Pokládka podlahových krytin - Plzeň - Božkov

Podlahovou krytinu nevybíráme pouze podle jejího vzhledu, ale zejména proto, aby nám co nejdéle sloužila, byla snadná na údržbu a aby si co nejdéle zachovala svoji krásu. My Vám nabízíme pár rad, jak správně vybrat.

Odolnost podlahy Plzeň – Božkov

Odolnost podlahy patří mezi základní požadavky při pořizování nové podlahy. Ovšem co si představit pod pojmem odolnost? Jistý typ může být vysoce odolný pro pohyb dvou lidí po dané podlaze, ovšem již ne pro rodinu s dětmi a domácími zvířaty. Je však zcela jisté, že každá podlaha, ať už více či méně odolná, potřebuje kvalitní a profesionální pokládku, aby sloužila tak, jak má. A k tomu, aby sloužila co nejdéle, je potřeba správného přístupu uživatele k podlaze, jeho péče, starost a celkové užívání.

Dřevěné podlahy Plzeň – Božkov

Pokud jste si pro Váš interiér vybrali parkety, masivní nebo palubové podlahy, zřejmě jste tak učinili kvůli jejich hodně dlouhé životnosti, snadné údržbě a hlavně možností mnohonásobné renovace. Je už jen na vás, jakou povrchovou úpravu dřevěné podlahy zvolíte. Ve všech případech bude zcela jistě vypadat ojediněle a luxusně. Jejich údržba je snadná, doporučuje se čistit dřevěné podlahy mopem nebo je klasicky zamést či použít vysavač. Nedoporučuje se však používat parní čističe. Bezprostředně po pokládce a následujících pár týdnů byste měli dřevěné podlahy pouze zametat nebo vysávat. Dejte pozor na vrypy např. od těžkého nábytku. Pokud dojde k poškození dřevěných podlah, je možné je opětovně obrousit a nalakovat a taková podlaha bude opět vypadat jako nová.

Údržba dřevěných podlah Plzeň – Božkov

V žádném případě se nedoporučuje podceňovat údržbu dřevěných podlah. Pokud je tedy ve Vašem zájmu, aby Vám taková podlaha sloužila co možná nejdéle. Je proto vhodné podlahy pravidelně ošetřovat kvalitními přípravky na podlahy, díky kterým se redukuje otěr laku, ulehčuje se běžné denní čištění a podlaze dodají krásně lesklý vzhled. Podlahu je dobré ošetřovat cca jedenkrát za tři měsíce.

Plovoucí laminátové podlahy Plzeň – Božkov

Tyto podlahy jsou nejčastějším typem pokládaných podlah u nás. Ovšem není laminát jako laminát. Podlahy z laminátu se liší třídou odolnosti, a proto byste měli vybírat podle typu zatížení. U balení plovoucí laminátové podlahy by měly být vždy uvedeny informace o odolnosti proti oděru a zatížení. A právě na základě takových informací můžete rozhodnout, do které místnosti se laminátová podlaha hodí. Laminátová podlaha se dá pořídit za velmi příznivé ceny a proto je její obliba tak vysoká. Navíc je snadná na údržbu a vypadá opravdu krásně.

Přechodové lišty k podlahám Plzeň – Božkov

Nevíte, jak vyřešit problém přechodu mezi dvěma podlahovými materiály? V současné době je velmi moderní mít kuchyň propojenou s obývacím pokojem a mnoho lidí do každé z těchto částí volí jiný typ podlahy. A právě přechodové lišty slouží k zakrytí dilatací nejenom mezi výškově různými typy podlah, ale i mezi odlišnými typy materiálů. Přechodové lišty nejenom, že jsou často nepostradatelné, ale navíc se masivně rozšířily do interiéru z toho důvodu, že mu dodávají eleganci a taky bezpečnost pro jeho uživatele. Nejčastěji se přechodové lišty vyrábějí z hliníku v eloxovaném provedení nebo jsou lišty potažené laminátovou fólií, která je vysoce odolná proti oděru. Samozřejmě, že pokud si připlatíte, můžete vybírat přechodové lišty i z nerezu či mosazi.

Druhy přechodových lišt Plzeň – Božkov

Přechodové lišty je možné dělit podle jejich odlišného způsobu montáže na přechodové lišty lepící, které jsou nejrozšířenějším typem přechodových lišt zejména pro snadnou a nenáročnou montáž, dále přechodové lišty šroubovací a přechodové lišty nájezdové a  zátěžové, které se volí do více využívaných prostor.

Pokládka PVC – vinylových podlah Plzeň – Božkov

Vinylové podlahy představují moderní životní styl. Jejich výhodou je, že jsou cenově dostupné komukoliv, zaručí Vám zdravé a čisté prostředí, jsou tepelně a zvukově izolační a vyrábějí se v nepřeberném množství dekorů. PVC se vyrábí v pásech nebo v dlaždicích o různých tloušťkách. PVC mají tak vynikající vlastnosti, že je lze použít téměř do každé místnosti či objektu.

Přírodní linoleum Plzeň – Božkov

Linoleum představuje přírodní materiál. Pokud se o linoleum budete dobře starat, vydrží Vám v původním stavu i několik desítek let. Linoleum vyniká skvělými vlastnostmi, a proto patří neustále k velmi žádaným podlahovinám. Linoleum je velmi silným materiálem, je elastické a má kvalitní izolační schopnosti.

Pokládka koberce Plzeň – Božkov

Koberce volí jako výbavu interiéru mnoho lidí především z toho důvodu, že jsou teplé, měkké, příjemné, útulné a tiché. Tyto vlastnosti má koberec nejenom ve Vaší domácnosti, ale svého účelu dosahuje i v komerčních objektech. Vybírat můžete ze široké palety barev, vzorů, velkostí, tvarů. Jednotlivé koberce se od sebe liší konstrukcí, z čehož vyplývá i vhodnost použití různých typů do různých prostor. Pokud vybíráte koberec do frekventovaných prostor, které jsou vystaveny větší tíze a námaze, volte raději koberce smyčkové nebo plstěné. Do domácího prostředí se hodí více koberce velurové, které každému interiéru dodají luxus. Kobercové čtverce je vhodné pokládat do více namáhaných místností a prostor anebo taky tam, kde je nutné zajistit přístup pod koberec. Koberce jsou různých cen, dají se pořídit velmi levně, ale taky hodně draze. Jejich cena závisí především na konstrukci, váze, typu, hustotě vlasu a mnoha dalších vlastnostech. Pokud doposud váháte, jestli si do své domácnosti pořídit koberec, nebo nechat podlahu holou, koberec představuje řadu výhod, pro které je jeho pořízení dobrou volbou. Čištění koberců je sice o trochu víc složitější než mytí podlahy, ale další výhody stojí za to. Není přece nic příjemnějšího než ráno, po probuzení, došlápnout do měkkého koberce. Navíc si můžete vybrat vzor nebo barvu dle Vašeho gusta a koberec se tak stane nádherným doplňkem Vašeho interiéru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15098 (rodina-finance.cz#23219)


Přidat komentář