Pokládka podlahových krytin - Libice nad Cidlinou

Každý by chtěl mít ve svém domově kvalitní a hezkou podlahu, která bude mít ideální tepelné vlastnosti a bude dlouho sloužit. Abyste takové podlahy docílili, obraťte se na kvalitní podlahářskou firmu, která vám pokládku odborně provede.

Pod pojmem kvalitní podlaha si obvykle představíme podlahu dřevěnou. Dřevo je nejstarším materiálem používaným pro pokládku podlahy, má nedostižné vlastnosti a ušlechtilý a nenapodobitelný vzhled. Dřevo je pružný materiál a navozuje pocit tepla. V následujícím článku si ale přečtěte o dalších materiálech, jednodušších a levnějších na pokládku i údržbu. Co se týká pokládky, měli byste oslovit firmu, která se tímto oborem dlouhodobě zabývá. Znamená to, že bude mít zkušenosti a odvede kvalitní práci. Neodborná práce se obvykle prodraží, často je totiž potom nutné provést určité opravy, přebrousit špatně nalakované parkety, protože například nebyla použita správná penetrace apod.

Podlahy z PVC a linolea Libice nad Cidlinou

Pod termínem PVC podlaha si každý zřejmě představí klasické linoleum. Mnoho lidí ale neví, že linoleum neznamená to samé jako PVC. Navíc, doba pokročila a technologie výroby podlahových materiálů také. PVC podlahy i linoleum stále představují žádanou podlahovou krytinu. PVC podlahy jsou vyrobené z polyvinylchloridu, což je syntetický materiál, který je oblíbený pro svoji univerzálnost využití a možnost takřka nekonečného výběru barevného provedení a dekorů. Tento typ podlahové krytiny se používá nejen v domácnostech, ale najdeme ho snad ve všech objektech institucí, jako jsou nemocnice, školy, prodejny i průmyslové objekty, kde to hygienické a bezpečnostní předpisy povolují či nařizují. Zajímavé je, že například do operačních sálů, počítačových učeben a elektrorozvodoven se používají PVC podlahy v antistatické úpravě. Tento typ krytiny vám bude sloužit nejméně patnáct let. Patří mezi levnější variantu, jeho údržba je snadná. Linoleum se vyrábí v pásech, ovšem dá se využít stejně jako plovoucí podlaha. Kladením různých vzorů vedle sebe můžete vytvořit jedinečnou podlahu. A slyšeli jste již o Marmoleu? Marmoleum je druh linolea, které se vyrábí z čistě přírodních materiálů.

Výhody a nevýhody PVC podlah Libice nad Cidlinou

Uvedené podlahové krytiny jsou doporučovány pro svou měkkost a schopnost tepelné izolace, mechanickou odolnost. Dále pro rychlou pokládku a nízké pořizovací náklady. Jsou měkké jako korek a dobře tlumí kročejový hluk. Linoleum a marmoleum má i své nevýhody – při poškození je nelze renovovat, aniž byste nepřišli o dokonalý vzhled. Podlaha je to odolná, ale bohužel ne proti poškození ostrými předměty.

Koberce a jejich údržba Libice nad Cidlinou

V moderních bytech zařízených pro foto do designového časopisu koberec nenajdete. Mít koberec je ale skvělé. Koberec zútulní byt, dotvoří vzhled pokoje, barevně ho doladí, oživí, nebo naopak utlumí. A hlavně, zateplí místnost. Chůze po koberci bosou nohou je příjemná a měkká. Je ideální pro starší lidi a vůbec všechny osoby, které uvítají měkkost podlahy kvůli svým kloubům. Koberce se vyrábějí různými technologiemi, používají se různé typy vlasů a smyček. Pokud si přejete koberec „ode zdi ke zdi“, ideální je nechat si uřezat daný rozměr z kobercové role. Pokud je váš pokoj členitý, nechte si koberec položit odborníkem. Pokládka bude rychlá, vyřezané rohy koberce sednou přesně do rohu místností, tak jak mají. Pokud nechcete, aby se vám okraje koberce netřepily, pokladač vám je obšije speciálním strojem. Samozřejmě máte na výběr z nepřeberného množství vzorů a rozměrů kusových koberců. Do dětského pokoje můžete dětem pro radost i pro hraní pořídit koberec s motivem například dětského hřiště nebo roztomilých zvířátek. Do ložnice můžete položit luxusní koberec s dlouhým vlasem. Nezapomínejte na to, že aby váš koberec vypadal krásně co nejdéle, je třeba ho pravidelně vysávat, alespoň dvakrát týdně, a čistit dle pokynů výrobce. Správnou péči o koberec dle typu vám ale vysvětlí odborník na pokládku podlahových krytin. Jedno omezení u koberců je, lidem alergickým na prach koberce nevyhovují.

Plovoucí podlahy Libice nad Cidlinou

V současné době plovoucí podlahy v oblíbenosti jednoznačně vedou. Proč? Pokládka je rychlá a relativně jednoduchá. Výrobci nabízí vzory, které mohou napodobovat i dekory skutečných dřevin, od klasických po exotické, moderní. Aby vaše podlaha plnila funkce, které od ní očekáváte, je nutná odborná pokládka.

Takzvanou plovoučku byste zvládli položit sami. Že podlahu nepokládal odborník ale obvykle prozradí obvodové lišty, které často nedopadnou úplně dokonale. Tato práce vyžaduje řemeslnou zručnost a cvik a dodržení postupu pokládky dle návodu výrobce a zvoleného materiálu. Nedokonalé položení v rozích a nepřesné lišty kazí estetický vzhled místnosti. Zde platí pravidlo, že když se šetří na nesprávném místě, následné opravy se prodraží a nezbývá než litovat, že se na začátku neobjednala profesionální pokládka. Současným trendem vybavení bytu je příliš nezahlcovat prostor nábytkem, ale ponechat určitou vzdušnost. Dokonale položená plovoucí podlaha tento dojem perfektně podtrhne. Podlahářská firma vám navíc zajistí záruku na provedenou práci i dodaný materiál.

Výhody plovoucí podlahy Libice nad Cidlinou

Mezi výhody se jednoznačně řadí už zmíněný široký výběr materiálů, výrobců, dezénů, kvality a tloušťky. Taktéž pořizovací náklady nejsou závratné. Pokládka plovoucí podlahy je rychlá a není k tomu zapotřebí další spojovací a montážní materiál. Co se týká hluku a stavebního ruchu při pokládce, nemusíte se obávat větší zátěže. Plovoucí podlaha je praktická na údržbu a zaručuje dlouhou životnost. Pokud je odborně položená, zaručuje tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Též je možné pod ni instalovat podlahové vytápění. Pokud si vyberete kvalitní druh a značku podlahy, budete s výsledkem tak spokojeni, že dokonce nezvednete oči od podlahy!

Obvykle, když se obrátíte na firmu nabízející pokládku podlahových krytin, můžete očekávat konzultaci výběru ideální podlahy, její dodání na místo realizace. Při rekonstrukci vám firma provede demontáž původní podlahy a připraví povrch pro pokládku nové. Nakonec provede samotnou pokládku. Je na vás, jak se domluvíte na realizaci. U pokládky ani nemusíte být přítomni. Firmě předáte klíče a řemeslníci se dají do práce i bez vaší přítomnosti. A co vám poradit při výběru materiálu? Buďte pozorní a nevybírejte jen podle ceny. Nechejte si odborně poradit a postarejte se o kvalitní pokládku. Jedině tak vám podlaha bude dlouho sloužit a vypadat stále dobře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15099 (rodina-finance.cz#23220)


Přidat komentář