Pokládka podlahových krytin - Pardubice

Správný výběr podlahy pro Vaše bydlení může být skutečně oříškem. Možností je totiž několik a každá z nich má své výhody i nevýhody. My nabízíme pár tipů a doporučení, které Vám můžou usnadnit rozhodování.

Jakou podlahu zvolit pro svůj domov?

Pokud si nejste jisti, jakou podlahu zvolit pro Váš byt či dům, máme zde pro Vás pár informací, které se Vám můžou hodit a pomoct Vám při rozhodování. Všechny typy podlah jsou něčím charakteristické a je dobré, když jejich charakteristiky budete znát, než se rozhodnete si nějakou pořídit. Doba, kdy si lidé do všech místností pořizovali koberce, které kompletně zakrývaly celou podlahu, je pryč. V současné době jsou moderní plovoucí podlahy, které se snadno instalují a tyto je schopen svépomocí nainstalovat i majitel bytu. Nejžádanějšími, ale taky nejdražšími, jsou dřevěné podlahy. Výše ceny se odvíjí od typu použitého dřeva. Dřevěné podlahy představují vynikající tepelnou izolaci, a odolnost vůči hluku. Je však potřeba dbát na pravidelnou údržbu dřevěné podlahy, neboť její odolnost proti vlhkosti není až tak dobrá. Stejně tak i laminátové podlahy jsou náchylné na vlhkost. Laminátové podlahy volte do místností, které se musí podrobovat větší zátěži, jako je např. kuchyň či obývací pokoj. Pokud hledíte na finance, laminátová podlaha je pro Vás ta správná volba, neboť opravdu není drahá a přitom je kvalitní, odolná a její životnost se dá přirovnat k dřevěné podlaze.

V současné době jsou velmi oblíbené i vinylové podlahy, které představují nejmodernější typ PVC podlahy. Tyto podlahy se vyznačují vysokou životností. Jsou odolné vůči zátěži, snadno se udržují a jsou vysoce odolné. Volit můžete z mnoha barev a vzorů. Jejich cena je taky dostupná. Ostatně klasické PVC stojí taky za povšimnutí přesto, že jejich životnost je o něco kratší než u podlah vinylových. Jsou vysoce odolné proti vlhku a nárazu, proto tyto podlahy volí velmi rády rodiny s dětmi.

A co takhle korkovou podlahu? Tyto podlahy vynikají dlouhou životností, navíc jsou vhodné pro alergiky a za žádných okolností nemění svůj objem a to ani v opravdu velkých výkyvech teplot.

Jednoduše řečeno, všechny typy podlahy mají jak své plusy, tak i mínusy. Je jen na Vás, jakou podlahu zvolíte, ale vždy si vše důkladně rozmyslete zejména z toho hlediska, jak dlouho chcete podlahu užívat, do jakých místností podlahy pořizujete, kolik financí do nich chcete vložit, apod. Se vším ohledně výběru podlahy, jejich vlastností, výhod a nevýhod Vám zcela jistě poradí profesionální firma, která se pokládkou podlah zabývá.

Pokládka podlahových krytin - Pardubice

Pokud jste se rozhodli pro pokládku podlahové krytiny nebo rekonstrukci podlah původních, velmi rádi Vám doporučíme firmu Roman Dojczar, kterou najdete na adrese: Nová 205, Pardubice – Polabiny. Tato naprosto profesionální firma se zabývá mimo jiné pokládkou parket, koberců, PVC nebo plovoucích podlah. Dále firma Roman Dojczar nabízí broušení a lakování dřevěných podlah. Veškeré své služby provádí na základě dlouholeté praxe. Ke své práci využívá pouze kvalitního materiálu a vizitkou firmy je nepřeberné množství spokojených zákazníků. Pokud Vás taky tato unikátní firma nadchla a jste z Pardubic a okolí, můžete firmu kontaktovat osobně na adrese: Nová 205, Pardubice – Polabiny nebo prostřednictvím telefonního čísla: +420 777 191 033 či emailové adresy: roman.dojczar@seznam.cz. Vězte, že s výsledky firmy Roman Dojczar budete nad míru spokojeni.

Nyní si pojďme říct něco víc k jednotlivým druhům podlah, jejichž pokládku zajišťuje právě firma pana Romana Dojczara.

Parkety

Ne nadarmo se říká, že parkety znamenají podlahu na celý život. Mezi nejvýraznější výhody parketových podlah patří jejich neomezená životnost. Pokud dojde k poškození parketové podlahy, je zde možnost mnohanásobné renovace přebroušením a nalakováním takové podlahy. Podlahy z parket jsou velmi vhodné a doporučují se pro alergiky. Další výhodou parket je, že existují ve velmi různých druzích a to od klasických dřevin až po exotické druhy. Dále parkety zanechávají příjemný hřejivý pocit a snadno absorbují vzdušnou vlhkost, díky čemuž se dosáhne příznivého klimatu v místnosti.

Obliba parket stále stoupá zejména díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Jsou nejenom příjemné, ale taky krásné.

Na současném trhu existuje velké množství barev a dekorů parket. Parkety můžete taky různě skládat a to např. tradičně do tvaru písmene V, mozaiky či tvaru čtverce a dalších možných způsobů. Pokud si nejste jisti výběrem parket nebo možným způsobem pokládky, kontaktujte odborníky na pokládku podlah, kteří mají s parketami své zkušenosti. Pokládka parket totiž není vůbec snadnou záležitostí a je třeba mít jisté zkušenosti, aby výsledkem byl dokonalý. ** **

Renovace a broušení parket

Přesto, že se člověk snaží sebevíc, není možné zachovat nádhernou a bezchybnou podlahu napořád. Ještě že existuje možnost parkety snadno zrenovovat. Chce to jen oslovit šikovné odborníky na renovace a broušení parket. Díky správnému ošetření parket bude podlaha vypadat opět jako nová. Renovace parket je práce, která je podobná pokládce nových parket, avšak rozdíl je v tom, že se původní parkety zbrousí. Brousí se tak dlouho, dokud nedosáhnou svého původního vzhledu. Obroušené parkety se následně nalakují a doleští.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Hodí se jak do domácností, tak do komerčních prostor, kde jsou vystaveny vysoké námaze. Mají vynikající vlastnosti, jsou nenáročné na údržbu, mají nízkou cenu,** rychle se montují, a jsou odolné**. Nevýhodou plovoucích podlah je jejich citlivost na vlhkost.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy se vyrábí z různých druhů dřevin. Navozují příjemnou přírodní atmosféru, a v místnosti dobře rozvádí teplo.

Laminátové podlahy

Struktura laminátové podlahy je vícevrstvá a plovoucí, není však celodřevěná. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena a snadná údržba. Oproti klasické dřevěné plovoucí podlaze je však o trochu víc hlučnější. Nevýhodou laminátové podlahy je to, že v případě jejího poškození nelze přebrousit jako klasická dřevěná podlaha. V takových případech je potřeba vyměnit celou lamelu za novou, což je ovšem práce snadná a rychlá.


Koberce

Díky koberci se můžou Vaše jednotlivé místnosti stát atraktivními a odlišnými od místností ostatních. Velkou výhodou koberců je, že se prodávají ve všech možných barvách, vzorech, materiálech, velikostech. Stačí si jen vybrat, a že je z čeho. Správně zvolený koberec vylepší vzhled místa, kde se používá. Koberec volte takový, aby byl pohodlný, měkký a zdravotně nezávadný. S výběrem Vám poradí odborná a profesionální firma, která se pokládkou koberců zabývá.

A kam se koberce hodí? Nejenom do pokojů, ale své využití našly taky v kancelářích, halách, na schodištích a všude tam, kde Vám jen napadne.

PVC

PVC podlahy se hodí do naprosté většiny místností. Často se využívají díky svým protialergickým vlastnostem a jsou vhodné jak do nemocnic, tak i do dalších zdravotnických zařízení. Mezi hlavní výhody PVC patří jejich výborná cenová dostupnost, zdravotní nezávadnost, mají výborné tepelné izolační vlastnosti. Navíc jejich údržba je rychlá a nenáročná. PVC podlahoviny je možné vybírat v mnoha barvách dekorů. Často žádoucí jsou podlahoviny, které vypadají jako dřevěné nebo plovoucí podlahy. Jejich další výhodou je, že jsou vhodné pro podlahové vytápění, jsou bezpečné a mají dlouhou životnost.

Broušení a lakování dřevěných podlah

Hrubé broušení se používá především k odstranění špíně, starého laku nebo taky skvrny na dřevě. Jemné broušení se zpravidla provádí brusným materiálem o zrnitosti 120. Poslední výbrus by měl být za každých okolností proveden ve směru dopadu světla na podlahu.

Současné moderní laky bývají vyrobeny na vodní bázi. Tyto laky nejenom, že chrání životní prostředí, ale jsou dokonce nehořlavé a nezapáchají. S lakováním se doporučuje začínat na straně, na kterou dopadá světlo a postupovat od světla pryč. U každé vrstvy laku se doporučuje nechat ji zaschnout 2–3 hodiny. Vstoupit na lakovanou podlahu lze až po 8 hodinách schnutí, avšak svou konečnou tvrdost získá lak až po sedmi dnech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15085 (rodina-finance.cz#23181)


Přidat komentář