Pokládka veškerých podlahových krytin - Karlovy Vary

Určitě mi dáte zapravdu, že žádný, byť sebeluxusnější interiér nevynikne bez vhodné, dobře položené podlahové krytiny. Vhodně zvolená, správně a odborně položená podlahová krytina, dodá interiéru tu správnou atmosféru a podtrhne celkový vzhled.

Podlahové krytiny Karlovy Vary

V současnosti je na trhu nepřeberná škála podlahových krytin, v různých cenových relacích, z kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Můžete si vybrat laminátovou plovoucí krytinu, krytinu z PVC, koberce, masivní dřevěné podlahy, dřevěné plovoucí podlahy, korkové, atd., nabídka je opravdu pestrá. Kromě samotného výběru je neméně důležité, aby Vaše podlaha byla správně a odborně položená, a plnila tak správně svoji funkci. Je proto důležité vybrat si k realizaci položení nové podlahové krytiny odbornou firmu, která má s touto činností dostatek zkušeností, protože každý druh krytiny má svá specifika.

Pokládka podlah Karlovy Vary

Každá podlahová krytina má při pokládce jiný pracovní postup, ale odborná firma či řemeslník, který se touto činností zabývá, by měl umět položit většinu typů podlahových krytin. Například u plovoucích podlah, ať už dřevěných či laminátových, najdete návod na pokládku, pro případ, že byste si podlahu chtěli položit svépomocí. Tyhle podlahy se skládají z jednotlivých dílců, které do sebe zapadají. Před každou pokládkou je nutné mít předem připravený podklad, který musí být zbaven nečistot a musí být zbaven nerovností vyšších než 2 mm. U plovoucích podlah je nutné dodržet tzv. dilatační spáry, tedy mezery po celém obvodu místnosti, z důvodu roztahování a stahování nově položené krytiny. Při pokládce svépomocí je důležité si uvědomit, že jednotlivé materiály se od sebe liší a proto případné návody, nacházející se na internetu, nemusí znamenat dogma. U každé podlahy je nejdůležitější správné měření, dodržení všech odstupů od zdi, apod. Jestliže ale chcete, aby Vaše nová podlaha vypadala opravdu bezchybně a jedinečně, rozhodně je lepší oslovit nějakého odborníka, který disponuje i potřebným vybavením.

Podlahové krytiny z PVC Karlovy Vary

Dnešní podlahové krytiny z PVC se již ani v nejmenším nedají srovnávat se starým socialistickým linoleem. Dnešní podlahy z PVC neboli vinylu vynikají rozmanitostí vzorů, barev, zvrásnění, jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození, zejména oděru. Tyto krytiny jsou vyrobeny ze syntetického materiálu – z polyvinylchloridu. Jelikož se jedná o velice odolný materiál, je velmi vhodný jak do kuchyní nebo předsíní, tak i do namáhaných komerčních prostor. Naproti tomu dnešní linoleum je vyrobeno pouze z přírodních surovin, a to z dřevité moučky, pryskyřice a lněného oleje. Podlahové krytiny z PVC jsou mimo jiné výhodné i proto, že samotná pokládka je poměrně snadná. Výhodou je šířka PVC pásů, díky čemuž je práce se vzájemným spojováním jednotlivých pásů minimální. Také údržba je velice rychlá a nenáročná.

Laminátové plovoucí podlahy Karlovy Vary

Laminátové plovoucí podlahy patří v současné době mezi nejoblíbenější podlahové krytiny vůbec. Plovoucí podlahy si vysloužili svůj název dle toho, že nejsou spojeny se spodní podkladovou vrstvou, ale jakoby nad ni plavou. Mezi plovoucí podlahu a podkladovou vrstvu se dává speciální izolační vrstva. Dle způsobu pokládky se plovoucí podlahy dělí na zámkové nebo lepené. U lepené podlahy se jednotlivé lamely lepí v drážkách jedna ke druhé, naproti tomu u zámkové se jednotlivé lamely spojují na principu pero-drážka, což je výhodné v tom, že je možné ji kdykoliv rozebrat a složit jinde. Dle míry zátěže se plovoucí podlahy dělí do několika zátěžových tříd, přičemž pro použití v domácnosti stačí třídy zátěže nižší. Samozřejmě do komerčních prostor jsou vhodné vyšší zátěžové třídy. Tyto podlahy jsou prodávány s nespočtem vzorů, kdy svrchní vrstvu tvoří papír napuštěný speciální pryskyřicí, díky čemuž může být potištěn jakýmkoliv vzorem. Nejčastěji se prodávají jako imitace dřeva. Velkou výhodou je menší finanční náročnost, nenáročná údržba, jsou velice odolné vůči oděru, snášejí výkyvy teplot a vlhkosti.

Masivní dřevěné podlahy Karlovy Vary

Masivní dřevěné podlahy patří mezi ty dražší a luxusnější. Masivní celodřevěné podlahy, ať již ve formě prken nebo parket patří k nejtrvanlivějším podlahovým krytinám vůbec. Jejich luxusní vzhled dodá každému interiéru výjimečný a originální vzhled. Masivní dřevěné podlahy mají také velkou výhodu v tom, že je možné je kdykoliv přebrousit a opětovně nalakovat. Tvrdost dřevěných podlah se odvíjí, z jakého stromu jsou vyrobeny, to se samozřejmě odrazí i na jejich ceně a odstínu. Masivní podlahy jsou nejčastěji povrchově upraveny lakem nebo olejem, je možné je i mořit, čímž se dá změnit barevný tón. Tyto podlahy se hodí zejména do objektů, kde je relativně stálá teplota a vlhkost vzduchu. Jejich reakce na výkyvy teplot, což má za následek rozesychání a to, že jsou víc náchylnější na poškrabání, jsou jejími největšími mínusy. Dřevěné podlahy mají také nižší tepelnou vodivost, což je činí nevhodné pro podlahové vytápění. Jejich pokládka v každém případě vyžaduje odbornou firmu.

Korkové podlahy a koberce Karlovy Vary

Aby byl výčet podlahových krytin kompletní, je nutné se zmínit o korku a koberci. Korková podlaha je velice oblíbeným typem krytiny, zejména pro její atraktivní a ojedinělý vzhled. Jsou vhodné do většiny místností, i do kuchyně, protože jsou velmi odolné proti vlhkosti a zátěži. Při doteku a krocích dávají pocit tepla. Koberce jsou také velice oblíbené, zejména proto, že dokážou v interiéru navodit pocit tepla a jsou velice příjemné na došlap bosou nohou. Aby plnil svoji funkci a vypadla dokonale, je nutná pokládka zkušeným podlahářem. Jsou také oblíbené pro nižší pořizovací cenu a pro širokou paletu barev, typů a vzorů.

Správně zvolený typ a barva podlahy dokáže doslova vykouzlit v každém interiéru teplo domova. Aby byl výsledek dokonalý a podlaha plnila stoprocentně svoji funkci, nenechte nic náhodě a oslovte pro realizaci profesionální firmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15101 (rodina-finance.cz#23227)


Přidat komentář