Pokládka podlahových krytin - Jaroměř

Stavíte nový dům a potřebujete položit podlahu, či jste se rozhodli pro její renovaci? V obou případech vám doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří vám nejen podlahu položí, ale také vám dodají veškerý potřebný materiál.

Dalo by se říci, že podlaha je základ domova. Podlaha znamená útulnost, teplo a také estetiku a design. Zejména obyvatelé panelových domů se už nechtějí dívat na starou nevzhlednou podlahu a volí pokládku podlahy nové. Ta dokáže byt proměnit přímo k nepoznání. K nejoblíbenějším podlahám dnes stále patří podlahy plovoucí. Rozmach ale také zažívají podlahy korkové či z PVC. Komfortnější provedení nám nabízí** dřevěné masivní podlahy**, jež nám mohou do domu či bytu vtáhnout také trochu exotiky.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy mnoho lidí volí nejen z důvodu estetického, ale také praktického. V plovoucích podlahách se totiž nemnoží roztoči, jako je tomu například u koberců. Jsou proto vhodné především pro alergiky. Také jejich údržba je snadná. Podlahu stačí pouze zamést a setřít.

Velkou výhodou plovoucích podlah je to, že pokud je budete chtít přemístit, stačí je rozebrat a znovu složit na místo, které si zvolíte. Nejsou napevno přilnuté k podkladové vrstvě.

Co se týče rozdělení plovoucích podlah, existují dva typy a těmi jsou podlahy dřevěné a laminátové. Laminátové podlahy jsou oproti dřevěným podstatně levnější. Jedná se totiž o dřevěnou imitaci. To však neznamená, že by laminátová podlaha byla nekvalitní. Naopak, můžeme říci, že je velmi odolná proti vnějším vlivům. Vzhled laminátové podlahy může imitovat buk, dub či třešeň.

Ti, kteří dávají přednost materiálů přírodním, mohou zvolit podlahu dřevěnou. Její výhoda tkví v tom, že při poškození stačí podlahu zbrousit, na rozdíl od podlahy laminátové, kdy se poškozená lamela musí celá vyměnit. Dřevěná plovoucí podlaha však není tak odolná jako laminátová.

Dřevěné masivní podlahy

Pořízení** dřevěné masivní podlahy** je doslova splynutí s přírodou. Tyto podlahy jsou oblíbené zejména v rodinných domech. Dřevěné masivní podlahy dokáží absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost. Tato schopnost nám zajišťuje udržení stabilního klima v domě. Podlahu z masivního dřeva můžete nechat i opakovaně renovovat. Pokud máte rádi vzory, není problém podlahu sestavit do obrazců.

Korková podlaha

Korková podlaha je v oblibě především díky tomu, že** izoluje kročejový a prostorový zvuk**. Jedná se o ekologický materiál s přírodním vzhledem. Korková podlaha má také jednu skvělou vlastnost, kterou přivítají zejména ženy, jež mají věčně studené nohy, a rodiny s dětmi. Touto vlastností je hřejivost. Korkové podlahy pomáhají k zateplování interiéru. Tuto podlahu rovněž ocení lidé, jež trpí alergií na prach, čili na roztoče. Korková podlaha je totiž hypoalergenní. Pokud si chcete nechat do domu či bytu zavést podlahové topení, je podlaha z korku přímo ideální.

PVC podlahy

Přestože se nejedná o materiál přírodní, i tak jsou tyto podlahy velice estetické. Ženy ocení především to, že PVC podlahy nejsou náročné na údržbu. Mezi jejich kladné vlastnosti patří také** zvuková a tepelná izolovanost.** Jsou vhodné jak do bytů, tak do kanceláří atd.

Když se řekne linoleum, vybaví se nám většinou stará zašedlá paneláková kuchyň s nevzhlednou podlahou. Toto už dávno není pravda. Podlahy z linolea od té doby ušly dlouhý kus cesty a dnes patří k velmi oblíbeným materiálům, a to jak z hlediska vizuálního, tak praktického. Stejně jako podlahy korkové a plovoucí jsou doporučovány pro alergiky. Údržba je rovněž nenáročná a také jejich cena nás příjemně potěší.

Koberec

Přestože dnes spoustu lidí dává přednost podlahám plovoucím, jsou koberce stále v kurzu. Jsou oblíbené především u lidí, kteří doma chodí bosky a nechtějí, aby jim šel od nohou chlad. Často se volí koberec třeba jen do jedné nebo dvou místností v celém bytě či domě. Nejčastěji to bývá dětský pokoj, kde si děti z velké části hrají na zemi, a pak to bývá také ložnice, kde chce mít člověk větší pocit útulnosti. V žádném případě se koberce nepokládají do kuchyní, a to z praktických důvodů. Koberce se prodávají v několika různých provedeních z hlediska jejich využití. Mohou to být koberce objektové, kusové, bytové, vpichované, zátěžové, hotelové atd.

Nejkladnější vlastností koberců je již zmíněná tepelná izolace. Hned za ní je to izolace hluková. Nevýhodou koberců je jejich čištění, které se provádí buď suchou cestou, mokrou cestou nebo čištěním strojovým.

Pokud si zakoupíte plošný koberec, který bude zabírat skutečně rozsáhlou část vaší podlahy, obraťte se na odborníky, kteří vám koberec položí.

Pokládka podlahové krytiny

Mnozí z nás jsou zajisté velmi zruční a zvládli by pokládku podlahy svépomocí. Ovšem je to i jistý risk. Raději než bědovat nad vzniklými škodami, požádejte o pomoc odborníky, pro něž je pokládka specializací. Kvalitní podlahář vám poradí i se samotným výběrem podlahy. Zeptá se, kam chcete podlahu umístit, zda budete volit také podlahové topení apod.

Broušení podlahy

Pokud máte dřevěnou podlahu, musíte počítat s tím, že jednou nadejde čas na její renovaci a tedy broušení. U broušení parket je nutné především povrch vyčistit, odstranit lišty a zapustit hřebíky, které vyčnívají. Samotné broušení rozhodně nedoporučujeme provádět domácím kutilům. U této práce by se mohlo mnoho pokazit a to dokonce nenávratně. Zkušený podlahář ví, co dělá a po jeho zásahu bude podlaha zase jako nová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15045 (rodina-finance.cz#23015)


Přidat komentář