Pokládka podlahových krytin - Cheb

Pokládka podlahových krytin je prací, kterou by měl vždy vykonávat odborník, neboť pouze tak bude podlaha dokonalá a její životnost bude přesně taková, jakou garantuje její výrobce. Chystáte se doma pokládat parkety a nevíte si rady? Oslovte odborníka.

Pokládky podlahových krytin jsou něčím, co by měl provádět odborník, neboť pouze tak bude podlaha položena tak, že vydrží po dlouhou dobu. Některé podlahy, jako například plovoucí, parketové apod. vyžadují pouze odborný zásah, protože je zde potřeba znát podrobně technologické postupy a ty laik nezná.

Jak na pokládku podlahových krytin?

V první řadě je potřeba říci, že na pokládku podlahových krytin bychom se měli řádně připravit a jisté podlahy by měli pokládat pouze profesionálové. Podlahových krytin je velká spousta a vyznat se v nich ve všech zvládne pouze opravdový odborník. Podlahy můžeme rozdělit na dva základní druhy a těmi jsou podlahy z přírodních materiálů a podlahy z materiálů umělých. Podlahy jsou pro naše životy velmi důležité, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Proto je také velmi důležitá odborná pokládka, a pokud se rozhodneme, že si některou z podlahových krytin položíme sami, měli bychom si dát velmi záležet na podkladu. Podklad musí být dokonale připravena a v případě, že se jedná o podlahu plovoucí či dlažbu bychom měli nechat přípravu podkladu a pokládku samotnou opravdu na odbornících.

Jaké máme druhy podlahových krytin?

Jak již jsme si řekli výše je podlahových krytin mnoho druhů. Podíváme-li se na nejčastěji pokládané podlahy, měli bychom zmínit především podlahy plovoucí a to ze všech možných materiálů jako je dřevo, bambus, korek a laminát. Dále pak velmi často vidíme koberce, linoleum, Marmoleum, dlažbu, kámen atd. Podle výše uvedeného vyplývá, že vyznat se ve všech podlahových krytinách obyčejnému člověku prostě nelze. Pokud se tedy právě nyní rozmýšlíte, jakou že to podlahu si doma položíte, neměli byste nic podcenit a oslovit nějakého odborníka, který Vám poradí přesně podle Vašeho životního stylu.

Parketové podlahy neboli parkety

Parketové podlahy neboli parkety jsou známy již po mnohá staletí, můžeme se o tom přesvědčit například tím, že navštívíme některý z okolních zámků apod. Právě zde jsou mnohdy parkety původní, a pokud se na ně podíváte blíže, vůbec byste neřekli, že je pokládali lidé, kteří jsou již dávno po smrti. Parkety bychom měli volit zejména proto, že jsou parketové podlahy mnohem levnější než ty masivní ze dřeva a mají mnohé další výhody jako menší náklady na údržbu, daleko vyšší odolnost, minimální odpad při pokládce, snadná renovace atd. Parkety jsou velmi elegantní, velmi praktické a nabízejí mnohé způsoby provedení. Parkety si totiž můžeme nechat položit v podobě stromečků, mozaiky, čtverců atd.

Proč je důležitá odborná pokládka parket?

Podlaha z dřevěných parket je dokonalá pouze v případě, že ji pokládá odborník a to hlavně proto, že u tohoto druhu podlahy záleží daleko více, než u kterékoli jiné na podkladu, který musí být dokonale rovný. Toto je velmi důležité, neboť pokud se stane, že budou na pokladu nerovnosti převyšující 2 mm, budou parkety vrzat a mezi jednotlivými díly začnou vznikat skuliny, kterými zde začne vnikat voda a dojde k celkové deformaci této parketové podlahy. Zde se tedy nevyplatí šetřit na odborné pokládce, neboť pokládka parketové podlahy svépomocí nás může v důsledku stát až jednou tolik. Odborně položené parkety jsou zárukou dlouhé životnosti, přičemž podlaha z parket může při dobré údržbě vydržet na věky.

Renovace parket

Parketové podlahy lze za život neomezeně renovovat, což je velkou výhodou. Díky renovaci si můžeme také vytvořit nový vzhled celé podlahy a to především díky lakování. K tomu abychom mohli parkety renovovat, je potřeba, aby splňovala základní podmínky. Těmito podmínkami jsou, že podlaha není nikde zvlněná ani vystouplá, dále pak, že nevrže a nemá spáry větší než 1-2 mm. Také díry a vrypy či jiná poškození nejsou nijak rozsáhlé a jednotlivé parkety nejsou poškozeny fatálně a po celé podlaze drží na podkladu. Renovací parket se rozumí jejich broušení, přičemž chceme-li parkety brousit, je potřeba vše důkladně připravit. Hlavní je, abychom z parket vytahali všechny vyčnívající předměty jako hřebíky, spony, vruty apod. Dále je potřeba provést drobné opravy jako zakončení parket, náhrada vyjmutých vrutů, seschlého lepidla atd.

Broušení parket

Broušení parket je prováděno speciálními stroji, které jsou vyrobeny přímo k této práci a jsou tedy k podlaze maximálně šetrné, přičemž zaručují dokonalé a rovnoměrné přebroušení po celé ploše povrchu. Nemusíte mít ani strach z toho, že by bylo vše zamořeno prachem, neboť mají tyto stroje systémy odsávání prachu, který se usazuje ve sběrném vaku. Těmito stroji jsou parkety vybroušeny dokonale a lze s jejich pomocí vybrousit i hůře přístupná místa v rozích a na soklech. Broušení je velmi důležité k tomu, aby byly z parket odstraněny všechny povrchové kazy, vrypy, škrábance, fleky, olej, vosk a jiné.

Lakování parket

Jakmile je podlaha dokonale přebroušena, je na řadě její přelakování. Lakování parketové podlahy se provádí ve 2-3 vrstvách a to vždy pouze kvalitními laky, které jsou určeny speciálně pro parketové podlahy. Lakování je velmi důležité, neboť zajistí parketové podlaze reprezentativní vzhled, odolnost a tvrdost. Lakování je také velmi důležité k tomu, aby byly dokonale zataženy všechny spáry mezi jednotlivými parketami. Tímto nám vznikne dokonalá a celistvá podlaha, která je odolná proti vylitým tekutinám.

Jak na velmi poškozené parkety?

Rozhodli jste se renovovat parketovou podlahu a zjistili jste, že jsou parkety nenávratně poškozené? Pokud tomu tak je, nelze parkety renovovat výše popsaným způsobem, ale je potřeba je vyměnit za nové. Parkety je nutné vyměnit vždy, když jsou pod nimi zjištěny plísně, nerovnosti v podlaze apod. Pokud tomu tak je, musí být podlaha demontována, přičemž je na místě provést diagnostiku poškození, podle ní Vám odborná firma doporučí další postup, kterým může být částečná renovace parket nebo celková renovace s demontáží podlahy. Každá renovace parket musí být provedena vždy odborně, neboť pouze tak bude zaručený výsledek a parkety budou dokonalé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15026 (rodina-finance.cz#22985)


Přidat komentář