Pokládka podlahových krytin s možností individuálního návrhu

Po čem chodíte? Nemáte pocit, že by to potřebovalo změnu? Tak se obraťte na odborníky, kteří vám doporučí, co by se pro vás hodilo nejlépe. Na trhu je řada podlahových krytin, které uspokojí i ty nejrozličnější požadavky.

V oblasti podlah dnes existuje řada prvků, které mají spousty vlastností, aby se přizpůsobily daným potřebám. Potřebujete levnou podlahu, luxusní, pevnou, měkkou, teplou, efektní nebo takovou, která nedráždí zdraví? Pak se podívejte po produktech, které se nabízí. Spousta lidí má tendence vybírat jen trendy a navíc má předsudky vůči některým produktům, které znali z dob minulých. Obavy ale nejsou na místě, protože dané výrobky prošly vývojem a dnes nabízí kvalitu a příjemné užívání.

Podlahové krytiny - Horní Slavkov

Existuje více typů podlah, které si můžete objednat. Může to být pro soukromé využití i do pracovní oblasti, protože i v kancelářích a podobně také musíte po něčem chodit. Zde se tedy zohledňují dané vlastnosti, proto si jednotlivé typy přibližme více.

Dřevěné podlahy

Už sám název napovídá, že jde o zcela přírodní produkt, který má své široké využití. Přednosti dřevěných podlah je jednak jejich efektní vzhled, ekologické vlastnosti a také zdravotní nezávadnost. V oblasti výběru máte pak široké možnosti. Můžete si vybírat z několika vrstev podlah. To vám doporučí odborník, protože dané vlastnosti se hodí dle typu využití. Například třívrstvé produkty jsou díky své charakteristice vhodné pro podlahové vytápění, protože jsou stabilní.

Pokud toužíte po skutečně efektním dřevěným prvku, tak si nechte aplikovat masivní dřevěnou podlahu, která vám zajistí nejen luxusní dezén, ale také dlouhotrvanlivost. Tato stabilní podlaha má spousty odolných předností a může vydržet i dvě desítky let.

Výhodou všech dřevěných podlah je pak skutečnost, že se dají renovovat. To znamená, že jejich povrch lze zbrousit tak, že se obnoví nová struktura a podlaha je opět jako nová. Nemusíte tak ihned vyměňovat celou podlahu, což v konečném důsledku snižuje i pořizovací náklad na dřevěnou podlahu, kdy se hodnota přibližuje jiným typům krytin. Při výběru pak můžete mít jednolitý odstín dané podlahy, ale můžete i kombinovat barvy, čímž vytvoříte určitou mozaiku.

Vinylové podlahy

Zde se jedná o flexibilní podlahovou krytinu, kterou lez aplikovat do všech prostor a to i v případě, kdyby by byla více tlakově zatěžována. Dnes existují i takové typy, jež se přizpůsobí užívání. Předností této podlahy je jednak cena, která je v porovnání s jinými podlahovými krytinami velmi příznivá. Existuje o všem i více důvodů, proč byste měli o této krytině uvažovat. Tento typ podlahy nemění svůj tvar a strukturu. Jak už jsme zmínili, tak je odolný a to i vůči chemickým vlivům. Má dobré vlastnosti, co se týká přenosu tepla nebo zvuku a celkově je došlap na danou krytinu provázen teplejším pocitem než u jiných typů. Pak samozřejmě, s ohledem na provedení, můžete mít i velmi měkký povrch.

Marmoleum

Tento typ podlahy se vyznačuje svým přírodním původem. Jeho složení z lněného oleje, vápence, pryskyřice nebo dřevité moučky vám zajistí nejen přírodní původ, ale také antialergické vlastnosti či jinak nebude dráždit vaše zdraví. Předností marmolea je pak jeho dlouhá životnost. Počítá se, že i několik desítek let vám vydrží a bude zdobit vaše obydlí ve stále stejné kvalitě.

PVC podlahy

V tomto případě se jedná o klasickou obdobu, kterou známe i pod pojmem** linoleum**. Předností dnešních linoleí je pestrý výběr dezénů, vynikající hygienické vlastnosti (proto se využívají i v nemocnicích apod.), vysoká životnost, odolnost vůči poškození, můžete vzájemně kombinovat dezény a v neposlední řadě se nabízí i atraktivní ceny, které vás nebudou nutit sáhnout hluboko do kapsy.

Laminátové podlahy

Tyto vícevrstvé produkty nabízí řadu dezénů, jež můžete mít. Všeobecně platí, že lidé si nechávají aplikovat laminátové podlahy proto, že se nabízí imitace dřevěných materiálů.** Laminát** sám o sobě je pak levnější obměnou dané struktury, kdy se rovněž vytvoří pěkný povrch podlahy. Rovněž se dobře udržuje, je odolný vůči chemickým přípravkům i tlakům, takže mu například nevadí mobilní nábytek. Také se nabízí neměnnost a stálost vzhledu podlahy a tento tyto je vhodný i pro podlahové vytápění.

Koberce

I koberec je podlahová krytina i když se samozřejmě pokládá na již upravený povrch. Pokud neradi chodíte v přezůvkách a libujete si v tom, když bosky došlápnete na měkký a hřejivý povrch, tak koberec je volnou pro vás. Jedná se rovněž o designové doplnění interiéru, takže vybírejte dle barevné sladěnosti. Co se týká zpracování koberců, tak můžete mít měkké, které se hodí do bytů, ale lze mít i hrubší struktury, které se uplatní třeba ve školkách, kde děti dovádějí v přezůvkách.

Příprava podlahového podkladu

Proto, aby byla podlaha skutečně rovná a stabilní, je potřeba několik prací, které tyto vlastnosti zajistí. Provádějí se před samotnou pokládkou vrchní vrstvy a zajišťují tak maximální komfort, čímž se také prodlužuje životnost podlahy. Pokud byste totiž chodili po špatném povrchu, tak se snadněji opotřebuje.

V činnostech, které mohou upravit podlahu se pak nabízí třeba broušení betonů, kdy se vyhladí daný povrch. Pak se využívají speciální hmoty, které se nanesou na podklad a vytvoří rovnou plochu (těm se říká samonivelační stěrky nebo vyrovnávací hmoty) a v poslední fází se provedou konečné úpravy ve srovnání výškových rozdílů. Pokud je zapotřebí zajistit dané úpravy, tak si je rozhodně objednejte, abyste měli dokonalý terén, po kterém budete mít nejen příjemnější chození, ale také vám déle vydrží.

Jak vidíte, v dnešní době je pestrá nabídka** podlahových krytin**, které mohou být vyrobeny na míru právě vám. Pokud potřebujete změnu, tak neváhejte a dopřejte si to, co se vám nabízí a zohledněte i účel dané krytiny. Mějte na paměti, že i zařízení interiéru je vhodná investice, protože vám na dlouho vydrží příjemné prostředí, do kterého se budete rádi vracet a ve kterém si budete hovět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15053 (rodina-finance.cz#23030)


Přidat komentář