Pokládka podlahových krytin - Cheb

Každá podlaha, kterou vybíráte, by měla být praktická a pevná, aby splňovala účel, který má. Veškeré podlahy prošly vývojem a vybírat můžete z velkého množství jejich druhů. Zde Vám poskytujeme pár tipů a doporučení.

Vybrat správnou podlahu pro Vaše účely není až tak složité. Je ovšem nutné věnovat výběru určitý čas. Je potřeba si uvědomit, že podlahu si kupujete na mnoho let a její výměna není, až na některé typy podlah, jednoduchá. Tím nejdůležitějším kritériem pro výběr podlahy je to, jaká podlaha se Vám líbí, ale je nutné také zvážit, do jakých prostor podlahu pořizujete, do jaké cenové relace se chcete vejít, jaké jsou podmínky prostor, do nichž má být podlaha položena, jaké budou na budoucí podlahu kladeny zátěžové nároky, zda budou podlahu využívat i domácí zvířata, atd. Veškeré výhody a nevýhody jednotlivých typů podlah Vám osvětlí odborná firma, která se pokládkou podlahových krytin zabývá.

Dřevěné podlahy Cheb

Dřevěné podlahy se právem považují za krále mezi materiály podlah. Podlahy z pravého dřeva jsou snad nepříjemnějším materiálem a to jak z pohledu jejich uživatelů, tak i co se týká podlahářů. Tyto podlahy jsou vskutku luxusním zbožím. Pryč jsou doby, kdy si dřevěné podlahy pořizovali pouze lidé, kteří měli dostatek peněz a nebáli se za podlahy utratit o něco víc. Dřevěné podlahy dnes volí především lidé, kterým záleží na kvalitě, a kvalita je zcela jistě doménou dřevěných podlah. Nejenom že mají takové podlahy mechanické a izolační vlastnosti, ale dají se opakovaně renovovat v případě poškození. Podlahy ze dřeva se dnes nepořizují už jen jako módní doplněk do domácnosti, ale hlavně jako potřeba, která, při správném zacházení může v perfektním stavu vydržet pro další generace. Dřevěné podlahy můžou být dodávány jako dřevěné masívní prkenné podlahy, dřevěné parkety nebo taky trojvrstvé dřevěné podlahy.

Dřevěné masívní podlahy Cheb

Jedná se o dřevěné prkenné podlahy, které jsou opravdovou elitou mezi podlahami. Jsou snad nejkrásnějšími podlahami. Dříve se pokládali běžně a byly považovány za standardní podlahy, dnes však patří k luxusu. Není nad to, projít se po masívním dřevě v místnosti, jistě taky pocítíte příjemný pocit. Je oblibou takové podlahy pokládat např. do restaurací, hotelů, tělocvičen a prostě do všech prostor a objektů, kde se využije jejich odolnost, renovovatelnost a hlavně jejich elegance.

Mezi hlavní výhody dřevěných masívních podlah patří dlouhá životnost, kterou ani nelze vyjádřit počtem let. Dřevěnou masívní podlahu lze totiž renovovat, brousit, lakovat až dokonce 400 let. Další výhodou je, že se takové podlahy snadno udržují, mají jedinečný vzhled a kvalitní izolační vlastnosti. K nevýhodám patří asi jejich vysoká cena, dále může u masívního dřeva docházet k deformacím při vysychání a vlhnutí, a proto volte pro pokládku masívní dřevěné podlahy takové místa, kde vlhkost často nekolísá.

Trojvrstvá dřevěná podlaha Cheb

Pokud jste se rozhodli pro trojvrstvou dřevěnou podlahu, neboli sendvičovou, udělali jste správně, neboť na takové podlaze již není co vylepšovat. Trojvrstvé dřevěné podlahy jsou tvořeny vždy vrstvou masívního dřeva a jiným materiálem, např. laminátem. Takové podlahy vždy vynikaly svou krásou.

Dřevěné parkety Cheb

Jedná se o velmi kvalitní podlahovinu, u které nedochází k deformacím v takové míře jako u prkenných podlah. Ne každému se však parkety líbí. Někomu by se spíše hodily do starého bytu či do paneláku. U dřevěných parket můžete vybírat z několika ověřených technologií, které mají podoby parketových vlysů, mozaikových parket, zámeckých parket či dřevěných podlah trojvrstvých.

A jaké jsou výhody dřevěných parket? Jsou opravdu odolně proti jejich deformacím, jsou levnější, snadno se s parketami manipuluje a jsou snadno skladovatelné, mají opět téměř nekonečnou životnost stejně jako prkenné masívní podlahy. Parkety totiž můžete taky po řadu let opětovně renovovat.

PVC podlahy Cheb

Jestliže jste pro Vás byt nebo dům vybrali PVC podlahy, zvolili jste podlahové krytiny, které jsou vyrobené ze syntetických materiálů a to polyvinylchloridu. Často jsou voleny zpravidla pro jejich univerzálnost a nekonečné množství barev a dekoru. Můžete vybírat z imitací plovoucích podlah, dlažeb, korků, atd. PVC podlahy jsou ideální do bytů, domů, nemocnic, škol, firem. Dalo by se říct, že všude, kam Vám napadne.

Existují také antistatické PVC podlahy mající elektrostatické vlastnosti, díky nimž se hodí na operační sály, do objektů, které jsou hodně namáhané, do počítačových učeben, atd. Výhodou PVC podlah je jejich nižší pořizovací cena, snadná údržba, atraktivní vzhled, vysoká chemická odolnost povrchu, odolnost vůči opotřebení a jsou ideální pro podlahové vytápění.

Koberce Cheb

Koberce se opět začaly hodně používat v bytech, domech a v kancelářích. A je to dobře, neboť není snad nic příjemnějšího než chodit bosou nohou v krásném měkkém jemném koberci. Koberce vytváří útulný domov, navíc díky kobercům se ve Vašem domově nebo v kanceláři zlepší akustické a tepelné vlastnosti.

K hlavním výhodám patří v prvé řadě příjemný došlap, jsou vysoce odolné proti poškození a proti prošlapání. Navíc do sebe koberec vsaje hodně prachu, který by se jinak vířil vzduchem. Pokud o koberec budete řádně pečovat, tedy jej pravidelně vysávat, můžete jej používat i v bytě alergiků. Výhodou koberce je taky nepřeberné množství unikátních vzorů, díky nimž může být každá místnost Vašeho domu jedinečná.

Plovoucí podlahy Cheb

Naprostá většina lidí, která má v plánu nechat si položit novou podlahu, uvažuje automaticky o podlaze plovoucí. Není náhoda, že plovoucí podlaha patří mezi nejoblíbenější druhy podlah. Plovoucí podlahy mají totiž řadu výhod, díky kterým předčí všechny ostatní podlahy. A z jakých druhů plovoucích podlah můžete vybírat? Na našem trhu se vyskytují dřevěné plovoucí podlahy, laminátové plovoucí podlahy, bambusové, korkové plovoucí podlahy nebo dřevěné parketové podlahy.

Mezi hlavní výhody plovoucí podlahy patří rychlost a snadnost pokládky, velmi snadná údržba, dále je plovoucí podlaha vysoce odolná vůči otěru, pokud dojde k poškození lamely, je velmi snadné tuto lamelu vyměnit. Další obrovskou výhodou je, že se plovoucí podlaha hodí pro podlahové vytápění a pořídíte ji za nižší cenu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15094 (rodina-finance.cz#23212)


Přidat komentář