Pokládka veškerých podlahových krytin - Ostrava

Podlahové krytiny jsou důležitým prvkem kvalitního bydlení. Kvalitní podlahové krytiny zaručují dlouhou životnost bez nutnosti opravy či výměny. Profesionální podlahářství Vám dokáže představit nepřeberné množství typů a druhů podlah.

Na podlaze by se nemělo šetřit, to známá pravda. Nekvalitně vyrobená podlaha nebo nevhodný typ podlahové krytiny nám může velmi brzy znepříjemnit bydlení a případné pozdější opravy podlah nebo výměna podlahové krytiny jsou při tom zbytečné. Mnohem důležitější je zvolit** správný typ podlahy** a vybrat zkušenou firmu už na počátku, tedy při výběru podlahy. Před nákupem podlahové krytiny je třeba vědět, jaký účel bude daná místnost mít, tedy jak bude** podlahová krytina** zatěžována. A protože jsme jako zákazníci většinou laici, bude lepší si nechat poradit od specializované firmy.

Výběr podlahové krytiny

Při výběru podlahové krytiny je třeba uvažovat zejména o jejím zatížení provozem, dále jaká bude předpokládaná potřeba údržby podlahy, zda máte doma dítě nebo zda bude po podlaze probíhat nějaké zvířátko. Podle těchto základních kritérií můžete vhodný typ podlahy preferovat. Ideálním řešením je obrátit se na odborníky, kteří Vám vhodný materiál doporučí. Vy si pak můžete vybrat vhodnou barvu a vzory podlahové krytiny. Konečné rozhodnutí samozřejmě ovlivní i cena, ale neměla by to být hlavní a rozhodující kriterium.** **

Podlahářství a truhlářství

Pokud podlahářská firma nabízí také služby truhlářství, je to známka zkušenosti práce ze dřevem a záruka kvalitní podlahy. Specializovaná firma pak dokáže položit kvalitně nejen plovoucí laminátové podlahy, ale i dřevěné podlahy, masivní palubkové podlahy nebo kamenné dlažby. Pro zkušenou firmu není problém obložit stěny či stropy interiérů palubkovými nebo kazetovými obklady, nebo pečlivé provedení atypických míst jako jsou problematické spoje, prahy, rohy, rádiusy atd. Součástí služeb je také repasování starých podlah.

Truhlářství a nábytek na míru

Pokud poptáváte zakázkovou výrobu nábytku na míru, jste typ zákazníka, který hledá originál. A právě kvalitní a originální nábytek na zakázku vám zakázkové truhlářství dokáže vyrobit. Kladen je důraz na kvalitu, funkčnost a detail provedení každého kusu nábytku. To je možné pouze s novými moderními stroji k výrobě nábytku, a hlavně lidmi s nadšením a mnohaletou praxí v oboru. Vyrobit a instalovat si můžete nechat například kuchyně, šatní skříně, vestavěné skříně, obývací stěny, stoly jídelní, počítačové, restaurační; konferenční stolky, postele, komody, kancelářský nábytek a další atypický nábytek na míru.

Podlahové krytiny pro obývací pokoje

V obývací pokoji je používán nejčastěji koberec, ale v poslední době zde nalezneme také dřevěné podlahy nebo korek. Podlahy ze dřeva se nemusíte obávat, její výhodou je dlouhá trvanlivost a velice snadná údržba. Korkovou podlahu Vám specializovaná podlahářská firma opatří speciální povrchovou úpravou a výsledkem je pak výborná tepelně a zvuková izolace. Přírodní materiály navíc navozují pocit tepla. Pokud máte v obývacím pokoji krb, je vhodné použít dlažbu. U koberců hraje podstatnou roli jejich odolnost. Ta je dána hustotou vláken. Při výběru koberce se můžete držet jednoduchého pravidla: vysoce odolné zátěžové koberce jsou obvykle méně komfortní. Naopak vysoce komfortní koberce nesnesou příliš velkou zátěž.

Podlahové krytiny pro kuchyně

Kuchyňské prostory se řadí mezi nejfrekventovanější a nejzatíženější místa domácnosti, a proto by měl těmto předpokladům odpovídat i výběr podlahové krytiny. Na kuchyňskou podlahu se dostává často zejména voda a další tekutiny, které následně na povrch podlahy působí negativně. Aby nedošlo k brzkému znehodnocení, je nejvýhodnější nechat si položit do kuchyně dlažbu, linoleum nebo PVC.

Podlahové krytiny pro dětský pokoj

Dětský pokoj je určen pro bezpečný pobyt dětí a navíc podlaha dětského pokoje vyžaduje zvýšené nároky na snadnou údržbu. Proto lze do dětských pokojů použít korek či linoleum, zcela nevhodné je použití podlahy z tvrdé dlažby.

Podlahové krytiny pro ložnice

Ložnice nebývá nějak výrazně zatížena provozem domácnosti a proto zde lze použít v podstatě jakoukoliv podlahovou krytinu. Vhodnou podlahovou krytinu do ložnice se může stát plovoucí podlaha, podlaha z masivního dřeva a jako doplněk poslouží koberec.

Podlahové krytiny pro koupelny a WC

Na podlahu WC nebo koupelny se v podstatě výhradně používá keramická dlažba. Podlaha z keramické dlažby vyniká výbornými užitkovými vlastnostmi. Dlažba se navíc snadno a rychle udržuje a podlahářská firma Vám dokáže dlažbu nabídnout ve velmi široké škále.

Podlahové krytiny pro předsíně

U předsíně Vám firma může nabídnout řešení v podobě dlažby, PVC nebo linolea. Rozhodujícím faktorem zde bývá velikost provozu v předsíni, to znamená, kolik lidí a jak často tudy projde. Pro reprezentativní vzhled můžeme použít i zátěžový koberec, ale samozřejmě bude tento prostor náročnější na údržbu.

Položení podlahové krytiny

Ať už se rozhodujete pro položení dřevěné podlahy z masivu, položení parket, plovoucí podlahy, keramických dlaždic, linolea nebo PVC, zvažte výběr vhodné podlahové krytiny konzultací s odborníky. Nejdůležitější roli při volbě podlahové krytiny hraje především výběr materiálu a jeho kvalita, která souvisí s celkovou životností podlahy. Pokud si nejste jisti, zda přípravu podlahy a samotnou pokládku podlahové krytiny zvládnete svépomocí, raději oslovte specializovanou podlahářskou firmu. To se týká zejména v případě náročné instalace podlahy nebo její úpravy. Profesionální podlahářská firma má dostatek zkušeností a výsledkem bude kvalitní podlaha, která Vám bude sloužit dlouhá léta.

Profesionální podlahářství

Profesionální podlahářská firma provádí nejen pokládku plovoucích podlah či všech typů podlah, ale nabízí také technologickou přípravou podlah před vlastním pokládáním a další související truhlářské práce. Individuální a vstřícný přístup k zákazníkovi znamená poradenství v oblasti podlah a vypracování kompletní kalkulace. Zkušená podlahářská firma Vám může nabídnout plovoucí laminátové podlahy, vinylové podlahy, dřevěné třívrstvé podlahy, podlahové palubky, kladení PVC a koberců, venkovní terasy z exotických dřevin, pokládání, renovace a broušení parket, srovnávání, nivelace a stěrky podlah nebo obložení stropu palubkami ze smrku či borovice. V nabídce jsou ale také obklady a dlažby koupelen nebo sádrokartony a kazetové stropy.

Terasy z českých a exotických dřevin

Terasové prkna se velmi často využívají na terasách jako podlahy, ale také okolo bazénů, na balkónech a v poslední době se stává módou použít terasová prkna jako podlahu v interiéru, kde se přechází ven na terasu. V nabídce specializované podlahářské firmy naleznete široký sortiment terasových profilů. A nemusíte se bát použít ani borovici. Borovicemá krásnou červeno žluto bílou barvu a její kresba je velmi výrazná. Řadí se sice mezi měkká dřeva, ale pokud ji odborná firma ošetří speciálním olejem na terasy, vznikne i z borovice vynikající materiál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15088 (rodina-finance.cz#23186)


Přidat komentář