás v některých případech mate označení** podlah**. Podíváme-li se na plovoucí podlahy, tak jejich označení, jako takové, je obecné. Plovoucí podlahy se totiž dále člení na dřevěné, korkové a laminátové.

Upřednostňujete-li nejen přírodní vzhled, ale i samotný materiál, pak je nasnadě zvolit podlahu dřevěnou. V tom případě je však třeba počítat s menší odolností vůči vlhku i suchu, oproti například podlahám laminátové. Ovšem, záleží samozřejmě také na tom, jaké dřevo pro dřevěnou podlahu zvolíte.

Než dojde na pokládku nové podlahové krytiny

Než se budete moci těšit z celkem nové podlahové krytiny, je zapotřebí ji samozřejmě položit. Ovšem, před samotným položením, na sebe navazuje pár nezbytných činností, které dotváří mozaiku a kvalitu pokládky.

Jakmile zkontaktujete Vámi vybranou firmu, která se specializuje na** pokládku podlahových krytin**, očekávejte konzultační schůzku, a to povětšinou u Vás doma, respektive na místě, kde dojde k pokládce. Pracovník firmy totiž nejen pečlivě zaměří daný prostor, ale také zhodnotí stávající stav podlahy.

Tápete-li také nad vhodností příslušné podlahové krytiny, respektive, zda se určitá krytina hodí například do kuchyně? Pak můžete u profesionální firmy očekávat i odborné poradenství. Samozřejmě, že je možné díky internetu nalézt spoustu rad a informací na rozličných diskuzích. Ale …, má to jedno velké ale. Na neověřených diskuzích totiž můžete narazit i na zmatečné informace. Takových se Vám však nedostane u solidní a zkušené podlahářské firmy.

Důležitost vyrovnání podlahy

Než dojde na pokládku jakékoli podlahové krytiny, je důležité se ujistit, že podlaha je rovná. Možná by se mohlo zdát, že například při pokládání dlažby, je možné dát na určitá „propadlá“ místa více hmoty, než jinde. Ovšem tento způsob vyrovnání, dá-li se tomu tak říci, není zrovna nejšťastnějším řešením. A co u dalších podlahových krytin, jako je například plovoucí podlaha, lino, koberec? U nich nic nezamaskujete.

Rovnost podlahy je velmi důležitá již jen například z důvodu bezproblémovému zavírání dveří a umístnění nábytku bez všelijakého vypodložení. A pokud se stěhujete do Vašeho nového domova, je výhodné, si nechat vyrovnat podlahu ve všech místnostech najednou, a to při zvážení podlahových krytin u jednotlivých místností. Pak nebudete muset řešit například „výškový propad“ mezi linem a dlažbou aj. po vystěrkování pak již nebude žádný problém, který by souvisel s následnou pokládkou jakéhokoli druhu podlahové krytiny.

A ač by se mohlo zdát, nechte si odborně zhodnotit rovnost podlah u novostavby. Bohužel ne vždy platí, že nově postavený byt, dům, je dokonalost sama.

Zástupce firmy, která se zabývá pokládkou podlahových krytin, během krátké chvíli odborným pohledem a změřením zjistí, zda podlaha u Vás doma bude vyžadovat vyrovnání.

Způsoby vyrovnání podlahy

Je možné si nechat vyrovnat podlahu několika způsoby. Informujte se u Vámi vybrané firmy, které způsoby nabízí, jaké má s vyrovnáním a daným typem zkušenosti. Poraďte se však také, který způsob by Vám samotná firma doporučila pro podlahy u Vás doma. Ovšem, pokud Vám začnou detailně radit a preferovat určitý způsob vyrovnání podlahy, a to aniž by napřed byli zástupci firmy u Vás doma, podívat se na místo pokládky, pak se určitě mějte na pozoru.

Vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou

Jedním způsobem, jak efektivně a kvalitně** vyrovnat podlahu** je samonivelační stěrkou. Tento způsob je časově rychlý a umožňuje vyrovnání, respektive zvýšení podlahy o několik centimetrů.

Vyrovnání podlahy suchou cestou

Dalším způsobem, jak je možné nechat si vyrovnat podlahu, je tzv. suchou cestou. Je však třeba podotknout, že co se týče ceny, tak si nijak nepolepšíte. Naopak suchá cesta má spíše nevýhody, oproti samonivelační stěrce. Vyrovnání suchou cestou je značně časově náročné a pomalé.

Vyrovnání podlahy OSB deskami

Napravení případných podlahových nerovností, je možné také za pomoci** OSB desek** (Oriented Strand Board). Jak vypadají OSB desky? Jedná se o třívrstvé plošné lisované desky. Jednotlivé vrstvy jsou spojeny umělou pryskyřicí.

Nezbytné příslušenství k podlahám

Ukažte nám domácnost, ve které by nebyly vedeny kabely, ať už od televize, stojací lampy, počítače, tiskárny apod. Ovšem nejen z tohoto důvodu, jsou vhodné podlahové lišty, ať už ozdobné, nebo také právě s možností vedení a ukrytí kabelů.

Máte-li doma malé děti, pak jistě oceníte možnost ukrytí veškerých kabelů do lišt. Ostatně, kabely nejsou obecně nijak estetickou záležitostí domova, a spíše ubírají na estetice příslušné místnosti. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli podlahovou krytinu, nezapomeňte tedy na lišty. Pak jsou zde ještě doplňky v podobě prahů. Samozřejmě, pokud bude podlahová krytina plynule navazovat z jedné do druhé místnosti, například stejná podlahová krytina z kuchyně do obývacího pokoje a haly, pak není nutné žádných prahů.

V současnosti i prahy, tak jako lišty, jsou vysoce estetické a moderní. Současný trh nabízí i takové, kterými je možné vést, již zmíněné kabely.

Doplňkové služby u plovoucích podlah

V případě, že jste i Vy podlehli kouzlu** plovoucích podlah**, pak se určitě informujte u firmy, která Vám bude dělat pokládku na další doplňkové služby. Častokrát se totiž budete moci setkat s nabídkou nejen pokládky podlahy, ale také renovace původní podlahy či lakování, nebo voskování apod.

Při modernizování a zařizování bytu, domu, je možné „někde“ ušetřit. V některých případech je více než moudré hledět také na kvalitu. To ostatně platí právě u podlahových krytin. Rozdíl v ceně veškerých podlahových krytin pro Vás může být značně překvapující. Ovšem, pozor, za příliš až podezřelou nízkou cenou, se může skrývat nekvalitní materiál. A to se pak projeví v mnohem dřívější nutnosti opravy, či celkové výměny. V tom případě by Vás tzv. cenový trhák mohl přijít mnohem dráž, než kdybyste hned „napoprvé“ dali přednost kvalitě před kvantitou.

Nešetřete tak na nesprávných místech. Věřte, že se to nevyplatí. Tak, jako nás nohy nosí celý život, tak výběrem kvalitní podlahy, se můžeme těšit, že po ní budeme moci chodit i desítky let, aniž by se to následně promítlo negativně do vzhledu a funkčnosti podlahy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15103 (rodina-finance.cz#23230)


Přidat komentář