Pokládka podlahových krytin - Tábor

Máte ve svém bytě nebo domě starou podlahu, která se vám už nelíbí, protože je ošoupaná, poškrábaná, vybledlá nebo jinak opotřebovaná nebo prostě neodpovídá vašim představám o krásné a moderní podlaze?

Pak máte asi tři základní možnosti, jak dále postupovat. První, asi nejméně atraktivní, možnost je, že se na to prostě vykašlete a necháte to tak a nebo si alespoň koupíte koberec, který nepěknou podlahu zakryje. Tuhle možnost ale budete nejspíš volit jen v případě, že vám chybí čas nebo finance. Druhou možností je, že zvolíte pokládku zcela nové podlahy. Pokud se ovšem bojíte dělat novou podlahu právě kvůli finančnímu zatížení, pak vězte, že nová podlaha nemusí být zase až tak drahá. Ceny za novou podlahu začínají už na částce přibližně 200 Kč za metr čtvereční. Záleží hlavně na konkrétním druhu a typu podlahové krytiny. Pokládka podlahy vás nemusí stát vůbec nic, pokud zvolíte typ podlahy, který je jednoduchý na pokládku. V případě složitějšího typu je možné oslovit firmu, která vám pokládku podlahy provede. Třetí možnost je velice zajímavá, protože nabízí možnost renovace staré dřevěné podlahy, díky čemuž získáte v podstatě novou, kvalitní a léty prověřenou masivní dřevěnou podlahu za nízkou cenu.

Výběr podlahové krytiny Tábor

Výběr podlahové krytiny by se měl řídit například tím, jak je podlaha odolná proti fyzickému opotřebení. Některé podlahové krytiny se snadno poškodí třeba při pádu ostrého nože na zem (což se občas stává třeba v kuchyni), jiné by takový „útok“ nijak nepoznamenal. Dále je dobré se pozeptat známých nebo odborníků, jak odolává krytina slunečnímu záření. Některé podlahové krytiny totiž blednou na slunci rychleji, jiné pomaleji. Dále se můžeme rozhodovat podle toho, zda je podlaha z přírodního nebo umělého materiálu, zda je tepelně vodivá nebo ne, zda je při doteku chladná nebo studená, zda tlumí kroky nebo příliš ne, zda je nasákavá nebo jí voda nijak nepoškodí a také zda lze krytinu v případě poškození či opotřebení renovovat nebo ne. V neposlední řadě se budeme rozhodovat i podle toho, jak se nám ten který druh podlahové krytiny líbí a jaká je jeho cena. Většinou platí, že u každého druhu podlahové krytiny si můžeme vybrat z levnějších i dražších kategorií. Ty, kdo doma uklízejí, bude určitě zajímat i to, jak je konkrétní druh podlahové krytiny náročný na údržbu. Pokud nevíte nebo váháte, který materiál je na podlahu nejvhodnější a jaký konkrétní výrobek z tohoto materiálu se hodí právě pro vaši podlahu, pak není nic jednoduššího, než oslovit specializovanou firmu, která se podlahami a jejich pokládkou či renovací podlah zabývá.

Renovace staré dřevěné podlahy z masivu Tábor

Pokud máte starý rodinný dům, byt nebo třeba statek či chalupu, pak se ve vašem objektu možná nachází stará dřevěná podlaha z masivních prken, parket nebo ve výjimečných případech i z parketových kazet nebo dřevěných kostek (tzv. špalíků). Možná, že o takové podlaze ani nevíte, protože ji někdo z vašich předků nebo předchozích majitelů schoval pod linoleum, jak dříve bývávalo u opotřebených dřevěných podlah zvykem. Stará dřevěná podlaha může sice vlivem opotřebovanosti vypadat nevábně. Pokud však není nijak výrazně hloubkově znehodnocená, třeba vlhkostí, hnilobou, plísní nebo hmyzem, pak by byla velká škoda ji vytrhat a zničit. Lepší je zvolit renovaci podlahy. Díky renovaci staré dřevěné podlahy získáme luxusní, přesto v přepočtu na metr čtvereční levnou a navíc léty prověřenou podlahu z přírodního materiálu – masivního dřeva, která bude vypadat jako nová. Nemusíme se bát, že by pro nás byla taková práce příliš náročná – dnes už tuto službu běžně nabízejí „podlahářské“ firmy.

Renovace dřevěných podlah Tábor vypadá takto: podlaha se nejprve vybrousí a pak je eventuálně možné na přání zákazníka směsí tmelu a jemných dřevěných pilin vytmelit případné spáry mezi prkny, parketami, kazetami nebo špalíky. Následně se podlaha ještě jednou vybrousí. Odborníci na masiv navíc tvrdí, že broušením získá podlaha ještě krásnější a zajímavější vzhled. Konečnou úpravou je lakování. Podle přání zákazníka je možno navíc podlahu navoskovat nebo naolejovat přírodním olejem. Podle výběru konkrétního přípravku je možné podlaze dodat požadované zabarvení nebo ponechat zabarvení přirozené. Ani klouzání naolejované či navoskované podlahy se bát nemusíte. Neklouzavost naolejovaného či navoskovaného dřeva zajistí protiskluzové přípravky pro ošetřování dřevěných podlah. Díky renovaci dřevěné podlahy získáme podlahu která bude mít velice luxusní vzhled a přesto nás vyjde o dost levněji než kolik by stála nová masivní dřevěná podlaha. U dražších dřevěných podlah, zvláště těch z exotického dřeva, se rozdíl v ceně počítá i na tisícikoruny na metr čtvereční. A pokud vás láká vzhled exotického dřeva, i ten si můžete renovací dopřát. Odborník vám jistě poradí, jak toho docílit pomocí výběru konkrétního přípravku, který zabarví dřevo do požadovaného odstínu.

Podlahové krytiny – materiály Tábor

Ještě v první polovině 20. století jsme si mohli pro naše podlahy vybírat jen ze tří druhů materiálů. Ti nejchudší občané měli doma v přízemí jen udusanou hlínu. O něco bohatší lidé ale i ti největší boháči pak mohli volit mezi dřevem nebo kamenem. Rozdíl byl v tom, že „obyčejní“ lidé měli na zemi klasická prkna z místních dřevin nebo místní ploché kameny popřípadě kameny opracované na kostky nebo také dřevěné kostky. Boháči si mohli dovolit dřevěné kazety a to ještě z drahého dřeva dováženého z exotických zemí nebo pečlivě obroušené kameny. Dnes máme seznam materiálů, ze kterých se vyrábějí podlahové krytiny, bohatší o syntetické materiály (PVC, laminát) a pak také o směsi přírodních materiálů (například linoleum – směs juty, dřevní moučky, lněného oleje, pryskyřice a vápence) nebo o podlahy vyráběné z lisovaného korku – ze stejného materiálu jako tradiční uzávěry na víno. Oproti tomu hliněné podlahy nám dnes už snad ani stavební zákon nedovoluje a na kamenné podlahy se jaksi pozapomnělo (alespoň v interiéru, v exteriéru jsou využívány stále).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15106 (rodina-finance.cz#23233)


Přidat komentář